Tiskové zprávyZe světa IT

Lídr v oblasti e-commerce zařadil do své nabídky i elektromobily: Alza

iPhone x apple alza cz

Alza.cz a. s. spouští pilotní provoz rozvozu zboží zákazníkům první elektrododávkou. Zároveň firma zahájila prodej první elektrické dodávky Streetscooter Work Box, která je nově ve výběru v sekci elektromobilita. Prémiová služba AlzaExpres vstupuje do nové éry doručování – firma do vozového parku zařadila první elektrododávku Voltia eNV200 Maxi. Vozidlo nabízí zcela bezemisní provoz a disponuje velkým prostorem pro přepravu zboží – 8 m3.

Lídr v oblasti e-commerce zařadil do své nabídky i elektromobily: Alza

Lídr v oblasti e-commerce zařadil do své nabídky i elektromobily. (Zdroj: Alza.cz)

Streetscooter Work Box v ceně 1 117 937 Kč

Lídr v oblasti e-commerce zařadil do své nabídky elektromobilů k prodeji nově také první 100% čistou elektrododávku Streetscooter Work Box v ceně 1 117 937 Kč s DPH (923 915 Kč bez DPH). Dodávka nabízí úsporný provoz, nízké servisní a provozní náklady, které se mohou pohybovat někde kolem 50 halířů na ujetý kilometr. Hlavním benefitem je však přepravní kapacita s užitkovou hmotností až 740 kilogramů.

Uvedl Jan Klička, ředitel logistiky Alza.cz

„Dojezd elektrododávky Voltia eNV200 Maxi je v zimním období 100 km, v létě až 140 km. To je dostatečné pro obsloužení všech zákazníků v centru Prahy, kde se bude pilotní provoz dodávky v rámci služby AlzaExpres testovat,“ uvedl Jan Klička, ředitel logistiky Alza.cz s tím, že dobíjení trvá max. 4 hodiny, na rychlonabíječce pak pouhých 20 minut do kapacity 80 % baterie.

Alza.cz se stává překupníkem? Spustila charitativní aukce o iPhone X

Pražští zákazníci si díky nedávno zavedené službě hodinových časových slotů mohou sami vybrat přesné doručení své objednávky. Nově jim může tato objednávka být dovezena právě elektrododávkou, která nezatěžuje okolí výfukovými plyny, může parkovat i na modré zóně a je téměř bezhlučná. Firma po vyhodnocení pilotu zváží celkovou obměnu vozového parku AlzaExpresu na elektrododávky, a to nejen v ČR, ale i na Slovensku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Alza a elektromobilita? Oka 🙂 Dle mého se snaží opět ukázat, že jezdí na elektřinu, že si pořídí jedno auto a budou z toho dělat mega bum jak jezdí na elektřinu, ale co ty ostatní? Čím jezdí? Určitě nejezdí na elektřinu 😀 A to, že začali prodávat elektromobily atd? Dle mého už jim nevynáší vše v IT, tak zkouší rozšířit svoji nabídku, ale dle mého, kolik si to koupí v ČR lidí? Za 1,1 milionu si raději koupím něco lepšího než elektromobil, tak raději hybrida, jelikož stále v ČR skoro nikde nejsou nabíjecí stanice a dojezd je velmi malý. Ale pokud to je pro někoho po Praze, tak to asi nebude špatné. Pokud nezůstane v koloně. 😀

    1. Fajn den, Tomáši, děkujeme za komentář. Alza prostě chce být vidět. S pozdravem redakce FreeBit.cz 🙂

  2. Ou, Alza se nezdá 😀 Takže přeci jenom je tento článek pravdivý.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy