Kryptoměny

Bitcoin by mohl dosáhnout na 4,8 milionu dolarů

bitcoin
Foto: freebit.cz, Tag: Bitcoin

Investiční společnost provedla velmi vysoké ocenění BTC a zlata na základě extrémního případu, že se jedno z nich stane rezervní světovou měnou.

Americká investiční společnost VanEck se domnívá, že Bitcoin (BTC) má dvojnásobnou hodnotu než zlato a mohl by mít hodnotu až 4,8 milionu dolarů za minci, pokud se stane globálním rezervním aktivem. To je samozřejmě velké „pokud“ a VanEck si myslí, že pravděpodobnějším uchazečem je čínský jüan.

Cenové důsledky pro zlato a Bitcoin

Vznešené hodnocení pro BTC přišel ve čtvrtečním článku insights napsal VanEck je vedoucí aktivního dluhu EM Eric Fine a hlavní ekonom Natalia Gurushina, kteří se pokusili porovnat cenové důsledky pro zlato a Bitcoin, pokud by jeden z nich byly přijaty jako podpora pro globální měnových režimů.

Analýza společnosti VanEck zjistila, že implikovaná cena BTC se pohybuje v rozmezí od 1,3 do 4,8 milionu dolarů. Nižší předpověď byla založena na BTC jako měnové bázi (M0), která podle investiční databáze Investopedia zahrnuje veškerou nabídku měny v oběhu a bankovní vklady, ale není běžným ukazatelem, na který se ekonomové dívají.

Bitcoin by mohl dosáhnout na 4,8 milionu dolarů, pokud se stane globální rezervní aktivum
Bitcoin by mohl dosáhnout na 4,8 milionu dolarů, pokud se stane globální rezervní aktivum

Vyšší predikce vycházela z běžnějšího hodnocení M2, které Investopedia považuje za měřítko peněžní zásoby, jež zahrnuje všechny bankovní vklady v dané měně a jejich schopnost přeměny na hotovost.

Fine a Gurushina se ve svém hodnocení ceny zlata za unci přiklonili spíše k predikci ceny M0 ve výši 31 000 USD jako spolehlivému výchozímu bodu, protože „velmi velký počet centrálních bank má jen malé nebo žádné rezervní zlato“. Nedostatek depozit zkresluje predikci M2 na mnohem vyšší a méně spolehlivou cenu 105 000 USD za unci zlata.

Nedávné geopolitické nepokoje již vedly Rusko k tomu, že zvažuje používání různých měn včetně bitcoinu k transakcím za ropu se svými „spřátelenými“ partnery – Čínou a Tureckem.

Držení svých měn bez ohledu na globální trh

Tento trend by se mohl týkat centrálních bank více zemí a pravděpodobně by se projevil na dominanci amerického dolaru. Fine a Gurushina se domnívají, že čínský jüan by měl být považován za hlavní predikci pro novou rezervní měnu, ale národy budou pravděpodobně preferovat držení svých měn bez ohledu na globální trh.

Terra nakoupila Bitcoin (BTC). Peněženka obsahuje 31 000 bitcoinů

Bitcoinová peněženka patřící společnosti Terra nashromáždila dalších 139 milionů dolarů v bitcoinech, čímž se její celková pokladna zvýšila na 31 000 BTC.

Analytici vyzvali čtenáře, aby měli na paměti, že tyto předpovědi jsou pouze výchozím bodem pro investory, aby si vytvořili rámec pro oceňování zlata a BTC v extrémním případě, kdy se obě měny stanou globálním aktivem. Poznamenali, že existují alternativy, jako jsou konečné nemovitosti, nekonečné akcie a dokonce i měny rozvíjejících se trhů, které by mohly plnit funkci zlata nebo BTC.

Společnost VanEck má podíl na kryptografickém průmyslu se svým burzovně obchodovaným fondem (ETF) Bitcoin Strategy, což je burzovně obchodovaný fond s futures na Bitcoin, který má celková čistá aktiva ve výši 30,1 milionu USD. Firma také nedávno podala Komisi pro cenné papíry (SEC) žádost o spuštění nového ETF, který se zaměřuje na společnosti zabývající se těžbou zlata a kryptoměn.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny