Mobilní telefony

iPhone 12 Pro s křemíkovým čipem A14 Bionic. Tohle železo zničí benchmarky

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Objevily se reálné fotografie iPhonu 12 Pro. Opět se můžeme těšit na tři zadní fotoaparáty a skleněné provedení zadní strany smartphonu. Další úniky jsou více než jasné. Nový procesor A14 Bionic a o něco vyšší cena, která bude startovat nad iPhony 11.

Nové iPhony budou představeny na konci září, jak je zvykem. Novinek nebude málo. Představí se hned dvě základní verze, tedy klasický iPhone 12 a jeho Pro verze – iPhone 12 Pro a jeho větší Max verze. Nedílnou součástí představení bude i vypuštění operačního systému iOS 14 na všechny mobilní telefony od iPhonu 6S a vyšší.

Na nový operační systém se může těšit i iPhone SE nebo hliníkový iPhone 7. Podpora společnosti Apple je v tomto více než štědrá.

iPhone 12 Pro s křemíkovým čipem A14 Bionic
iPhone 12 Pro s křemíkovým čipem A14 Bionic. #apple

Nové SEčko. Levný model do iOS světa

Také se spekulovalo nad tím, že by společnost měla představit levnější variantu nových iPhonů. Tato informace se zdá být, více než matoucí a zcestná. Apple totiž, jak již víme, představil levnou variantu v podobě iPhonu SE pro rok 2020. Tento smartphone vlastní nejvyšší řadu procesorů od Applu a tím pádem je velkým lákadlem uživatelů s Androidem. Dalo by se říci, že se jedná o vstupní a hlavně levný model do iOS světa.

Pro odlišení dvanáctkové řady může na trh přijít i nová barevná varianta. Podle dostupných informací se může jednat o lákavou modrou v podobě Navy Seals. Na mobilním trhu se objeví také klasická černá, bílá, zelená a červená barva (Product RED). Sklo na zadní straně je potvrzeno u všech uvedených telefonů v rámci bezdrátového nabíjení smartphonu.

TIP na článek: Souhrn informací. Co vše víme o nových iPhonech 12?

Jako každý rok od roku 2011 se chystá na podzim představení nového telefonu z produkce Apple. Přesněji řečeno telefonů, neboť iPhony s modelovým označením 12 budou s největší pravděpodobností představeny ve 3 různých variantách – iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Apple A14 Bionic. Tak tohle železo zničí benchmarky

Bude se jednat o dosud nejvýkonnější čip, kterým byl telefon s logem nakousnutého jablka kdy obdařen. Očekává se tedy, že čip A14 přinese signifikantní vylepšení rychlosti a zároveň zvýší výdrž baterie. Apple se tímto bude snažit kompenzovat vyšší náročnost na baterii technologie 5G, kterou mimo jiné budou podporovat všechny nové modely iPhone 12.

Novinek se dočkají vlastníci iPhonů také v množství emoji, které by měl Apple rozšířit o 62 nových emotikonů. Představení iOS 14 je očekáváno na konferenci v září, která snad přinese společnosti Apple úspěchy a napraví tak chyby předchozích verzí.

TIP na článek: iPhone 12 s novým designem, specifikací a cenou přijde v říjnu

Podzim je už tradiční období, kdy se představují „jablečné“ novinky. Proto se už nyní mluví o novém iPhone 12. Jaký bude?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony