Kryptoměny

Bitcoin se vrátil. Digitální zlato láká i velké investory

BTC bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Klasické zlato už neláká. Zkuste to digitální. Bitcoin se stává novodobou modlou a láká stále více investorů do svého digitálního ekosystému. Je však nutné si říci, že s přibývajícími transakcemi jsou poplatky na svém maximu. Cardano pošlete za jeden kus (ADA – cena cirka 6 Kč), transakce u Bitcoinu vás vyjde na několik stovek. Digitální zlato nikdy nebylo o rychlé platbě, ale o komoditě, která aktuálně atakovala hranici 900 000 Kč.

Zhodnocení je opravdu zajímavé. Musíte si ale dávat pozor, kdy nakupujete a zdali si nějaká z velryb nevybere den, kdy prodá část svého portfolia. Musíme však ještě zmínit to, že cenu Bitcoinů drží retail – tedy běžní uživatelé – kupující. Kam až se dostane kurz této kryptoměny? Půjde Bitcoin dolů a nebo překročí svůj rekord? Vyplatí se těžba i v roce 2021? Můžu těžit Bitcoin na počítači nebo mobilu? To vše se dozvíte v tomto článku, který jsme pro vás připravili.

Foto: Bitcoin
Foto: Bitcoin

Bitcoin roste a mohou přijít i problémy. Vstoupí v platnost nová nařízení?

Bitcoin roste a mohou přijít i problémy ve světě digitálních mincí. S tím, jak vzrůstá marketcap Bitcoinu a kryptoměn obecně, vlády a finanční regulátoři začínají přitvrzovat. 18. prosince 2020 navrhl FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) v USA nařízení týkající se soukromých peněženek.

Vláda USA chce například to, když ze směnárny Coinbase pošlete na soukromou peněženku hodnotu větší než 3 000 USD (65 000 Kč), musíte se identifikovat jako vlastník peněženky a identifikovat tím platbu.

A pokud chce uživatel obchodovat s někým, kdo má soukromou peněženku, musí říci burze soukromé osobní informace. Ve zkratce to znamená, že pokud uskutečníte obchod s veřejným subjektem (business služba – směnárna, burza), musíte se k platbě či transferu přihlásit.

Nový kurz Bitcoinu předčil očekávání. Překonal totiž 600 000 Kč

Bitcoin předčil očekávání většiny velkých investorů a jeho kurz poslední dny raketově rostl. Za poslední týden připsal přes 100 000 Kč. Nejenom, že s odkupem Bitcoinů pomáhá třeba PayPal, do investic se zapojili také malí investoři.

Kurz raketově roste díky velkým investorů, ale zásadně pomáhá také retail (drobní investoři, lidé). V březnu letošního roku zažil Bitcoin své minimum, když upsal ke kurzu 91 000 Kč. Od té doby se zhodnotil o více jak 240 %. Poslední odhady od JPMorgan jsou 146 000 dolarů (3 160 000 Kč) do konce roku 2021.

Je krásné se koukat na to, jak digitální peníze rostou a není na ně upsána žádná inflace. Nejenom, že přibili další investoři, ale i to, že BTC svým držitelům vždy peníze zhodnotil. Pozor však na nákupní horečku, může se zdát, že se kryptoměna dostala na své maximum, a ano, na tento rok už vyšší zhodnocení nečekejte. Bitcoiny musí také konsolidovat a to přijde právě za několik dnů. Můžete pak své finance vložit do krypto-peněženky a počkat na další růst.

Jak těžit Bitcoin na mobilu s iOS a Androidem? Zkuste třeba CryptoTab

Na App Storu byste tedy hledali aplikace podporující těžbu Bitcoinu marně. Avšak existují neoficiální appky pro iOS, díky nimž je možné tuto kryptoměnu těžit. Jako jeden příklad za všechny může posloužit MobileMiner, který si můžete stáhnout zde. K jeho instalaci je pak potřeba využít aplikací Cydia Impactor a Xcode.

Jedinou zatím dostupnou aplikací je mobilní browser CryptoTab (klasická nebo Pro verze pro mobily), díky kterému lze těžit Bitcoiny v iPhonu. Těžba je na starších telefonech pomalá, ale pokud do těžení zapojíte i své kamarády, mobilní výkon se sčítá – registrovat se a stahovat aplikaci můžete zde. Zajímavější je do CryptoTabu pozvat kamaráda a těžit tak na dalších počítačích – udělat si svůj affil NODE.

Druhou možností je zakoupit si těžební cloudový výkon díky technologii Cloud.Boost. Recence CryptoTabu jsou na internetu pozitivní.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny