Ze světa IT

Vice: iPad se srdcem od Samsungu

Tablety z Číny se v poslední době, zejména kvůli své ceně, stávají čím dál tím žádanějším zbožím. Pokud si vybereme správně, můžeme za poměrně rozumný obnos peněz získat opravdu výkonný stroj. Často bývá zvykem, že se do výroby levných tabletů pouštějí nejrůznější firmy – v tomto případě je přístroj pod záštitou čínského e-shopu Chinavision.

„Vice“, jak tento tablet výrobce označuje, je zařízení spadající spíše do těch rozměrnějších – jeho zaoblený tvar a velikost displeje 9,7″ totiž připomíná jistá zařízení od americké firmy Apple. Škoda je jen rozlišení, které tvoří pouhých 1024 x 768 pixelů (alespoň se jedná o obrazovku s kapacitní vrstvou). Jako systém byl použit Android 4.0 ICS, díky kterému lze z Google Play doinstalovat tisíce aplikací. Pozitivem je i podpora Adobe Flash.

Vice: iPad se srdcem od Samsungu
Vice: iPad se srdcem od Samsungu

O svižný chod systému se stará výkonný Samsung Exynos 4412, jehož čtyřjádrový procesor je taktován na 1,6 GHz, kterému sekundují 2 GB paměti RAM (stejné parametry má například Samsung Galaxy Note 10.1). Uživatelé mají k dispozici 16 GB úložného prostoru, který lze rozšířit (pomocí microSD karet) o dalších až 32 GB. Na zadní straně nalezneme 3 MPx fotoaparát, nicméně pro videohovory je připravena kamerka s VGA rozlišením. Co se konektorové výbavy týká, jistě potěší přítomnost HDMI a mini USB (balení obsahuje redukci na standardní USB).

O spojení se světem se stará Wi-Fi modul a Bluetooth. U tabletů bývá často problémem baterie – v tomto případě byl osazen článek s kapacitou 6 000 mAh, který zajistí výdrž 4 hodiny (ve standby režimu poté 10 hodin). Při rozměrech přístroje, konkrétně 245 x 190 x 10 mm, neurazí ani hmotnost 620 g.

Důležitým parametrem je cena, která činí 5 900 Kč – konkurentem by tak mohl být Ramos W30, který se liší jen displejem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT