Mobilní telefony

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Samsungu

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

V letošním roce trh značky Samsung určitě ovládá desátá řada. Pod ní se skrývá Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy Note 10+. Jsou to telefony nejvyšší kvality, kterou tato značka nabízí. Nejen, že mají špičkové displaye, ale také perfektní hardware. Více si o nich probereme v tomto článku.

Samsung Galaxy S10+ (DUAL SIM)

Základní charakteristikou tohoto telefonu, kterou nelze přehlédnout, je bezrámečkový Infinity-O displej o velikosti 6.4“, který doplňuje pouze dvojitý čelní fotoaparát. Právě fotoaparáty (přední i zadní) jsou to, čím se Samsung u svých nejnovějších modelů pyšní.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10+

Předčil také svou konkurenci v podobě Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro. To jen potvrzuje fakt, že se aktuálně jedná o telefon s nejlepším fotoaparátem. Věrohodně si dokáže také poradit s automatickým vyvážením bílé, či zhoršenými světelnými podmínkami. Obě strany fotoaparátů navíc zvládají vykreslit oblíbený bokeh efekt. Není třeba tak instalovat žádnou aplikaci navíc.

Zadní fotoaparát je rozdělen na 3 čočky a senzory. Primární má 12MPx a ohnisko 26 mm, což je vhodné například na portréty. Druhý objektiv vytváří fotografie v 16MPx rozlišení a jeho výsledkem jsou ultraširokoúhlé fotografie zaznamenané při ohnisku 13 mm.

Pro poslední zadní čočku s ohniskovou vzdáleností 52 mm (2x optický zoom) je určen senzor o 12MPx. Posledním benefitem zadního fotoaparátu je možnost natáčení videa až v rozlišení 4K s frekvencí 60 fps. Jedná se tak o telefon, který hravě strčí do ruky kdejaký digitální fotoaparát či kameru.

Pokud si ale chcete vytvořit kvalitní selfie, určitě využijete přední kameru, která je u tohoto modelu duální. Jedna čočka se postará o krásně ostrý obličej, druhá zase o pěkně rozmazané pozadí za vámi (hloubka ostrosti). Pokud dokážete oželet drobnou ztrátu detailů při zhoršeném osvětlení, vystačíte si s tímto telefonem, aniž byste potřebovali nosit těžkou foto-brašnu.

Mimo tuto velkou přednost se telefon chlubí také ultrazvukovou čtečkou otisku prstů, kterou výrobci schovali pod displej. Zároveň nechybí ani funkce zpětného nabíjení. V praxi to znamená to, že pokud se vám v průběhu dne vybije zařízení, které podporuje bezdrátové nabíjení (chytré hodinky od stejné značky, či druhý telefon), je možné jej nabít snadným přiložením k této přenosné „nabíječce“.

Základní vlastnosti:

 • Displej 6.4“ AMOLED,
 • 8 jádrový procesor a 8GB RAM pro ty nejlepší výkony,
 • rozšířitelná paměť pomocí MicroSDXC až o 512 GB),
 • DUAL SIM pro použití 2 SIM karet zároveň,
 • zadní fotoaparát: 2x Optický zoom 12MPx + 16MPx + 12MPx,
 • přední fotoaparát: 10MPx + 8MPx,
 • čtečka otisků prstů,
 • voděodolný dle IP68,
 • bezdrátové i zpětné nabíjení,
 • baterie 4100 mAh zajistí plný výkon po celý den.

Telefon tak osloví především fotografy, kteří rádi sdílí své zážitky s přáteli skrz fotky a video, ale určitě potěší i ty z vás, kteří od telefonu čekají, že bude fungovat bez záseků a bude mít věrohodné podání barev a detailů při koukání na videa a filmy.

Samsung Galaxy Note 10+ (DUAL SIM)

Rozšířená verze klasické S10+ je tady! Dá se pořídit cenu od 26 990 Kč. Má 6.8“ velký display a je tenká jako papír! Konstrukce telefonu je jen 7.9 mm široká a skládá se z kombinace luxusních materiálů: lesklého kovu a skla. Bonusem je určitě voděodolnost telefonu s certifikací IP68.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+

Protože tento model je nejčastěji využíván managery a lidmi, kteří si rádi dělají poznámky, aniž by museli nosit těžký papírový diář, telefon je nejen rychlý díky 12 GB RAM paměti, ale také nabízí variantu s až 512 GB interní paměti. Ta jde, jako je zvykem i u jiných modelů tohoto výrobce, rozšířit pomocí MicroSD karty.

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od OnePlus

Klik: Další vlajkové telefony od společnosti OnePlus

Pro lepší tvorbu zápisků je k telefonu dodáván S-pen, pero, kterým můžete celý telefon ovládat, ale také kreslit, či psát. Telefon má navíc skvělou funkci Text Export, díky které psaný text, který na display napíšete, přepíše do klasického textového formátu. Poznámky z porady tak nikdy nebylo jednodušší převést do počítače.

Základní vlastnosti:

 • Display: 6.8“ AMOLED display,
 • 8 jádrový procesor a 12 GB RAM pro ty nejlepší výkony,
 • rozšířitelná paměť pomocí MicroSDXC až o 1024 GB),
 • DUAL SIM pro použití 2 SIM karet zároveň,
 • zadní fotoaparát: 2x Optický zoom 12MPx + 16MPx + 12MPx,
 • přední fotoaparát: 10MPx,
 • čtečka otisků prstů,
 • voděodolný dle IP68,
 • bezdrátové i zpětné nabíjení,
 • baterie 4300 mAh vám vydrží opravdu celý den bez omezení.

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Xiaomi

Klik: Telefony, které si můžete koupit od Xiaomi

Model Samsung Galaxy Note 10+ je tedy určitě TOP 1 v žebříčku fotoaparátů tohoto výrobce. Mimo to se také spolu s jeho „bratříčkem“ řadí mezi nejlepší telefony současnosti vůbec. Pokud můžete, vyzkoušejte si je. Určitě si je zamilujete a nebudete si moct vybrat, který z nich je lepší.

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Googlu

Klik: Ty nejlepší telefony od společnosti Google

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony