Kryptoměny

Velryby prodávají. Jak se bude vyvíjet kurz bitcoinu do konce roku?

Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Bitcoinové velryby prodávají své bitcoiny, to je zpráva, která děsí investory. Co to znamená a jakým způsobem to ovlivní trh? Jak se změní hodnota bitcoinu ještě do konce roku?

Co je to bitcoinová velryba

Termínem bitcoinová velryba se označuje takový subjekt, který vlastní větší počet bitcoinů. Jde konkrétně o takové množství, které je významné hlavně z hlediska toho, že při prodeji se tímto krokem může ovlivnit celý trh. Analytik Willy Woo například uvádí, že se jedná o subjekty, které v držení mají 1 000 až 10 000 bitcoinů.

Trh může být působením velryb ovlivněn směrem „nahoru“, ale i „dolů“. Cena bitcoinů se tak může začít šplhat do rekordní výše, ale také prudce padat. A právě to představuje doslova noční můru všech investorů. Bitcoinové velryby se proto stávají terčem mnohých spekulací.

Jak se bude vyvíjet kurz bitcoinu do konce roku?
Jak se bude vyvíjet kurz bitcoinu do konce roku?

Ačkoli se tak kryptoměna zaštiťuje anonymitou, existuje řada indicií, které napovídají, o jaké subjekty se jedná. Průzkumem na toto téma se například zaobírala společnost Chainalysis, která dokázala zjistit, že hned tři z velryb se pohybují na asijských trzích.

Bitcoinové velryby kupují bitcoiny, co to značí?

Svědkem toho, jak velryby manipulují s trhem, jsme ostatně i letos. Bitcoinové velryby začaly ve velkém měřítku akumulovat kapitál již v létě letošního roku a pokračovaly v tom i během podzimu. To predikuje počátek dalšího bull runu.

Dochází totiž k úbytku likvidních bitcoinů na burzách, což snižuje obchodovatelné množství této kryptoměny.

Analytici již předvídají, že do konce letošního roku by se cena bitcoinu mohla vyšplhat dokonce na 100 000 dolarů. Někteří však zacházejí ve svých predikcích ještě dál. Zakladatel americké investiční společnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci například uvedl, že bitcoin v průběhu příštích let snadno překlene hranici 500 000 dolarů.

TIP na článek: Bitcoin chytá druhý dech. Kde se může cena zastavit?

Máme tady okurkovou sezónu. Ta bývá každé léto. Investoři začnou utrácet své výnosy z kryptoaktiv a trh se přesune do bearmarketu. Bitcoin ale i teď ukazuje, že i v okurkové sezóně může ukázat výnosy v krátkém časovém období.

V minulosti už si však kryptoměnový trh zažil i opačnou situaci. V březnu 2018 ztratil bitcoin ve sledovaném období od prosince 2017 téměř polovinu své hodnoty. A stála za tím právě bitcoinová velryba, konkrétně Nobuaki Kobajaši, investor a správce zkrachovalé burzy Mt. Gox.

Ten začal masivně rozprodávat své bitcoinové jmění. Na trh doslova vyvrhl desítky tisíc bitcoinů a na jejich ceně se to pochopitelně negativně podepsalo.

Čeká bitcoin hořký pád?

Už se tak objevují i přívrženci teorie, že stávající vzestup je pouze bublina, která musí brzy prasknout. Vrcholy cen bitcoinu totiž podle Material Scientist kopírují dluhové cykly v Číně. Ukázalo se totiž, že velryby prodávají podíly po každém vrcholu tohoto cyklu.

K manipulaci s kryptoměnovým trhem se vyjádřil například portál Cryptoslate. Ten uvedl, že se jedná o praktiku nezákonnou a neetickou, avšak bohužel běžnou.

Co lze doporučit investorům? Především zdržet se krátkodobých obchodů. Vyplatí se primárně strategie dlouhodobého držení, respektive nakupování. To by se mělo dít v pravidelných intervalech a za vždy podobné částky. Jen tak minimalizujete rizika při obchodování s kryptoměnami a neohrozí vás ani změny na trhu vyvolané právě velrybami.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny