Mobilní telefonyZe světa IT

Malá Japonka Sony Xperia Sola

Na MWC 2012 byla představena celá řada telefonů. Do paměti se nám navždy vryla nová řada japonských smartphonů Sony, která přichází s neotřelým designem.

Na veletrhu jsme se seznámili s Xperií S, U a P.

sony xperia sola front

Sony představilo další přírůstek do rodiny, říká si Xperia Sola. Je to vcelku malý smartphone, jeho přední straně disponuje displej o 3,7 palcích, nese rozlišení 480 na 854 bodů. Drží se povedeného stylu, jako její starší sestry. Vzhledem ke třídě, ze které pochází, se nedočkáme hodnotných materiálů, konstrukce je ale pevná.

Solu pohání jedno gigahertzový dvou jádrový křemík, kterému pomáhá 512 megabajtová paměť RAM. Nabídne pěti megapixelový foťák, jež je schopen nahrávat video v HD rozlišení /720p/.

sony xperia sola back

Přichází s dnes už starým Androidem 2.3 Gingerbread, Japonci však slibují update do několika týdnů. Oproti klasické konektivitě nabídne rozšiřující se NFC.

Setkáme se s novými funkcemi, které jsou uváděny úplně poprvé. Jednou z nich je pohodlnější procházení webu, které pomocí senzoru nad obrazovkou snímá pohyby prstu, a tak se chová jako kurzor. Toto v Sony nazývají Floating touch /plovoucí dotek/.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony