Kryptoměny

Bitcoin chytá druhý dech. Kde se může cena zastavit?

kryptomena bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Máme tady okurkovou sezónu. Ta bývá každé léto. Investoři začnou utrácet své výnosy z kryptoaktiv a trh se přesune do bearmarketu. Bitcoin ale i teď ukazuje, že i v okurkové sezóně může ukázat výnosy v krátkém časovém období.

Kurz Bitcoinu se před nedávnem propadl k ceně 29 700 USD (638 000 Kč). To by se dalo použít jako spodní hranice pro cenu nejnižší. Pokud jste v tomto kurzu nakoupili, pak jste si k dnešnímu dni připsali výnos 38%. Bitcoin je stroj a podle všech se nedá zastavit. Kdo říká, že by do této kryptoměny neinvestoval? Kdo říká, že je to nafouknutá bublina? Ten už má investovanou část ze svého portfolia.

Pozor na velké bitcoinové ryby = velryby

Postupem času se do krypto-světa ponořilo hodně investorů. Tato digitální komodita přilákala skeptické investory k digitálním aktivům, jako žádná jiná komodita. Bitcoin se pro spoustu z nich stal digitálním zlatem a tak se k němu začalo přistupovat. Má své výhody, ale také své nevýhody. Nedá se na něj sáhnout. Je v počítači a dá se těžko vysvětlit.

bear market
Bitcoin chytá druhý dech

Pokud někde na internetu objevíte článek o tom, že nějaký investor či milionář chce investovat do Bitcoinu, už jej dávno nakoupený má. Je to marketingový tah – jak zapojit do nákupu další investory a retail. Těmto lidem nezáleží na fundamentu kryptoměny, chtějí pouze zbohatnout a zabezpečit své investice proti inflaci.

Inflace se díky krizi brzy objeví a bude mít neblahý dopad na celý trh. Svět má být deflační a bankéři se nám snaží namluvit, že tu má být inflace. Pro všechny tyto případy tu máme hodl – držení aktiva za jakékoliv situace. Je to nejlepší způsob, jak ochránit svou investici a zabezpečit své finance proti ztrátě.

Kozí bobky? Říká Daniel Steigerwald

Mnoho obyčejných lidí, geeků směřuje k bitcoinovému maximalismu. Jedním z nich je i Daniel Steigerwald, který říká, že ostatní kryptoměny jsou jen kozí bobky. Jen Bitcoin a ostatní prodejte = směňte do Bitcoinu. Navoněná webová stránka a cool kryptoměnový projekt nezaručí úspěch.

Vše musí být podloženo prací, tedy díky proof of work (PoW) = důkazem prací. Takováto kryptoměna nemůže být žádným způsobem přehešována a tím pádem nemůže být dělena na další forky (odnože kryptoměny s jinými pravidly).

TIP na článek: Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB). Pozor na Muskovi pejsky

Doslova mánie se aktuálně strhla kolem „psí“ kryptoměny Dogecoin. Ten už si vydobyl pozici mezi nejhodnotnějšími kryptoměnami světa.

Shodit Bitcoin se snaží už více jak 11 tisíc kryptoměn. Ano, přesně tolik je jich dnes na trhu. Některé z nich tu zůstanou ale většina z nich rychle odejde, jak přišly. Jen málo jich uspěje na krypto-trhu.

Kurz BTC sem a tam. Vlny a velká návnada

Trh jde nahoru, dolů a do strany. Víc se toho na trhu dít nemůže. Ostatně už všichni víme, že je kurz Bitcoinu značně volatilní. Můžeme si to představit tak, že si jeden den za Bitcoin můžeme koupit rohlík a druhý den Ferrari. Je to jedna z negativních vlastností, kterou tato kryptoměna má. Může se ale díky tomu pochlubit velkým potenciálem zhodnocení. Nedá se padělat jako investiční zlatý slitek cihličky z Číny a má velký potenciál do budoucna. Jednou to může být váš důchod.

Kurz obecně u dalších altcoinů (alternativních kryptoměn) kopíruje kurz BTC. Je to vada trhu. Spíše vada ostatních kryptoměn. Spíše plošně investoři stahují kapitál.

TIP na článek: Jaké státy částečně regulují nebo zakazují Bitcoin?

Ne všechny státy se ke kryptoměnám staví vstřícně. Existují i země, které už se uchýlily k přísné regulaci.

Celkový objem obchodovaného krypto-trhu je aktuálně za posledních 24 hodin 76,47 miliardy USD, což představuje pokles o 14,66%. Celkový objem v DeFi projektech je v současné době 9,04 miliardy USD, což je 11,82% celkového 24 hodinového objemu kryptotrhu. Objem všech stabilních coinů je nyní 59,51 miliardy USD, což je 77,82% z celkového 24hodinového objemu kryptotrhu. Cena BTC je v současné době 41 600 dolarů a dominance 47,21%.

Dle situace na trhu velký zvrat může přijít až koncem roku kdy se cena může opřít o 62 000 USD. Pokud se budeme bavit o delším časovém období – cena BTC může bez větších problémů atakovat hranici 100 000 USD. Jaká bude tržní cena až se všechny Bitcoiny dotěží? Toto ani další informace nejsou investiční radou.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny