Mobilní telefony

Nokia: WP 8.1 jde do světa s Cyanem

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

Microsoft (Nokia) pomalu ale jistě občerstvuje na svých Lumiích operační systém Windows Phone s třešničkou v podobě Cyanu. Přicházející mobilní operační systém Windows Phone 8.1 nahradí zdárně vyspělý WP 8.

A jaké telefony dostanou tento operační systém? Podle zpráv všechny, které startovaly právě s Windows Phone 8. Mezi šťastlivce se řadí například Lumia 1520, Lumia 1320, Lumia, 1020, Lumia 925, Lumia 920, Lumia 820, Lumia 720, Lumia 625 či levná Lumia 520 (530). Ano, i jeden z nejlevnějších produktů z řady Lumia obdrží nový WP 8.1.

Za to samozřejmě společnosti patří velké plus. Majitelé smartphonů Nokia Lumia navíc spolu s tímto updatem dostávají vylepšení v podobě Lumia Cyan. Pro všechny nedočkavce, pokud chcete provést instalaci na novou verzi systému, není nic jednoduššího, v Nastavení klikněte na Aktualizace telefonu. Pokud se instalace nezdaří, zkuste to za pár dnů znovu. Dostupnost instalace či firmware Lumia Cyan lze ověřit na oficiálním webu společnosti.

Prev Windows Phone 8.1

Co vše zahrnuje právě Cyan? Optimalizace (každá z aktualizací se individuálně zaměřuje na hardware samotného smartphonu), Bluetooth 4.0 LE, lepší instrukce pro fotoaparát, Miracast (stream obrazu či zrcadlení plochy mobilního telefonu), kvalitnější audio s ekvalizérem, SensorCore (sledování polohy a pohybu s co nejmenším vlivem na akumulátor) či nastavení jasu a barev. Další informace o Cyanu se můžete dozvědět na oficiálním webu společnosti.

Co vše zahrnuje update na WP 8.1? Doznání snesla nová domovská obrazovka s obrázkem na pozadí, přepracovaná zamykací obrazovka telefonu, centrum s rychlými přepínači a notifikacemi, hlasová asistentka Cortana (zatím bez podpory češtiny), klávesnice Word Flow s podporou psaní tahem (zatím bez podpory češtiny), lepší kalendář s týdenním rozvrhem, oddělená hlasitost pro aplikace a samotné notifikace, možnost přepnout se do Skype uprostřed telefonního hovoru, optimalizovaný Internet Explorer 11, zbrusu nové prostředí digitálního fotoaparátu, přepracovaná fotogalerie telefonu, spořič akumulátoru či synchronizace nastavení mezi Windows a Windows Phone.

Nokia Camera

Nejnovější verze aplikace Nokia Camera umožňuje pořizování ohromujících fotografií. Menší počet tlačítek rozhraní fotoaparátu nabízí dokonce snadnější zaznamenání dokonalého snímku. Nyní jsou funkce SmartShots, Refocus a animace Cinemagraphs k dispozici přímo v aplikaci Camera Roll – připravte se na fotografování a sdílení životních okamžiků novými vzrušujícími způsoby.

Nokia Storyteller

Aplikace Nokia Storyteller umožňuje vytvoření jedinečného videa s příběhem s obrázky z vašeho telefonu. Lze dokonce přidat hudbu a informace o místě. Video s příběhem můžete sdílet přímo z aplikace – stačí klepnout na tlačítko sdílení a vybrat sociální síť. Aplikace Nokia Storyteller je superzábavný způsob, jak znovu prožít chvíle, které jsou ve vašem životě tak speciální.

Větší porce dlaždic

Více dlaždic, více zábavy. Třetí sloupec živých dlaždic na úvodní obrazovce poskytuje rychlý přístup k různým funkcím, které na telefonech Lumia milujete. Máte oblíbený obrázek? Dejte si jej na pozadí živých dlaždic. Změňte si velikost, uspořádání nebo vzhled úvodní obrazovky – upravte si podle vlastního gusta.

Propracovaný Action Center

Funkce Action Center představuje rychlý a snadný způsob, jak si udržet přehled o důležitých akcích probíhajících ve vašem telefonu Lumia. Oznámení, zprávy a upozornění jsou nyní na jednom místě. Přizpůsobitelné rychlé nastavení poskytuje snadný přístup k důležitým funkcím. Je to rychlejší způsob, jak se dostat k obsahu, který používáte nejčastěji.

Tak jak se vám líbí novinky v operačním systému Windows Phone 8.1? Už máte novou aktualizaci nainstalovanou na vašem smartphonu? Používáte na WP 8.1 nějaký antivirus?

Jak fotí vaše nová Lumia? Určitě se o poznatky z nové verze systému podělte do komentářů, líbila se vám novinka? Sdílejte ji pomocí share butonů na levé straně! Děkujeme!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony