Ze světa IT

Multimediální Nexus Q od Googlu

Google Pixel logo freebit
Foto: google.com, Tag: Google

Google na konferenci Google I/O 2012 představil zařízení jménem Nexus 7, mobilní systém Android 4.1 Jelly Bean ale také zajímavý produkt, který bude konkurovat Applu, přesněji Apple TV. Je jím kulaté multimediální centrum Nexus Q.

O tabletu jsme si již řekli v tomto článku, poté následovala zpráva o tom, že se nový Nexus dostává do stádia předobjednávek. Vše bylo završeno tiskovou zprávou, která nás definitivně utvrdila oficiálními informacemi, které byly na internetu všemi směry ohýbány.

Další článek na tomto webu byl věnován Jelly Beanu. Sladká gumová fazole se stala dalším předmětem, který se musí naučit a hlavně osvojit celý svět mobilních produktů.

Multimediální Nexus Q od Googlu
Multimediální Nexus Q od Googlu

Dnes to bude ale o novince, která zaujme multimediální hltače obsahu z Google Play. Nexus Q od Googlu je stylově navržen pro streaming multimediálního obsahu, který můžete sledovat z jakéhokoliv koutu vašeho domova.

Spárování je možno aktivně využívat i ve více lidech, tedy s více zařízeními. Stačí po produktu jen přejet a vše už nechte jen a jen na systému. Komunikace je zde řešena technologií NFC.

Na obrázku výše jsou k vidění použité konektory. U tohoto zařízení se setkáváme s čtveřicí analogových zvukových výstupů pro stereo reproduktory, dále pokračujeme optickým, micro HDMI výstupem, LAN, microUSB portem a síťovým napáječem AC 85-265V.

Přehrávač je poháněný systémem Android ICS a je ovladatelný všemi telefony s touto platformou, což je velké plus. Můžete tak třeba využít stájový Google Nexus.

Qéčko má v těle 32 různobarevných LED diod, které tvoří po obvodu přehrávače prstenec. Diody zvládnou blikat v rytmu hudby, či vytvářet různé světelné efekty. Nevím, zda se tato funkce setká s kladnými ohlasy a doufejme, že se tato pestrobarevná paráda dá v nočních hodinách vypnout.

Hardwarové vybavení pokračuje dvoujádrovým procesorem ARM Cortex-A9 s SGX540 GPU, WiFi modulem, dále vlastní Bluetooth a zmíněné NFC. Operační paměť je tvořena 1 gigabajtovým křemíkem LPDDR RAM. Sekunduje mu 16 GB NAND flash paměť pro vaši muziku, obrázky a videa. Multimediální koule v těle skrývá také výkonný audio zesilovač.

Google Nexus Q váží 923 gramů a bude dotupný za přibližně 299 dolarů, tedy 6 300 korun českých. Zatím ale jen v USA, tam byl i vyroben.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Pěkná věcička pánové a dámy. To by mě zajímalo, kdy to bude dostupné tady hu nás.

  2. Tak nějak je mi to jedno, zda vůbec bude dostupný pro naši republiku. Když už si ho koupím, tak na eBay, protože tady jako každé zboží to bude předražené.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT