Internet

Zkušenosti s PoštaZDARMA.cz a PoštovnéZDARMA.cz? Raději přímo z Číny

postovne zdarma logo

Poštovné zdarma představuje velmi lákavou nabídku pro zákazníky. Že se ne vždy vyplatí, o tom přesvědčují hned dva internetové obchody – PoštaZDARMA.cz a PoštovnéZDARMA.cz.

Poštovné zdarma, tahák e-shopů

Nevýhodou objednávání přes internet je nutnost platit poštovné. Zejména u malých položek může cena za dopravu nepříjemně navýšit celkovou částku za nákup.

Není divu, že mezi zákazníky se těší oblibě různorodé způsoby, které pomáhají v tomto směru ušetřit. Dny dopravy zdarma, možnost získat dopravu zdarma od určité hodnoty nákupu nebo specializované weby, které si na poštovném zdarma rovnou postavily svůj obchodní model.

Projekt PoštovnéZDARMA.cz vznikl v roce 2011 (vlastníkem je společnost ATELI, s.r.o.). Samotní zakladatelé o něm uvádějí, že cílem bylo osvobodit spotřebitele od poštovného a nabídnout cenově příznivé produkty. Kde je kámen úrazu? To napoví nepříliš spokojení kupující.

Zkušenosti s PoštaZDARMA.cz a PoštovnéZDARMA.cz? (Zdroj: postovnezdarma.cz)
Zkušenosti s PoštaZDARMA.cz a PoštovnéZDARMA.cz? (Zdroj: postovnezdarma.cz)

K tomuto projektu se pak v roce 2017 přidružil ještě obchod s názvem PoštaZDARMA a několik zahraničních mutací fungujících na obdobném principu napříč dalšími evropskými zeměmi.

Co říkají recenze o e-shopech PoštovnéZDARMA a PoštaZDARMA

Zákazníkům se nelíbí mimořádně dlouhé dodací lhůty, jak vyplývá ze zveřejněných recenzí. Někteří navíc v době napsání své recenze na zboží marně čekali.

Druhý zásadní nedostatek, na který zákazníci poukazují, je nízká kvalita zboží. S čím samotní nakupující souhlasí, to jsou nízké ceny. Ani ty však evidentně nedokáží dle ohlasů přehlušit nespokojenost s dodanými objednávkami.

Někteří navíc dodávají i jinou negativní zkušenost: Dorazilo jim nakonec odlišné zboží, než které si původně objednali. Jiní namítají, že došlo ke svévolné změně objednávky. K negativním recenzím se e-shop má snahu vyjadřovat, méně už komunikuje s nakupujícím, které řadu týdnů zanechává v marné naději nad tím, zda objednávka nakonec dorazí. Nedostatečná komunikace ze strany zástupců e-shopu je rozhodně další slabou stránkou.

Co je pravděpodobnou příčinou takové nespokojenosti?

Důvod této pověsti sám provozovatel v podstatě přiznává. Jedná se o zboží nakupované z Číny. To vysvětluje v podstatě všechny výše zmíněné body: Nízkou kvalitu, na druhou stranu i velmi nízkou cenu, naprosto nesrovnatelnou realitu v porovnání s předlohou z fotografie, občasné záměny i extrémně dlouhé dodací lhůty.

Sám sebe e-shop PoštovnéZDARMA.cz prezentuje jako nákupní galerii. Nijak tedy netají, že vystupuje pouze v roli zprostředkovatele. Téměř bychom mohli říci, že jakéhosi překupníka. A právě tady se pro většinu zklamaných zákazníků ukrývá řešení.

Jak nakupovat jinak?

Nevadí-li vám dlouhé dodací lhůty, které mohou činit i více než měsíc a riskantní nákup, který kvalitativně nemusí být tím, co očekáváte, není nic jednoduššího, než se naučit nakupovat rovnou na populárních e-shopech eBay a AliExpress, které jsou levnými výrobky z Číny doslova zaplaveny.

A stěžejní byznys model založený na poštovném zdarma? Někteří nakupující možná budou překvapeni, ale rozhodně se nejedná o tuzemskou inovaci. Poštovné zdarma je u čínských zásilek běžné.

Jednak je to způsobeno dotováním prodejců tamní vládou. Toto opatření má za cíl podporovat národní ekonomiku. Druhým důvodem je hromadné odesílání. Z této asijské země do ČR putují velké objemy zboží v přepravních kontejnerech. Když se potom poštovné jednoho kontejneru rozpočítá na jednotlivé balíčky, vyjdou vám mizivé částky.

Kontejner zároveň ze země původu odchází naplněný. To je důvodem, proč tuzemský kupující čeká na zásilku i několik týdnů.

Z toho vyplývá, že když se nebojíte jazykové bariéry, nakupujete od prověřených prodejců a realisticky posoudíte výhled na kvalitu zboží v souladu s cenou, není důvod se přímým objednávkám z Číny vyhýbat. Navíc si ušetříte při nakupování velké zklamání u českého obchodníka.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet