Software

Nejlepší aplikace pro nákup levných letenek (iOS + Android)

letadlo a letenky
Foto: Letadlo

Zdá se, že pandemická situace nám konečně dovolí začít také cestovat. Hledáte inspiraci na levné letenky? Následující aplikace se vám budou zaručeně hodit:

Skyscanner

Tato služba vznikla v roce 2002 ve Velké Británii. Aktuálně ji vlastní čínská značka Ctrip. Aplikace Skyscanner patří podle mnohých k tomu nejlepšímu, co na současném trhu s letenkami je k dispozici. Dnes jí již používá přibližně 100 milionů lidí z celého světa. Výhodou Skyscanneru jsou ostatně téměř tři desítky jazykových lokalizací.

Na jediném místě si můžete vybrat aktuálně z více než 1000 letů. Vyhledávání je poměrně jednoduché a nijak se neliší od jiných podobných aplikací, stačí zadat destinaci, čas a místo odletu a počet osob. Porovnání letů je následně umožněno v rámci měsíce i roku.

Aplikace Skyscanner patří podle mnohých k tomu nejlepšímu
Aplikace Skyscanner patří podle mnohých k tomu nejlepšímu

Díky tomu si skutečně vyberete let za nejvýhodnější cenu. V případě, že si nechcete letenku rovnou rezervovat, nechte si pouze nastavit upozornění na cenu. V okamžiku, kdy dojde k jejímu snížení, vám to aplikace oznámí.

Nechte se inspirovat a naplánujte si a rezervujte kompletní cestu – usnadníme vám to, ať jste kdekoliv.

Samotný Skyscanner doporučuje především volbu flexibilních letenek, pokud byste případně museli měnit svoje plány, případně se let zrušil.

Kromě toho umí aplikace rovněž vyhledat hotely a půjčovny aut. Skyscanner je proto komplexní nástroj pro plánování vaší dovolené. Je navíc zcela zdarma dostupný pro mobilní telefony se systémem Android i iOS.

Kiwi

Tuzemská mobilní aplikace úspěšného brněnského projektu Kiwi (původně Skypicker) podle mnohých dokázala překonat i zahraniční Skyscanner. Její novější verze vznikla roku 2015 a od té doby si prochází neustálými inovacemi. V současnosti ji měsíčně aktivně používá už 200 000 lidí po celém světě.

Pyšní se především vysoce komplexním vyhledáváním, které však zůstává jednoduché a uživatelsky přívětivé. Dnes zahrnuje už cca 650 leteckých společností včetně těch nízkonákladových.

Tuzemská mobilní aplikace úspěšného brněnského projektu Kiwi
Tuzemská mobilní aplikace úspěšného brněnského projektu Kiwi

Kiwi představuje aplikaci, která vám dovoluje si dovolenou naplánovat skutečně komplexně. Vyhledáte si díky němu zajímavá místa v cílové destinaci nebo si můžete rovnou rezervovat hotel. Snadno si vytvoříte harmonogram celé cesty nebo dovolené.

Zajímavou volbou je i možnost si nastavit rádius pro odletové a příletové destinace. Kiwi vám také umožní nechat si zobrazit detaily o konkrétním zvoleném spoji nebo letišti. Pohodlně si proto například zjistíte, jak je to na letišti s dopravou nebo získáte heslo pro wifi.

Díky tomu, že Kiwi.com propojuje tisíce leteckých společností a vlakových i autobusových dopravců po celém světě, můžeme vám nabídnout ty nejlevnější letenky do všech koutů světa.

Podobně si i tuto aplikaci můžete volně stáhnout pro oba majoritní systémy mobilních zařízení, tedy pro Android a iOS.

Google flights

Platforma od společnosti Google byla oficiálně spuštěna v roce 2011 a původně ji mohli používat pouze cestovatelé v USA. Posléze byl projekt lokalizován i do češtiny a v současnosti nabízí více než 300 podporovaných leteckých společností

Výhodou Google flights je především to, že pro uživatele nevypadá na první pohled jako prodejní. Provize Googlu zkrátka nejsou nikde na první pohled patrny a nezapočítávají se do cen letenek.

Současně služba umožňuje flexibilní vyhledávání nejen na podkladu destinace, ale lety si můžete vyhledat například v rozmezí času a rozpočtu. Destinaci si však můžete nechat předložit rozličnou, pokud vám na ní nezáleží.

Nově se také Google „naučil“ díky strojovému učení samostatně predikovat eventuální zpoždění jednotlivých letů. Přesnost dosahuje nejméně 80 %, jinak se předpověď uživatelům nezobrazí.

U letů v levnější třídě Basic Economy si navíc máte možnost obratem zjistit některé užitečné informace, jako jsou například poplatky za zavadla. Zatím je však tato funkce dostupná pouze pro společnosti American, Delta a United.

Výhodou této aplikace je i její uživatelská přívětivost a přehlednost. Přirovnat bychom ji mohli k leteckým „jízdním řádům“ známým z jiných druhů dopravy. Samozřejmostí je i její lokalizace do češtiny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software