Elektromobilita

Výroba Tesla Cybertrucku se zpozdí do roku 2022

Tesla Cybertruck logo
Foto: tesla.com, Tag: Tesla

Bohužel si na futuristicky vypadající Teslu Cybertruck počkáme ještě další rok, což bylo nedávno potvrzeno na webových stránkách společnosti.

V roce 2019 nám bylo řečeno, že si budeme moci tento elektrický pick-up koupit už letos, ale na základě toho, co řekl samotný CEO Tesly, Elon Musk, existují určité komplikace v produkci. Přesněji řečeno, tímto problémem je pravděpodobně ocelový exoskelet, který vyžaduje daleko lepší řešení výrobního procesu.

Výroba Tesla Cybertrucku se zpozdí do roku 2022
Výroba Tesla Cybertrucku se zpozdí do roku 2022

Minulý měsíc VP Tesly, Lars Moravy, prozradil médiím daleko více informací ohledně nového revolučního auta a vypadá to, že společnosti se teprve podařilo přelousknout naprostými inženýrskými základy a Cybertruck je nyní v takzvané beta fázi, což znamená, že se rozhodně ještě nehodí k jakémukoliv prodeji klientům.

Jeden kupující si údajně naráz objednal 300 kusů

Teď už to je oficiálně potvrzeno na jejich webových stránkách v rezervačním systému, ve kterém si už přes milión lidí udělalo svou vlastní předobjednávku. Jeden kupující si údajně naráz objednal 300 kusů Cybertrucků.

Nejedná se ale o jediné zpoždění Tesly ve výrobě automobilů. V roce 2019 jsme se také dočkali vyhlášení Semis vlastním autopilotem, která měla být tou nejbezpečnější dodávkou vůbec, ale její výroba se původně přesunula na rok 2020 a momentálně ani nemáme jistotu, jestli se vůbec objeví i tento rok. To samé se týče auta Roadster, které mělo být tím nejrychlejším autem v dějinách, jenže také má dvouleté zpoždění a měl se objevit daleko dřív před Cybertruckem.

Musk se snaží celou situaci zachránit

Elon Musk se snaží celou situaci zachránit tím, že se pořád dozvídáme o nejrůznějších vymoženostech, kterých se v Cybertrucku snad jednou dočkáme. Příkladem může být tzv. krabí mód, který jednoduše spočívá v tom, že zadní kola jde natočit naprosto odlišným směrem než ta přední, což se může moc hodit během vyjížděk do terénu.

Nikdo neví, jak dlouho ještě budeme čekat na Cybertruck a další automobily Tesly, ale snad nebudeme zklamaní a sen se nerozbije jako nerozbitné okno.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Elektromobilita