Ze světa IT

3 mýty o viru COVID-19 a jak se proti němu chránit?

virus logo
Foto: pixabay.com, Tag: Koronavirus

Teorie o novém koronaviru (COVID-19) se vznášejí kolem sociálních médií. Nevěřte všemu, co čtete. Šíří se například i teorie, že domácí zvířata mohou získat nový virus a přenášet ho i na lidi. Zde jsou tři mýty, na které je třeba si dát pozor, spolu s pravdou, která se za těmito tvrzeními skrývá.

1. Domácí zvířata mohou chytit a šířit koronavirus

Společnost, která vyrábí dýchací masky pro psy uvedla, že zákazníci nakupují své výrobky v ohromných množstvích na místech, kde byl v posledních týdnech COVID-19 potvrzen. Zveřejněné jsou dokonce i obrázky psů, kteří masky nosí.

koronavirus-a-vitaminy
3 mýty o viru COVID-19. #koronavirus

Nebezpečný koronavirus od svého psího či kočičího mazlíka nechytíte. Je pravda, že psi, kočky a další zvířata v sobě nosí svůj vlastní druh tohoto viru, ale proto, že se nejedná o lidské patogeny ho my lidé chytit nemůžeme.

TIP: Nouzový stav, virus a panika. Nevzdávejte se a vyjděte jako vítězové

Koronavirus je nejvyhledávanější téma na internetu. Nejposlouchanější téma. Nejvíce diskutovatelné téma. Chcete z této situace vyjít jako vítězové?

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že neexistuje důkaz, že by koronavirus mohl infikovat zvířata, jako jsou psi a kočky, která s námi žijí.

2. Pití zázračného minerálního roztoku vás ochrání před koronavirem

Někteří uživatelé sociálních médií nabízeli zázračné minerální řešení jako lék na všechno od autismu po HIV. Je za těmito pověstmi nějaká pravda?

Pití zvláštního nápoje nezabrání vašemu tělu, aby získal infekci ve formě COVID-19. Potvrdil to i Dr. Andres Romero, specialista na infekční choroby ve zdravotnickém centru Providence Saint John v Santa Monice v Kalifornii. Ve skutečnosti Miracle Mineral Solution a podobné produkty obsahují chloritan sodný, který se po smíchání s kyselinou citronovou podle pokynů mění na bělidlo. Skončíte tak akorát s patologií jícnu, pokud tento nápoj pozřete. Způsob, jakým vás tento virus infikuje, je ve vašich dýchacích buňkách, nikoli ve vašem gastrointestinálním systému.

3. Antibiotika mohou zabránit nakažení koronavirem anebo ho vyléčit

Možná máte v lékárně nějaká antibiotika. Měli byste si je vzít, pokud na sobě budete pozorovat příznaky koronaviru? A co preventivní opatření?

TIP: Koronavirus kosí Bitcoin. Kryptoměny se podívaly na své dno

Současná situace kolem koronaviru dopadá na globální ekonomiku, a tedy i na kryptoměny. Bitcoin zažívá propad a co bude dál?

Podle důvěryhodného zdroje, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), antibiotika léčí pouze bakteriální infekce, nikoliv viry, jako je koronavirus. Pokud jde o prevenci, antibiotika vám s tím nepomohou.

Jak se proti koronaviru chránit?

Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste snížili riziko nakažení nebo šíření koronaviru. Často si myjte ruce mýdlem používejte dezinfekci pokaždé, když se vrátíte z venku, nedotýkejte se obličeje a zakryjte si ústa, když kašlete nebo kýcháte.

Pokud víte, že budete v těsné blízkosti s lidmi, kteří kašlou a kýchají, nebo v nějaké větší společnosti lidí, zvažte nošení obličejové masky N95 namísto obyčejné roušky.

TIP: Jak zlepšit imunitu a bránit se proti koronaviru

Lék přímo na tento virus zatím není, avšak je důležité mít odolné a imunní tělo natolik, že si s ním dokáže samo poradit.

Pokud by se na vašem organismu projevily příznaky, jako je horečka, suchý kašel nebo dušnost, které by mohly naznačovat, že máte koronavirus, musíte se okamžitě vyhnout kontaktu s ostatními a ihned vyhledat lékařskou pomoc.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT