Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Nový iOS 5.1 přichází na jablíčka

Nedávno jsme se věnovali podílům mobilních operačních systémů na světovém trhu. Dnes se podíváme, co přináší do konkurenčního boje Apple, jaká vylepšení a inovace nasazuje.

Přichází nejnovější verze druhého nejrozšířenějšího mobilního systému iOS 5.1.

apple ios 5

V loňském roce jsme se dočkali výrazné aktualizace na 5.0, která s sebou přinášela nejeden neduh. Při stahování updatu docházelo k pádu serverů. Posléze ke ztrátě dat v iCloudu. Problémy nastávaly i s rychle se vybíjecím akumulátorem, kvůli špatnému hospodaření s energií.

Tyto nedostatky byly však zavčasu odstraněny a teď si s radostí můžeme představit pět jedničku. Jako každá aktualizace tohoto typu přináší lepší optimalizaci a zvýšení rychlosti systému. Nejznatelnější bude tento posun i iPhonu 4S a nového iPadu, který je již k dostání na českém trhu.

white iphone 4

Dále se můžeme těšit na rychlý přístup k fotoaparátu, ke kterému se dá dostat i přes zamknutou obrazovku. Apple zdokonalil hlasové ovládání Siri, které je dostupné pouze pro 4S. Do foťáku pak přidává rozpoznání obličeje. Přívětivá asistentka, která zapírá existenci Microsoftu, se rozšířila i do Japonska.

Update je dostupný od 9. března, a tak ho můžete jednoduše nainstalovat. Nebyly hlášeny žádné komplikace při aktualizaci, průběh by měl být bez problému.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony