Mobilní telefonyZe světa IT

Galaxy S IV: S CPU Snapdragon 800

Na internetu již koluje domnělá specifikace smartphonu Samsung Galaxy S4, chcete-li S IV. My se v tomto článku podíváme na to, co smartphone nabídne, a v jakých verzích bude dostupný v Evropě a USA. Startuje další velký boom jihokorejského výrobce.

Oficiální foto - Samsung Galaxy S4

První závratnou změnou je to, že by se měl Samsung pokusit „zahltit“ světový trh hned šesti verzemi, které budou kombinovat různé kapacity /16, 32 a 64 GB/, a co hlavně, podporu sítí LTE /výhradně pro USA a východní trh/ či pouze 3G /pro světový trh, převážně pro Evropu/. Je samozřejmé, že by se mohly objevit i jiné verze, například pro americký Verizon či klon pro čínské operátory, není však ale jasné, kdy a za jakých podmínek budou rozdílné verze smartphonu k dispozici.

Dalším trendem u nových Samsungů se stává změna barvy tím, čím by chtěl výrobce oslnit nejen evropské zákazníky. Již dříve /např. u Samsungu Galaxy S3 – S III/ jsme se mohli těšit hned na několik zajímavých barev – červená, černá, modrá, bílá či titanová. Může se tak stát, že se na trhu objeví i nové barevné provedení, čímž by mohla společnost určitě oslnit.

A jak na tom bude specifikace chytrého telefonu? Samsung měl v plánu do svého stroje usadit osmijádrový Exynos, přesněji Exynos 5 Octa na platformě ARM s čtveřicí nejnovějších procesorových jader Cortex-A15 s taktem 1,7 GHz – pro nenáročné operace měla být připravena podtaktovaná jádra založená na čipech Cortex-A7. Nicméně se právě v těchto dnech specifikace poněkud mlží, my však víme, že se v Samsungu Galaxy S4 objeví čip od Qualcommu, přesněji Snapdragon 600, nebo také jeho novější bráška – Snapdragon 800 Krait s taktem na každém jádře celých 2300 MHz.

Grafická jednotka procesoru byla také blíže specifikována, zde čekejme grafický akcelerátor Adreno 330 GPU a až dva gigabajty operační paměti. S 3000 mAh akumulátorem se určitě budeme také blížit pravdě. Tutovkou se zdá být i operační systém, zde bude výrobce opět volit Android, resp. poslední verzi operačního systému Jelly Bean v revizi 4.2.2 s nějakou životadárnou nadstavbou.

Standardem se stává NFC, WiFi, Bluetooth, GPS, vysokorychlostní sítě LTE a další doplňkové moduly dnešních mobilních telefonů. Každopádně bude muset tento chytrý telefon trumfnout již nastíněný smartphone, který se řadí do nejvýkonnějších telefonů na této planetě a může se tak pasovat do role bojovníka proti telefonu od tchajwanského výrobce jménem HTC, přesněji bude stát proti modelu HTC One, který je schováván pod kódovým označením HTC M7.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony