Mobilní telefony

Nejlepší smartphony připravované pro rok 2020

mobilni telefon (smartphone)
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

Do nového roku vstoupili i výrobci smartphonů. Na co se mohou vyznavači moderních technologií těšit? Čekají na nás novinky u mnoha značek. Které budou ty zaručeně top?

Smartphone iPhone 12 od Applu

Prodej iPhonu 11 je v plném proudu, nahlas už se však řeší, jak bude vypadat nastupující generace. První informace se již dostaly na veřejnost:

Jedním z hlavních „taháků“ údajně bude 5nm procesor, který by iPhony měly dostat jakožto vůbec první telefony. Ostatně právě iPhony pravidelně vévodí žebříčkům nejvýkonnějších mobilních telefonů.

iphone 12 koncept
Smartphone iPhone 12 od Applu

Další zásadní změny nás čekají nejen „pod kapotou“ nového mobilního telefonu, ale také uvnitř. Nastupující generace iPhonů by už měla mít bezrámečkový displej. Apple navíc rozšíří svůj seznam dodavatelů dodávku OLED displejů by vůbec poprvé měla zajistit čínská BOE.

Rok 2020 by měl stejně tak znamenat definitivní konec výřezů. Nová generace telefonů by se měla zbavit nejen výřezu, ale taktéž Face ID. Ostatně právě výřez je už nyní terčem kritiky některých fanoušků. Asymetrický řešený displej se zkrátka s estetickými nároky mnoha lidí neslučuje. Čtečka otisků prstů bude u iPhone 12 údajně integrovaná přímo v displeji.

TIP na článek: Jak vyčistit mobilní telefon, abychom ho nepoškodili?

Mobilní telefon je našim každodenním společníkem. A to na něm nechává celou řadu stop. Jak snadno a bezpečně svůj telefon vyčistíte i v domácích podmínkách?

Pod obrazovkou se ocitne inovovaná přední kamerka. Toto řešení je již v testovací fázi u některých konkurentů, jako je například Xiaomi.

Smartphone Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro se má stát novou vlajkovou lodí značky. První rendery proto přišly s několika zajímavými novinkami.

Ilustrace dnes dostupné na internetu vytvořila dvojice 9TechEleven a Rodent950 podle podkladů dostupných přímo z továrny. Měli bychom je tak rozhodně brát v potaz. To asi nejzajímavější, s čím novinka přichází, je zakřivení displeje.

Smartphone Huawei P40 Pro
Smartphone Huawei P40 Pro

Pokud se skutečně takováto alternativa dostane do běžného prodeje, bezesporu se bude jednat o inovativní prvek. Huawei si tak významně napravuje reputaci po nepříjemné kauze, kterou si značka musela projít.

Další viditelnou změnou je rozložení fotoaparátů. Těch má být k dispozici rovnou pět společně s bleskem. Hlavní fotoaparát slibuje rozlišení 64 Mpx a půjde konkrétně o Sony IMX686. Není tedy pochyb o tom, že Huawei P40 Pro se zařadí po bok ambiciózních fotomobilů.

TIP na článek: Nejvýkonnější smartphony pro začátek roku 2020

Svým výkonem se současné smartphony již vyrovnají i počítačům. Které modely patří v současné chvíli na špici?

Dosavadní informace, zatím spíše na úrovni spekulací, mluví o tom, že Huawei svým telefonům nasadí displej o úhlopříčce 6,5 palce, a to s Quad HD+ rozlišením. Zajímavou novinkou je též extrémně rychlé nabíjení 50W. Samotný Huawei upozorňuje na speciální grafenovou baterii, která zajistí především zvýšení kapacity, a to až o 50 %. To by s sebou zároveň nemělo nést větší rozměry.

Smartphone Samsung Galaxy S11

Jasněji máme už i v tom, jak bude vypadat nastupující Samsung Galaxy S11. Zatím se navíc spíše potvrzuje název S20.

Nový název má předznamenávat i zvrat v pojetí samotných přístrojů. Nejmenší model S20 nabídne displej o velikosti 6,2 palce, největší verze označovaná Ultra pak dokonce extrémních 6,7 palců. Vyznavačům kompaktních přístrojů by měly být do budoucna nabídnuty mobily oblíbené „véčkové“ konstrukce.

Smartphone Samsung Galaxy S11
Smartphone Samsung Galaxy S11

Všechny displeje by rovněž měly být typu AMOLED, a to s obnovovací frekvencí 120Hz. Z hlediska hardwaru už se ví i to, na jakém procesoru budou přístroje fungovat. V Evropě by to měl být Exynos 990.

I další zástupce z dílny Samsungu sází především na fotoaparát. Ten bude tvořen dle aktuálně zveřejněných údajů třemi snímači – hlavním, širokoúhlým a teleobjektivem. Hlavní snímač přitom nabídne doslova dechberoucí rozlišení 108 Mpx. Se 48megapixelovým teleobjektivem můžeme očekávat vysokou úroveň snímků při přiblížení scény.

Fanoušky bezesporu potěší to, že Samsung dle zveřejněných informací počítá i s navýšením kapacity baterie. U největšího modelu se předpokládá dle prvotních odhadů dokonce s osazením akumulátoru 5 000 mAh.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony