InternetNovinky ze světa IT

Zkušenosti? Systemsmart a Smartonix od jednoho provozovatele

Na internetu najdete mnoho eshopů, které nabízí levnou elektroniku. Levný mobil neznamená to, že si domů pořídíte něco, co bude bez problému fungovat několik let. Cena je sice klíčový faktor při koupi smartphonu ale je dobré si uvědomit, že za nízkou cenou mohou stát i velké problémy.

Pokud chcete za nákup mobilu ušetřit, dobře si promyslete pro a proti. Může se vám totiž stát, že si domů přinesete kopii nebo úplně jiný mobil. Pokud vám však telefon přijde poštou, problémů může být ještě více. Jaké jsou zkušenosti s eshopy, které prodávají až nebesky levnou elektroniku?

Objednal jsem přes eshop Smartonix pro maminku Nokii 225 a telefonu od prvního dne doručení nefungovalo sluchátko. Já si objednal Samsung S7 a místo evropské nebo české distribuce jsem obdržel čínskou verzi, kde je horší procesor. Před týdnem jsem objednal iPhone SE 32GB – sluchátka v balení nejsou originál ale čínská kopie za 100 Kč.

Zkušenosti? Systemsmart a Smartonix od jednoho provozovatele

Zkušenosti? Systemsmart a Smartonix od jednoho provozovatele

Pozor na tento obchod lidi, všechny mobily co tento obchod Smartonix ještě před dvěma měsíci Alfabetmobil prodává pod značkou nové jsou všechno zmetky.

Za obchodem stojí jeden majitel, a to přesněji firma Online 2017 s.r.o. (majitel dle rejstříku Trong Nhan Do), která provozuje následující weby: systemsmart.cz, smartonix.cz, smartphoner.cz, maximumsmart.cz, alfabetmobil.cz a alphaelectronics.cz.

Firma byla založena v květnu roku 2017. Sídlo firmy je psáno na adresu Perucká 2483/9, Praha. Firma si v září roku 2018 změnila jméno na System Centre s.r.o. s kapitálem 50 000 Kč.

Koupili jsme iPhone 5c, dvakrát jsme ho reklamovali. Při druhé reklamaci nám nebyly vráceny originál sluchátka a nabíječka.

Vzdálená správa – Volvo Cars Sverige AB automaticky nastaví váš iPhone. Vzdálená správa poskytuje správci možnost nastavovat a spravovat emailové účty, instalovat a konfigurovat aplikace a spravovat nastavení iPhonu. Tak tyto věty se objevili zákazníkovi, který si objednal pro svého syna smartphone od Systemsmart.cz.


 • Systemsmart.cz
 • Smartonix.cz
 • Smartphoner.cz
 • Maximumsmart.cz
 • Alfabetmobil.cz
 • Alphaelectronics.cz

Levná koupě může ušetřit peníze v peněžence. Ale může přinést i hodně problémů s tím, jak a kde telefon reklamovat. Prodejce tady totiž za několik let či měsíců nemusí být. Nebo se šikovně přejmenuje a bude prodávat zmetky, repasované mobily nebo čínské kopie dále.

Jak poznám nekvalitní eshop? Recenze?

Nekvalitní webové stránky nebo eshop poznáte jednodušše. Ověřte si, že je v liště nahoře kde zadáváte adresu HTTPS protokol. Ten značí šifrované webové stránky. Za protokol se platí, ale je i zdarma. Nicméně to značí, že si člověk s webem dává práci. Většinou jsou na webu neúplné informace o tom, kde firma sídlí, nebo se jen stěží dočtete, kde a kam volat, pokud potřebujete elektroniku reklamovat.

smartonix was tym

Údaje o firmě jsou strohé nebo neúplné. Tyto firmy mění své jméno. Pokud si firma v několika letech hned několikrát změnila své jméno, možná chce na internetu vystupovat pod jiným a odvrátit tak od sebe veškerou negativní pozornost. Podívejte se na recenze eshopu. Použijte opět Google vyhledávání a informace si dohledejte (použijte slova jako zkušenosti, recenze pro dané eshopové jméno).

V případě této firmy mají weby stejný design. To už je velmi podezřelé. Podívejte se také na zkušenosti s daným eshopem. Stačí použít Google a je hned jasné, jaký zákazník a kdy měl s eshopem jaký problém. To je náš tým! Přitom je jasné, že skoro všechny aktivity dělá jeden člověk.

Dle webu mají až 50 reklamací v řešení a dodávají, že pro zasílání reklamace musíte použít pouze Českou poštu, ostatní přepravní společnosti na P. O. BOX nedoručují. Mají velké firmy P. O. BOX? Určitě ne, reklamaci nosíte samozřejmě přímo na konkrétní adresu nebo odesíláte na konkrétní místo. O pronájem P. O. BOXu můžete požádat na kterékoliv poště, to samozřejmě může udělat úplně každý.

Kde nakupovat mobilní telefony?

Mobilní telefony můžete nakupovat všude, kde víte, že se o vás dobře postarají. Vyplatí se kupovat mobily u autorizovaného prodejce. Ten má sice vyšší cenu, nicméně se o vás v době reklamace dobře postará. Velké eshopy mají velký kapitál a tak pro ně není problém reklamaci rychle a spolehlivě vyřešit. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, počkejte si na slevu nebo akci.

5 x komentář, přidáš se?

 1. Jen potvrzuji to, co je napsané výše. Bohužel jsem naletěla na nízkou cenu. Objednaný mobil přišel včas, vypadal jako nový, krabička zatavená v igelitu. Zadní kryt ovšem zevnitř ulepený a pod ním nálepka TEAR IS INVALID. Vyjádření telefonické ani písemné od obchodu jsem nedostala, telefon jsem vrátila a nechci s nimi mít nic společného. Stálo mě to “jen” poštovné a nervy 🙁

  1. Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda Vám společnost po vrácení vrátila peníze? Moc děkuji za odpověď.

 2. Presne tak, prodavaji nekvalitni sunky. Taky jsem naletela. Bohuzel jsem si recenze neprecetla a nechala je telefon, ktery mi prisel rozbity (nefunkcni nabijeni a baterie) opravit, misto toho, abych jim ho uplne vratila. Protoze tento,, opraveny” telefon se potom neustale sekal, mrznul atd… Po roce je nabijeni znovu nefunkcni a reklamaci mi neuznali, protoze je na displeji prasklinka a tudiz si za zavadu muzu pry sama. Autorizovany servis se na vas vyprdne, protoze telefon neni z CZ distribuce a tudiz unich neni mozne delat zarucni opravy. Takze u tehle podvodniku uz nikdy…

 3. Ano, mám podobné zkušenosti.. Objednala sem naivně synovi za jeho našetřené peníze IPhone 5S. Cca po 10 měsících přestal telefon úplně fungovat.. V autorizovaném servisu nám sdělili, že telefon je slepenina z více použitých telefonů a že odešla součástka, která nelze vyměnit. A tak jsem pátrala na internetu, kdo má jaké zkušenosti, našla mejlové adresy, mobil… Ze začátku, nikdo nereagoval. Až na poslední nalezený email zareagovala společnost smartonix. Paní Černá byla milá a snažila se.. Jenže já jim hrozím ČOI, či trestním oznamením. A to vše dotahnu do konce. Nejdříve si ale nechám vystavit od profi výrobce potvrzení, že IPhone 5s je slepenina a podvod. A pak se pokusím, Nechat si vrátit peníze. Dle toho jak to dopadne, budu pokračovat dále.. Není možné podporovat tyhle šmejdy, tim že to každý nechá být!!! Fakt ne!

 4. Jsem z eshopu Systemsmart také poučená, oni neváhají okrádat lidi i v době koronavirové pandemie. Objednala jsem si dva respirátory za cenu 897,- Kč (s poštovným) – platba v dnešní době vyžadována předem. I když inzerovali, že jsou na skladě, nakonec mi nabídli jiné s tím, že jsou pouze od jiného výrobce, že ty objednané nemají. Došly mi dvě papírové roušky v hodně pár korun, za které jsem dala skoro 900,- Kč – nehoráznost. Ohradila jsem se, ale marně. Dávejte si na ně pozor, raději se takovému eshopu vyhněte.

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Internet