Tiskové zprávy

Inspirativní ženy mnoha talentů

talenty
PHOTO by Pxhere, Public Domain CC0

Někteří lidé jsou buď obdařeni mnoha talenty už od Matky přírody, nebo zdědili nadání po svých rodičích, jiní se svojí pílí vypracují na špičky ve svém oboru, anebo dokonce ve vícero oblastech. A o takový dnes bude řeč, konkrétně o ženách, jenž dokázaly excelovat a pokračují inspirovat a motivovat ostatní.

Iris Apfelová

Američanka Iris Apfelová oslavila v loňském roce 100. narozeniny. Šmrncovní extravagantní dámu s charakteristickými velkými černými brýlemi není nutné dvakrát představovat. Iris se narodila v New Yorku v roce 1921 a jako mladá žena pracovala coby pisatelka pro noviny pro ženy a také pro návrhářku Elinor Johnsonovou, kde se začal projevovat její nesmírně vzácný vkus. Se svým manželem v roce 1950 založila textilní společnost, která úspěšně fungovala až do roku 1992, kdy se její manžel rozhodl odejít do důchodu.

Pro látky jezdila do Evropy a díky jejímu unikátnímu talentu se podílela na několika projektech restaurování v Bílém domě, celkem pro devět prezidentů. Díky cestování si Iris po světě kupovala jedinečné modely, které i slavné hvězdy ve společnosti obdivovali. V roce 2016 spolupracovala na start up projektu WiseWear, o dva roky vydala úspěšnou biografii, účinkovala v dokumentu a ve věku 97 let dokonce podepsala modelingovou smlouvu.

Jennifer Shahadeová

Další úspěšná žena ze Spojených států, Jennifer Shahadeová, oplývá mnoha talenty. Narodila se v roce 1980 ve Philadelphii a už v dětství bylo jasné, že bude sdílet rodinný talent pro šachy. Její otec je mistrem Mezinárodní šachové federace a její bratr je také mezinárodním mistrem. Jennifer se podařilo vyhrát juniorské mistrovství v roce 1998, o pouhé čtyři roky později už to byl šachový šampionát. Dnes drží titul velmistryně.

Nadání pro strategické hry pokračovala hraním pokeru, zatímco úspěšně vystudovala literaturu na newyorské univerzitě. Možná i díky tomu je také úspěšnou autorkou dvou knih a přispěla do řady časopisů a novin, jako například od New York Times nebo Chess Life. Aby těch úspěšných aktivit neměla málo, moderuje se svým manželem podcast Grid, ze který si odnesli cenu Global Poker Award za podcast roku. Ví, jak hrát poker, pracuje v týmu PokerStars, kde je ambasadorkou duševních sportů.

V roce 2007 založila neziskovou organizaci 9 Queens a zastává funkci ve správní radě Světové šachové síně slávy. 

Padma Lakshmiová

V roce 1970 se v Indii narodila Padma, ale už ve dvou letech se s matkou přestěhovala do Spojených států, nejdříve žila v New Yorku a později v Los Angeles. Ve 14 letech byla v hrozivé automobilové nehodě, z níž si odnesla dlouhou jizvu na pravé ruce.

Krásná Padma studovala psychologii v Massachusetts a později ve Španělsku, kde ji objevil skaut a ona začala pracovat jako modelka – jizvu nezakrývala, ale ukazovala s hrdostí. Její půvab a přátelská povaha jí brzy zajistily práce pro tak zvučné návrháře jako Versace, Ralph Lauren nebo Armani v Paříži či Miláně. Cestování a mezinárodní zkušenosti ji dobře připravili pro její hvězdnou kariéru a Padma mluví kromě hindštiny a tamilštiny také anglicky, španělsky a italsky.

Díky modelingu začala i s hraním v televizních show a filmu. Díky svojí vášni pro vaření, vydala úspěšnou kuchařku a vystupovala v show Top Chef. Dál má svoji vlastní řadu šperků inspirovaných Indií, čajů a koření.

Jessica Albaová

Jessica se narodila v roce 1981 v Kalifornii do rodiny s kořeny z různých prostředí, otec je mexický Američan a matka má francouzské a dánské kořeny. Už ve 13 letech se Jessica objevila na velkém plátně, kde upoutala pozornost svým talentem a krásou. Na kontě má celou řadu úspěšných televizních a filmových rolí, ale po založení rodiny se rozhodla pro rozšíření svých profesních aktivit a založila v roce 2012 společnost The Honest.

Cílem bylo prodávat produkty pro domácnost, děti a pro osobní potřebu, jenž by byly šetrné k přírodě a celkově pocházely z etických zdrojů. Už o pět let později byla společnost ohodnocena na 1 miliardu dolarů. Společnost se rozrostla za hranice Spojených států a nepřestává vzkvétat, stejně jako Jessica, jenž svojí vizí inspiruje ženy i muže po celém světě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy