Mobilní telefonyZe světa IT

Olympijské hry 2012 ve znamení NFC

V poslední době se v hojné míře rozšiřují bezkontaktní přenosy přes NFC. Je jedno, jestli jde o pouhé posílání souborů mezi telefony, v případě Sony které používá čipy, jež se dají dát kamkoliv a po přiložení telefonu zapnou příslušnou aplikaci či jiný nástroj.

Nebo pokud používáte tuto technologii k bezkontaktnímu placení. Je fakt, že tato technologie nese největší potenciál právě v bezkontaktních platbách a v letošním roce bychom se měli dočkat jejího velkého rozmachu. Na letních olympijských hrách 2012 bude dostupný tento způsob plateb v hojné míře.

Samsung totiž uzavřel dohodu s Visou a k události vydání nového Samsungu Galaxy S3 hodlá sportovní událost, která se koná jednou za čtyři roky, významně sponzorovat. K této příležitosti bude vybudováno na 140 000 platebních terminálů po celé Velké Británii. Na platby menší než je 20 liber, nebude potřeba žádné heslo, což je možná trochu nebezpečné. Bude možné sledovat historii plateb a plánovat jejich vyvážení.

Tento krok je významným milníkem technologie, která je ještě v plenkách, uvidíme, zda nevzniknou v Británii nějaké větší problémy s platbami.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

VÍCE V RUBRICE ► Mobilní telefony