Software

Nejlepší aplikace na Android telefony podle Googlu

android logo freebit
Foto » Android

V dnešní době moderních technologií existuje mobilní aplikace téměř pro cokoliv, co vás napadne. Pomáhají vám komunikovat s ostatními, sdílet zážitky ve světě internetu, pracovat, ale i uvolnit se a na chvíli se zabavit. Každý rok Google vybírá ty nejlepší aplikace, které v daném roce mohl Google Play nabídnout. Rok 2019 nebyl výjimkou a úspěchu se tentokrát dočkaly rovnou dvě české hry.

Best Breakthrough App

Kategorie, která se soustředí na aplikace, u kterých uživatel ocení design, ale i zážitek z jejího používání.

Mezi nejlepší patří například aplikace Tasty nebo Khan Academy Kids. Vítězem této kategorie se však stala aplikace Slowly (ke stažení na Google Play zde), díky které můžete posílat dopisy lidem z celého světa. Můžete tak poznávat nové osobnosti, procvičit si nové jazyky a naučit se něco o kulturách dalších lidí.

Best Breakthrough Game

Kategorie podobná předchozí, ovšem v této se zaměříme pouze na hry. Mezi TOP 5 se objevila například hra Harry Potter: Hogwarts Mystery od Jam City, Inc. či Star Trek Fleet Command od Scopely.

Nejlepší aplikace na Android telefony podle Googlu
Nejlepší aplikace na Android telefony podle Googlu

Ovšem na 1. místě v této kategorii se umístila hra MARVEL Strike Force – Squad RPG od FoxNext Games. V této hře, jak již název napovídá, najdete postav z komiksů od společnosti Marvel Studios. S vytvořeným týmem poté soupeříte proti Ultimovi.

Standout Build for Billions Experience

Tato kategorie se zaměřuje na nejlepší aplikaci pro rozvíjení trhu. Mezi nejlepšími můžete najít například aplikaci pro úpravu fotek PicsArt Photo Editor.

Vedle ní také například Cookpad, kde nadšenci do vaření sdílejí recepty a fotografie svých jídel. Vyhrála však aplikace Canva od stejnojmenné společnosti, ve které můžete vytvářet originální grafické návrhy na plakáty, pozvánky či loga. Canva nabízí mnoho možností vložených do jednoduchého uživatelského prostředí (ke stažení na Google Play zde).

Best Accessibility Experience

Ani v této soutěži nesmí chybět kategorie, která se věnuje tomu, které aplikace ulehčí ovládání postiženým osobám.

Ve výběru 5 nejlepších se objevila například aplikace, kde osoby na vozíku hodnotí dostupnost různých restaurací a dalších míst světa, nebo také pomocník pro lidi s dyslexií. Envision AI, která v této kategorii zvítězila, umožňuje nevidomým a slabozrakým vyfotit text, který je převeden na řeč.

Best Social Impact

Jedná se o aplikace, které mají nejvíce pozitivní sociální dopad ve světě. Úspěchu se dočkalo Think!Think! : Brain training games for kids od Hanamaru Lab, nebo také Bury me, My love, která vypráví o příběhu syrského páru. Výhercem je však aplikace Wisdo, ve které máte možnost sdílet svůj životní příběh, najít jiného člověka, který se ocitl v podobné situaci, pomoci si navzájem a získávat další zkušenosti.

Výherci pro rok 2019
Výherci pro rok 2019

Standout Well-Being App

V této kategorii Google představil nejlepší aplikace pro sebezdokonalování a mentálnímu rozvoji. Najít zde můžete například pomocníka pro váš spánek s názvem SleepTown, ale i aplikaci Shine: Calm Anxiety & Stress, ve které najdete různé motivační podcasty a pomocné programy. Nejlépe z této kategorie však dopadla aplikace Woebot: Your Self-Care Expert. Na vývoji se podíleli odborníci, díky kterým vám Woebot pomůže žít šťastnější život.

Best Living Room Experience: V této kategorii najdete tři aplikace pro sledování videí. Výhercem se stala aplikace Neverthink (ke stažení na Google Play zde), která vám nabídne denně ty nejlepší videa z portálu Youtube.

Most Inventive: Mezi nejinovativnější aplikace a hry najdeme tento rok například Cube Escape: Paradox od Rusty Lake, při které potrápíte své mozkové závity. Zvítězila však hra Tick Tock: A Tale for Two určená pro dva hráče a jejich vzájemnou spolupráci.

Most Beautiful Game: V poslední kategorii, která se stala důležitým bodem i pro Českou republiku, naleznete nejkrásnější hry za rok 2019. Mezi nejlepšími pěti hrami se umístily dvě české hry, a to Chuchel od Amanita Design a Shadowgun Legends od Madfinger Games. Konečným výhercem se nakonec stala hra Shadowgun Legends, ve které musíte zachránit lidstvo před mimozemskými nepřáteli.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software