> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT> Software

Nový iOS 5.1 přichází na jablíčka

Nedávno jsme se věnovali podílům mobilních operačních systémů na světovém trhu. Dnes se podíváme, co přináší do konkurenčního boje Apple, jaká vylepšení a inovace nasazuje.

Přichází nejnovější verze druhého nejrozšířenějšího mobilního systému iOS 5.1.

V loňském roce jsme se dočkali výrazné aktualizace na 5.0, která s sebou přinášela nejeden neduh. Při stahování updatu docházelo k pádu serverů. Posléze ke ztrátě dat v iCloudu. Problémy nastávaly i s rychle se vybíjecím akumulátorem, kvůli špatnému hospodaření s energií.

Tyto nedostatky byly však zavčasu odstraněny a teď si s radostí můžeme představit pět jedničku. Jako každá aktualizace tohoto typu přináší lepší optimalizaci a zvýšení rychlosti systému. Nejznatelnější bude tento posun i iPhonu 4S a nového iPadu, který je již k dostání na českém trhu.

Dále se můžeme těšit na rychlý přístup k fotoaparátu, ke kterému se dá dostat i přes zamknutou obrazovku. Apple zdokonalil hlasové ovládání Siri, které je dostupné pouze pro 4S. Do foťáku pak přidává rozpoznání obličeje. Přívětivá asistentka, která zapírá existenci Microsoftu, se rozšířila i do Japonska.

Update je dostupný od 9. března, a tak ho můžete jednoduše nainstalovat. Nebyly hlášeny žádné komplikace při aktualizaci, průběh by měl být bez problému.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony