Kryptoměny

Kauri? Za kryptoměnou stojí samozvaný guru osobního rozvoje Jiří Čmolík

kryptoměna kauri
Hlavní TAG » Kauri

Kryptoměna Kauri je novinkou, která vzbudila na internetu bouřlivé ohlasy. Kdo za ní stojí a proč se projektu nedá ani trochu věřit?

Investiční kryptoměna je velký podvod

Kauri dalším z řady kryptoměnových podvodů. Původně se projekt prezentoval jako nová česká kryptoměna. Tu její autoři vykreslili jako ERC-20 token, který v sobě propojuje mechanismus crowdfunding a sdílenou ekonomiku.

Na českém internetu se snažil koncept prosadit především agresivní marketingovou kampaní. Smělé předpovědi mluvily o tom, že kryptoměnu v roce 2021 čeká bull run a atakování hranice 5 USD za jedno Kauri.

To mělo též nalákat zájemce o investování. Kryptoměna Kauri se měla stát výhodnou příležitostí především pro drobné investory. Fungovat měl údajně celý systém tak, že jste do Kauri investovali a za to mohli dostat Kauri tokeny.

kauri web
Kauri? Za kryptoměnou stojí samozvaný guru osobního rozvoje Jiří Čmolík (Zdroj: kauricrypto.com/cs/)

Poté jste si údajně měli mít možnost vybrat z několika investičních příležitostí, jako je například nákup tokenizovaných akcií v hotelech. Z této investiční příležitosti slibovali tvůrci Kauri posléze pasivní příjem.

Nejen byznys plán je v případě Kauri postavený na vodě

Jak se k pasivnímu příjmu dostanete a z čeho by se měla digitální měna Kauri generovat zisk, to už se ovšem zájemci nedozvědí. Obchodní plán totiž nikde podrobněji specifikován nenajdeme, nenachází se ve white paperu ani jinde na webových stránkách.

Navíc Kauri bylo možné fakticky prodat na burze LaToken. Tato burza však v kryptoměnové komunitě nemá příliš dobrou image, neboť běžně zalistovává i podvodné tokeny.

Dalším varovným znamením ohledně Kauri může být i to, že tato kryptoměna byla velkou neznámou pro Coinmarketcap.com. Nyní se však již na webu objevila = aktuální cena je 19 Kč za jedno Kauri (KAU). Tento web je považován za autoritu ve svém oboru. Zobrazuje cenu řady různých kryptoměn včetně jejích vývoje, objemu obchodování za 24 hodin, počtu mincí v oběhu, tržní kapitalizace a dalších potřebných informací.

Kryptoměna sebe samotnou prezentovala jako produkt investiční skupiny British Asset. Všímavým zástupcům kryptokomunity se podařilo zjistit, že British Asset International Limited company je vedena pod identifikátorem ID 91299. Ten však nevrací žádné relevantní výsledky z registrů.

Internetové domény jsou registrovány se skrytým jménem společnosti. Sídlo společnosti je navíc uvedeno v běžném bytovém domě. Už to samo o sobě nesvědčí o serióznosti projektu a o tom, že by za ním stála úspěšná značka.

Za Kauri stojí Jiří Čmolík, kontroverzní marketér s problémovou minulostí

Při rozkrývání toho, co je vlastně opravdu Kauri, však můžeme zajít ještě do dalších podrobností. Za investiční skupinou stojí dvojice Ján Masnica a Jiří Čmolík. V roli poradce v projektu figuruje Radek Ostrowski.

Jiřího Čmolíka média posměšně nazývají samozvaným guru. Rovněž je držitelem anticeny Zlatý bludný balvan. Tu dostal v roce 2016 za svou iniciativu Neurorestart nabízející mentální programování pomocí magických technik.

Kauri pro něj kromě toho není prvním pokusem, jak proniknout do světa kryptoměn. Na svém kontě už má podvodnou kryptoměnu Babišcoin. Na postu její „tváře“ se zcela nechtěně ocitl nechtěně český premiér Andrej Babiš, který tak následoval například Petra Kellnera a stal se další obětí ve víceméně klasickém podvodném schématu.

Do Kauri se investovat zaručeně nevyplatí

Před Kauri je tak na místě varovat. Je vysoká pravděpodobnost, že ten, kdo by se rozhodl do kryptoměny investovat, o své peníze přijde. Varování už vyslala například česká kryptoměnová směnárna SimpleCoin.

Rizikovost investičních příležitostí skupiny British Asset ostatně komentovala dokonce i Česká národní banka v roce 2017. Investiční skupina navíc v tuzemsku vůbec nedisponuje potřebným povolením k nakládání s prostředky investorů.

Znamená to, že vklady do systému sice nelze běžným uživatelům zakázat, ochrana ze strany státu je však nulová. Činíte tak ryze na vlastní nebezpečí a jednoznačně nelze vklady do British Asset nijak doporučit.

Jakýmkoli dalším budoucím projektům tohoto seskupení, případně i samotného Jiřího Čmolíka by se měli raději zájemci vyhnout i do budoucna.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Celým jménem se jmenuje Jiří Vokáč Čmolík (https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/969680/#osoba_3139668), své prostřední jméno v posledních letech uvádí jako „Vokiel“ – Jiří Vokiel Čmolík. Součástí týmu Kauri crypto je ještě další v článku neuvedený člověk – Sebastian Vadas, který jim pomáhá s marketingem.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny