Mobilní telefony

Wico i6: Kopie nového iPhone 6

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

A je to tu s celou parádou. Již dlouhou dobu se čeká na uveřejnění nové vlajkové lodi Applu (Apple iPhone 6) a ona už se prodává. Ano, je to tak. Chytrá mobilní placka iPhone 6, která má být podle jistého zahraničního technologického webu představena 9. září se již klidně prodává na na území Číny a dokonce se objevila i v oblíbeném českém aukčním portálu. No nezní to báječně? Pro některé s uživatelů a příznivců určitě ne.

Není to originál, ale spíše kopie. Dosti zvláštní, že se jedná o kopii, když ještě není originál v prodeji. Napodobenina „splácaná“ z konceptů a uniklých fotografií má samozřejmě své jméno, nazývá se Wico i6 či Goophone i6, ano, na trhu bude věrohodných kopií o něco více. Běží na operačním systému Android, kdo by to řekl, že. Ano, opravdu čtete správně.

Nyní k tomu, co tato kopírovaná novinka v těle má. Nejenže oplývá 4,7 palcovým displejem s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, dále nabídne dvoujádrový procesor s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM, přesněji model čipu MTK6572 od Mediateku. Na zadní straně propůjčí 13 MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možnost nahrávat 720p, tedy HD záznam. Přední strana napovídá o umístění senzorů, zřejmě světelného a dalších.

GPS a WiFi lze zřejmě od „slátaniny v podobě čínského iPhonu“ čekat. Celkem humorné je na tomto chytrém zařízení uvedení výrobce, neboť na zadní straně je malinkým textem napsáno „Designed by Apple in California“ a také oblíbená fráze, kterou najdete snad všude „Made in China“. I takto se dá věrně napodobit kouzlo písmenek u starších iPhonů. Když už, tak už.

„Věrná“ kopie vycházející z uniklých fotek a konceptů. Jasné je, že v sobě nebude mít iOS, jak jsme si řekli v předešlých řádcích. Tento telefon má v sobě klasiku v podobě operačního systému Andoid. Přesněji ve verzi 4.2.2 Jelly Bean. Nabídne tím také nové hlasové vyhledávání od Googlu. Co víc čekat? iOS 8? V žádném případě. V souvislosti s tímto tématem nabízíme také článek právě o Apple iOS 8.

Avšak nyní trošku k rekapitulaci a známým informacím. Na nový iPhone si dle dostupných informací budeme ještě měsíc počkat. V souvislosti s touto novou vlajkovou lodí společnosti Apple se hovoří také o svítícím logu na zadní straně nebo zaobleném tvaru, se zvětšováním displejů se hovoří také o nové generaci iPhonu Air, jež by mohl nabídnout 4,7 palcový Retina displej. To vše jsou bohužel jenom dohady. Na originál si budeme ještě nějakou tu dobu počkat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Ach můj bože, skvělý článek, všechno tohle jsem měla vědět, než jsem objednala dárky z Číny.

  2. Proč proti tomu společnost Apple radikálně nezakročí? Zde jim někdo kazí dobré jméno a ze strany Applu nic nepohne se ani myš.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony