Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #42. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Platební aplikace v Argentině již nemohou nabízet krypto služby

Argentinská centrální banka zakázala poskytovatelům platebních služeb umožňovat na svých platformách krypto transakce s odkazem na potřebu snížit vystavení platebního systému země neregulovaným digitálním aktivům. Tento krok by mohl výrazně ovlivnit místní kryptografický průmysl, který v Argentině roste v době hospodářské krize a hyperinflace.

Kontroverze narůstá, protože poplatky za transakce s bitcoiny nadále stoupají na historická maxima. Blokový řetězec se stále častěji používá pro Ordinals Inscription – techniku, která do blokového řetězce Bitcoinu vkládá obrázky, texty a další data – což vyvolává obavy kritiků, kteří tvrdí, že to útočí na zaměnitelnost Bitcoinu a mohlo by to ohrozit poslání v Salvadoru, protože by to mohlo vést ke zvýšení transakčních poplatků a přetížení. Tuto hrozbu však může obrátit Lightning Network.

Obchodník s pepecoinem proměnil 263 dolarů v miliony
Obchodník s pepecoinem proměnil 263 dolarů v miliony

Obchodník s pepecoinem proměnil 263 dolarů v miliony

Obchodník s kryptoměnami, který utratil 260 dolarů za Pepecoin, kryptoměnu inspirovanou memy, dosáhl prodejem 56 % svých podílů zisku přes 4 miliony dolarů. Pepe je jednou z mnoha meme mincí, které se v kryptoměnovém prostoru objevily po úspěchu Dogecoinu a Shiba Inu.

Celková tržní hodnota tokenů BRC-20 se blíží 1 miliardě dolarů

Tokeny BRC-20 jsou novým typem kryptoměny inspirované standardem ERC-20 na platformě Ethereum, používají však jiný protokol zvaný Ordinals k zápisu dat na satoshi, nejmenší jednotku Bitcoinu. Trh s BRC-20 od svého uvedení na trh v březnu 2023 rychle roste, přičemž nejoblíbenějším tokenem je ORDI.

Voyager Digital bude likvidován poté, co se nepodařilo najít kupce

Kryptozprostředkovatel Voyager Digital se rozhodl ukončit svou činnost a zlikvidovat svá aktiva poté, co se mu nepodařilo najít kupce. Zákazníci budou moci získat zpět pouze 36 % svých kryptoměn, což je mnohem méně než 72-73 %, které by získali, kdyby se obchod s Binance US uskutečnil.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny