Elektromobilita

Tesla Battery Day. Svátek pro baterie, Elona Muska a 320 km/h

tesla elektromobil
Foto: pixabay.com, Tag: Tesla

Včera skončila akce, na kterou nás pozval Elon Musk. Jednalo se o Tesla Battery Day a na této akci bylo pro automobilový průmysl představeno hned několik novinek, na které se v tomto článku podíváme. Elon chce představit nový elektro-automobil, který bude stát do 25 000 dolarů. Může tak přiblížit elektromobilitu pro více potencionálních klientů.

Cena je a bude problémem, který bude brzdit elektroauta v jejich rozvoji. Pokud si je nebudeme kupovat, budou cenově nedostupná a rozšíření může trvat dlouhé roky. Je nutné se zaměřit na výrobu zelené energie. Pokud budeme stále vyrábět elektřinu z uhelných elektráren, nebude provoz elektromobilů zelený. Automobilka podle Muska dlouhodobě cílí na výrobu 20 milionů aut ročně.

Svátek pro baterie a Elona Muska a 320 km/h
Svátek pro baterie a Elona Muska a 320 km/h #tesla

Další důležité novinky z akce shrneme zde: Na akci Tesla Battery Day učinil generální ředitel Elon Musk několik velkých oznámení: kroky společnosti směřující k eliminaci kobaltu v bateriích, nový pohonný systém Plaid pro model S, který by mohl dosáhnout rychlosti 200 mil za hodinu (320 km/h) a nový bateriový výrobní závod na zefektivnění technologie pro výrobu elektrických článků.

Podle všeho nová verze Tesly Model S Plaid nabídne rekordní dojezd přes 840 kilometrů. Pod stovku se dostane za 2,1 sekundy. Cena tohoto vozu je stanovena na 3 789 900 Kč.

Tesla se podle Muska zaměřuje na tři segmenty své výroby: inženýring, celkovou výrobu a software. Klíčem k udržitelné politice firmy budou baterie. Cílem je proto dostat se z počítání GWh na počítání TWh, tedy 1000x vyšších výrobních kapacit pro ještě delší dojezdy automobilů. A o tom vlastně celý event Tesly byl. Do budoucna se také mluvilo o tom, že by chtěla firma vyrobit baterie, které by byly v šasi automobilu po celou dobu jeho životnosti.

TIP na článek: Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek

Nový trak od Elona na cesty v Americe – Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek, kdy se na tento futuristický automobil můžeme těšit?

Cílem je dle Elona mít během několika let továrny schopné vyrobit až 200 GWh/rok těchto nových článků – bez kobaltu. K tomu bude samozřejmě Tesla i nadále odebírat bateriové články také od dalších výrobců jako Panasonic, CATL nebo LG Chem. Musk potvrdil, že nákup Maxwell Technologies proběhl především kvůli technologii „suché elektrody“, což opět zásadním způsobem zjednodušuje a zlevňuje výrobu článků pro napájení elektromobilů.„Víme, kudy vede cesta k cíli, ale je před námi ještě spousta práce,“ dodal Musk.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Elektromobilita