Mobilní telefonyZe světa IT

ZTE: CES 2013 představil i Grand S

Novinky na CES 2013 se řadí mezi ty, které by neměl ani jeden magazín vypustiti ze svého repertoáru. Standardem se právě na veletrhu stávají smartphony s 5 palcovým displejem, ani tento model nebude výjimka. Představujeme smartphone Grand S od čínské společnosti ZTE.

CES 2013 - ZTE Grand S
Smartphone ZTE Grand S s rozměry 142 x 69 x 6,9 mm

Smartphone ZTE Grand S není žádný lajdák a trhá hned několik rekordů, které si je nutno připomenout. Začneme procesorem, který je svým výkonem dostačující pro hraní těch nejnáročnějších her, je čtyřjádrový, na taktu 1.7 GHz, přesněji Qualcomm Snapdragon S4. Prvním trumfem telefonu je tloušťka 6.9 milimetrů, což z něj dělá jeden z nejtenčích smartphonů s Full HD displejem na veletrhu.

Operační paměť oproti procesoru není nikterak pozadu, zde hovoří 2 GB RAM. Interní úložiště o celkové kapacitě 16 GB pak může být  rozšiřitelné o paměťovou kartu microSD až do kapacity 64 GB. Jak jsme již psali výše, displej je tedy FHD, nese rozlišení 1080 x 1920 pixelů a 5 palců. Za zmínku určitě také stojí to, že se na zadní straně vyskytuje 13 Mpx digitální fotoaparát, přední strana obdržela 2 Mpx kamerku.

I přední optika však pořizuje velice slibné fotografie. Můžete se skromně přesvědčit právě o tomto faktu na videu, které bylo pořízeno u stánku čínské společnosti.

Sko se dle specifikace stává vlajkovou lodí, může se tak popasovat s telefony Sony Xperia Z či ZL, Huawei Ascend D2 nebo HTC Droid DNA, který v testech výkonu sklízí nemalé bodové ohodnocení. Smartphone ZTE Grand S bude ovládat jedna s posledních verzí systému Android, jedná se o verzi Android 4.1.2 Jelly Bean s vlastní grafickou nadstavbou.

Je 1 780 mAh akumulátor dostačující pro takto vybavený mobilní telefon? Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství? Diskuze je otevřená. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony