Mobilní telefonyZe světa IT

Microsoft Lumia – akce, kam se podíváš

lumia sale cover

V poslední době je velmi trendy, dávat zákazníkovi k top modelům dárky. Samsung dával jejich VR headset při předobjednávce Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge a následně se akce rozšířila i na loňský model Galaxy S6. Následoval Huawei, který vám při předobjednávce jejich letošní vlajkové lodi Huawei P9 přibalil fitness náramek Huawei Talkband B2. Je to nový hit, ze kterého profitují hlavně koncoví zákazníci. Lidé mají rádi dárky.

lumia_sale_title

Lumie jsou teď samá akce a sleva

Microsoft se ale rozhodl jít o pořádný kus dál. K nejlépe vybavenému telefonu Lumia 950XL v ceně 649 dolarů (po přepočtu cca 15 200 Kč) rovnou přibalil druhou Lumii 950 ZDARMA v ceně 549 dolarů (po přepočtu cca 12 900 Kč)! Akce platila do 1. 5. 2016 a to pouze v americkém e-shopu Microsoftu. K ceně je ještě nutno připočíst místní daň, ale i poté vyjde jeden telefon na cca 8 000 Kč!

V našich končinách má každý z velkých hráčů svojí vlastní akci. Jeden z největších českých internetových obchodů nabízí jak k Lumii 950XL tak i k Lumii 950 skládací klávesnici Microsoft, HD-500 display dock pro maximální využití Continuum, myš Microsoft Arc Touch a klasicky balíček Office 365. To vše v hodnotě přes 9 000 Kč zdarma.

continuum

Microsoft Continuum udělá z Lumie a displeje plnohodnotný počítač

Pokud vás neláká Continuum, využijte nabídku dalšího z velkých internetových obchodů, který nabízí ke každé Lumii 950XL a 950 konzoli Xbox 360 500 GB včetně Forza Horizon 2 v ceně 4 999 Kč.

Do třetice všeho akčního, další z českých internetových obchodů zase dává k modelům 950XL tablet Lenovo Miix 300 v hodnotě 5 999 Kč a k modelu 950 dává druhou Lumii 550 v hodnotě 2 999 Kč. K oběma modelům je zdarma balíček Office 365. Slevy kam se podíváš?

Teď ovšem nastává velmi důležitá otázka. Proč?

Snaží se Microsoft dostat svoje telefony za každou cenu mezi lidi, nebo se jen snaží vyčistit sklady? Za první čtvrtletí Microsoft prodal celosvětově pouze 2,3 milionu kusů Lumií, zatímco za stejnou dobu loňského roku to bylo 8,6 milionu kusů! Láká společnost své poslední zákazníky?

lumia_sales

Prodeje Lumií klesají

Lumie rokem 2016 končí a podle spekulací by je měl příští rok nahradit Surface Phone, který je ale nejspíš v ohrožení, jelikož se Intel rozhodl vystoupit z trhu mobilních zařízení a zrušil výrobu Atom procesorů. Na trhu nestačí konkurovat Qualcommu či vlastním procesorům od Samsungu či Huawei.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony