Tiskové zprávyZe světa IT

Android na telefonech v ohrožení. Projev místopředsedy Huawei Kena Hu

Huawei P smart 2019

Už žádné další zdi. Projev místopředsedy společnosti Huawei Kena Hu, ze dne 23. května 2019 na Postupimské konferenci o národní kybernetické bezpečnosti. V posledních dnech byly na společnost Huawei uvaleny restrikce založené na neopodstatněných obviněních, s cílem narušit naše obchodní aktivity. Jsme přesvědčeni, že tento postup je naprosto neoprávněný.

Přibližně tři čtvrtiny evropských uživatelů smartphonů se spoléhá na systém založený na operačním systému Android. Každý pátý uživatel systému Android vlastní zařízení značky Huawei. Takováto bezohledná rozhodnutí mohou způsobit obrovskou škodu zákazníkům i firmám v Evropě.

Android na telefonech v ohrožení. Projev místopředsedy Huawei Kena Hu

Android na telefonech v ohrožení. Projev místopředsedy Huawei Kena Hu

Podobné chování představuje nebezpečný precedens. Je v rozporu s hodnotami mezinárodní obchodní komunity, omezuje globální dodavatelský řetězec a narušuje spravedlivou hospodářskou soutěž na trhu. V budoucnu tomu také může čelit jakékoliv jiné odvětví či společnost, pokud tyto problémy nebudeme řešit společně.

5G není atomová bomba. Jsme připraveni, říká zakladatel Huawei

Když jsem přijel, tak mi bylo řečeno, že jsme na historickém místě (univerzitní kampus v Postupimi), kde kdysi stála Berlínská zeď. To mi připomnělo, že nechceme vidět další zeď a nechceme procházet další bolestivou zkušeností. Stejně tak nechceme budovat novou zeď z hlediska obchodu, nechceme budovat ani novou zeď z hlediska technologie. Potřebujeme integrovaný globální ekosystém, který nám pomůže podpořit rychlejší technologické inovace a silnější hospodářský růst. V konečném důsledku to jsou hodnoty, na které se musíme spoléhat pro udržení růstu prosperity lidské společnosti.

Huawei je pouze společnost, politiku vynechme

Sám Žen Čeng-fej přiznává, že jeho děti dávají přednost některým výrobkům Apple před Huawei. Pokládá si ale také otázku, zdali to znamená, že by proto Huawei nemilovaly. Samozřejmě, že ne, zní v odpovědi. „Lidé používají to, co se jim líbí. Politika by z toho měla být vynechána. Huawei je pouze společnost,“ sděluje.

Největší investice do vývoje a výzkumu na světě

Na dotazy, jaké konkrétní aktivity podniká Huawei v rámci základního výzkumu a jaký druh podpory plánuje v rámci společnosti pro budoucí rozvoj si Žen vypomáhá tvrdými daty.

Na celém světě máme 26 odborných center pro výzkum a vývoj. V současné době máme v Huawei více než 700 matematiků, 800 fyziků a 120 chemiků. Máme také institut strategického výzkumu, který poskytuje velké množství finančních prostředků významným profesorům na špičkových univerzitách po celém světě. Každý rok investujeme 20 miliard dolarů do výzkumu a vývoje a žádná společnost kótovaná na burze neměla nikdy odvahu investovat tolik peněz do jedné oblasti, tak jako my,“ zakončuje Žen.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Zajímalo by mě jestli už fakt Huawei pracuje na svým OS pro telefony. Jelikož se mi moc nechce věřit že by něco měli už dříve. Přece jen nevymyslí operační systém ze dne na den. I když je Android open source takže si tam dají nadstavbu a je to ne?

    1. Děkujeme za komentář, informace ohledně Huawei a jejich kauzy v rámci USA a NÚKIBu budeme i nadále sledovat. Bude konec s příchodem jejich operačního systému? Martin, FreeBit.cz

  2. Není Android jen jeden z Linuxů. Potom bych samotný OS neviděl jako největší problém. To spíš ochotu vývojářů portovat na něj své apps (hlavně ty populární).

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy