» Kryptoměny» Software

Jak těžit Bitcoin na mobilu s iOS a Androidem? Zkuste třeba CryptoTab

Foto: Bitcoin
Foto: Bitcoin

Většina z vás má pravděpodobně spojené těžení Bitcoinu s výkonnými počítači, které dokáží spočítat velké množství hashí za sekundu. Aby také ne, vždyť jeden čas bylo pořizování počítačů přizpůsobených k co možná nejefektivnějšímu těžení obrovským hitem.

Doba se však mění a dnes se do popředí dostává spíše obchodování a spekulace s Bitcoinem než samotné těžení, to se totiž stává po halvingu stále čím dál tím méně lukrativnějším, a to i přes stále rostoucí hodnotu Bitcoinu.

Avšak Bitcoin lze v dnešní době těžit i na telefonech s Androidem a iOS. Byť samozřejmě jejich výkon není takový, abyste takovýmto těžením dokázali vydělat větší peníze, avšak minimálně jako zajímavost rozhodně stojí možnost těžit Bitcoiny na mobilu za zmínku a za vyzkoušení. Na druhou stranu dlouhodobější těžení Bitcoinu pomocí mobilních telefonů spíše nedoporučujeme, protože to může vést ke snížení životnosti zařízení.

Jak těžit Bitcoin na iPhonu?

Těžení Bitcoinu na telefonech navíc nenaráží pouze na menší výkon těchto zařízení v porovnání s těžebními PC, ale i na různé omezení ze strany výrobců smartphonů a operačních systémů do nich.

Kupříkladu takový Apple v polovině roku 2018 aktualizoval své pokyny pro vývojáře tak, aby zakazovaly těžbu kryptoměn na zařízeních iOS, neboť dle jeho slov jsou takovéto aplikace příliš náročné na baterii, generují nadměrné teplo a zbytečně zatěžují procesor iPhonů.

Nastavení a počet Bitcoinů v aplikaci CryptoTab
Nastavení a počet Bitcoinů v aplikaci CryptoTab

Na App Storu byste tedy hledali aplikace podporující těžbu Bitcoinu marně. Avšak existují neoficiální appky pro iOS, díky nimž je možné tuto kryptoměnu těžit. Jako jeden příklad za všechny může posloužit MobileMiner, který si můžete stáhnout zde. K jeho instalaci je pak potřeba využít aplikací Cydia Impactor a Xcode.

Jedinou zatím dostupnou aplikací je mobilní browser CryptoTab (klasická nebo Pro verze pro mobily), díky kterému lze těžit Bitcoiny v iPhonu. Těžba je na starších telefonech pomalá, ale pokud do těžení zapojíte i své kamarády, mobilní výkon se sčítá – registrovat se a stahovat aplikaci můžete zde. Zajímavější je do CryptoTabu pozvat kamaráda a těžit tak na dalších počítačích – udělat si svůj affil NODE. Druhou možností je zakoupit si těžební cloudový výkon díky technologii Cloud.Boost. Recence CryptoTabu jsou na internetu pozitivní.

Jak těžit Bitcoin na telefonu s Androidem?

Ani Google se nestaví k problematice těžení Bitcoinu na telefonech o nic otevřeněji a stejně jako Apple se v roce 2018 rozhodl pro zakázání aplikací pro těžbu kryptoměn v Google Play, tedy v obchodě, který primárně používá většina mobilních zařízení s Androidem.

Není však žádným tajemstvím, že pravidla pro schvalování aplikací na Google Play jsou o něco benevolentnější, takže na něm lze narazit i na aplikace, které těžbu kryptoměn umožňují, byť ne jako svůj primární účel.

Za zmínku rozhodně stojí aplikace CryptoTab Browser. Jak již její název napovídá, jedná se primárně o webový prohlížeč, jenž ale v čase, kdy je využíván dokáže těžit Bitcoin. Žádné zázraky ale rozhodně neočekávejte, tímto způsobem se dá vydělat maximálně pár stokorun ročně. Na druhou stranu využíváním jiných prohlížečů nevyděláte ani korunu.

Jak těžit kryptoměny na tabletu?

Pakliže máte chuť těžit kryptoměny prostřednictvím tabletu, pak se pro vás prakticky nic nemění oproti tomu, kdybyste je těžili pomocí mobilního telefonu. I v tomto případě se dá narazit pouze na hrstku aplikací, které to umožňují. Oproti smartphonům ale můžete očekávat o trochu lepší výsledky, co se týče zisků, neboť tablety jsou obecně vzato výkonnější a tím pádem umožňují rychlejší těžení. 

Jak těžit na počítači?

Nejvíce možností, jak těžit Bitcoin, tak zůstává uživatelům PC, konkrétně těm s operačním systémem Windows, pro nějž je naprogramováno největší množství minerů. Mezi ty nejpoužívanější a ověřené programy se pak řadí kupříkladu BFGMiner, EasyMiner, Cudo Miner nebo CG Miner.

Bohužel řada softwarových programů pro těžbu kryptoměn obsahuje škodlivý kód, tudíž je dobré se porozhlédnout výhradně po těch známých a ověřených – třeba těch, co jsme vyjmenovali.

Navíc stejně jako v případě telefonů, tak i do svého počítače si můžete stáhnout CryptoTab Browser, který vám umožní vydělávat pouze tím, že si budete prohlížet vaše oblíbené webové stránky a v pozadí necháte běžet miner.

Zajímavější je do CryptoTabu pozvat kamaráda a těžit tak na dalších počítačích – udělat si svůj affil NODE. Druhou možností je zakoupit si těžební cloudový výkon díky technologii Cloud.Boost. Vytěžené BTC si můžete poslat na kartu Wirex a klasicky zaplatit u obchodníka.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Doporučeno pro vás »

  13 Komentáře

  1. PS: Väčšina tabletov (Android) ktoré nie sú Windows sú slabšie ako mobily, to vie každý nadšenec. Česť výnimkám kde 700€vý tablet sa vyrovná 450€vému mobilu. Ale výkonný alebo aspoň stredne výkonný tablet je k nezaplateniu oproti mobilom. Ak nie tak potom chcem 300€ tablet s výkonom nad 350 000 ANTUTU. PS2: Vlastním Samsung tab S6 a ten nestál pod 500€ nikdy.

   1. Dobrý den, děkujeme za komentář. Ve všech případech se nejedná o ASIC Miner, ale některým to může sloužit jako drobný výdělek i na tabletu. Navíc, pokud zapojí své kamarády, může to být o to zajímavější.

  2. […] Faktem je, že investování do Bitcoinu je nejisté a někteří jej proto přímo označují za vyloženě spekulativní. Nese s sebou výrazná rizika, kdy se může investor dočkat výrazného zisku, ale také nemalých ztrát. TIP: Bitcoiny můžete začít těžit také na mobilu. […]

  3. […] dojde k tomu, že se zájem o Bitcoin sníží, protože těžařům už se ho těžit kvůli náročnému vybavení nevyplatí. Zároveň však může také dojít k tomu, že se […]

  4. […] Evropská komise vymezuje pojem elektronické peníze jako digitální ekvivalent skutečných peněz, uložený na elektronickém zařízení, nebo vzdáleně na serveru. Jedním typem e-peněz je elektronická peněženka, kdy si uživatelé ukládají relativně malé částky peněz na své platební karty, které následně užívají k placení malých částek. Elektronické peníze mohou být také uloženy na mobilních telefonech (zároveň se jejich prostřednictvím dá platit), či platebních účtech na internetu. Mezi ty elektronické patří také Bitcoiny, které můžete těžit také pomocí mobilního telefonu. […]

  5. […] TIP na článek: Jak těžit Bitcoin na mobilu s iOS a Androidem? […]

  6. […] Půjde Bitcoin dolů a nebo překročí svůj rekord? Vyplatí se těžba i v roce 2021? Můžu těžit Bitcoin na počítači nebo mobilu? To vše se dozvíte v tomto článku, který jsme pro vás […]

  7. Cryptotab je dobra volba pro privydelek 🙂 uz nejakou dobu to mam a zatim jen same kladne zkusenosti.

  8. […] v euru. Zdaněna je i těžba bitcoinů, kdy těžař je oprávněn odečíst veškeré náklady na těžbu bitcoinu, jako jsou nákup zařízení či spotřeba elektrické […]

  9. […] Těžba kryptoměn je často skloňovaným termínem ve světě digitálních aktiv. Jak probíhá u Bitcoinu, Etherea a vyplatí se stále i v roce 2021? Na čem a jak se vyplatí kryptoměny těžit? Jaká je výnosnost a mohu Bitcoiny těžit na svém počítači nebo mobilu? […]

  10. […] některých nových a jednodušších tokenů vám stačí běžný počítač. Dokonce existuje i těžba přes chytré mobilní telefony. Tímto způsobem můžete relativně zdarma nasbírat i větší množství různých tokenů a […]

  11. […] Kryptoměny se stále vyplatí těžit, ne všechny jsou ale stejně perspektivní. Cena Bitcoinu se za poslední rok zvedla z 10 tisíc na 50 tisíc dolarů. Pro těžaře v tuzemsku je však poměrně těžké čelit konkurenci těžebních strojů pocházejících z Číny. […]

  12. […] 21 000 000 BTC v oběhu (maximální počet BTC v síti). Za den přibyde přibližně 1 800 BTC. Těžba kryptoměny je náročná a na svém počítači už nevytěžíte ani jeden bitcoin. Těžba se přesunula na […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Kryptoměny