Sony představí čtyřjádro až za rokAutor: 08/05/2012 1 comments 1348 shlédnutí

Pro milovníky telefonů Sony, kteří si potrpí na vysoký výkon a tím myslím opravdu vysoký, máme špatnou zprávu. V blízké době se takového smartphonu japonského velikána nedočkáme. Jaká skutečnost to způsobuje, se dozvíte na následujících řádcích.

Na letošním CESu jsme se setkali s prvním dvoujádrem Sony, byla jím Xperia S, která se stala prvním smartphonem, jež nesl v názvu pouhé Sony po odloučení švédského Ericssonu. Na MWC 2012 byly představeny Xperia P a U. Čtyřjádrový smartphone jsme čekali již v Barceloně, naše očekávání se ale nesetkalo s pravdou a my se ptáme proč.

Marketingový ředitel společnosti uvedl, že se dříve než v roce 2013 čtyřjádra Sony nedočkáme. V druhém čtvrtletí je plánován přechod na jinou architekturu jádra Cortex A15.

Vedení společnosti dále tvrdí, že je pro ně přednostní výdrž baterie. Nehodlají se tedy zapojovat do výkonnostního boje a preferují jiné priority, než je, v tuto chvíli přemrštěný výkon.

Sami vědí, že čtyři jádra jsou v tuto chvíli jen marketing a nehodlají se vydat touto cestou. Jejich krok je pro mě opravdu úctyhodný. Všichni výrobci se honí za superlativy, v Sony tomu tak není, tudíž k nim míří má pochvala a všichni se těšíme, že jejich čtyřjádro přijde v čase, kdy bude stoprocentně využito.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (1)

[…] To bude mít ale nejspíše za následek to, že se super výkonného smartphonu od společnosti Sony dočkáme až v roce 2013. To ale vůbec nevadí, raději si počkáme na optimalizování softwaru pro čtyři […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!