Kryptoměny

Bitcoin i další kryptoměny zaznamenaly další velký propad, co se stalo?

bitcoin
Foto: freebit.cz, Tag: Bitcoin

Pokud sledujete kryptosvět, určitě jste ve zprávách nebo na svých bitcoinových účtech zaznamenali úbytek financí vložených do kryptoměn. Všechny elektronické komodity padají o desítky procent.

Co se stalo a jaký to může mít dopad na kryptoměny? Přesně 7.12.2017 se utrhl Bitcoin a atakoval hranici 14 000 dolarů. O den později pak 17 300 dolarů. Špička nastala o pár dnů později, kdy se největší kryptoměna dostala na zajímavých 19 700 dolarů (409 000 Kč) za jednu jednotku BTC. Dnes však kryptozlato dostává čínským trhem značně zabrat. Záporné zprávy se rojí jako houby po dešti a BTC padá.

Aktuálně s vydáním článku se kurz pohybuje kolem 10 000 dolarů a vypadá to, že se dostaneme pod tuto hranici. Nově přicházející investoři mohou zcela určitě podlehnout a své vložené finance začít z burzy převádět do FIAT měny. Převést své kryptoměny do peněženek a počkat, zda se kurz Bitcoinu ustálí. Dobře si však pamatujeme, jak a kam se může Bitcoin velice rychle dostat, a to přesněji na hodnotu BTC 418 000 Kč.

Velikost trhu kryptomeny

Bitcoin i další kryptoměny zaznamenali další velký propad, co se stalo? (Zdroj: coinmarketcap.com)

Pokles následoval i na takzvané Altcoiny

Značný pokles následoval i na takzvané Altcoiny (alternativní kryptoměny), které díky Bitcoinu oslabují také. Pokud se podíváme na prvních pět měn zistíme, že se podíl o dost změnil. První je stále Bitcoin, druhé místo patří aktuálně Ethereu, třetí obsadil Ripple, Bitcoin Cash a Cardano. Poslední tři procentuální údaje jsou posun za hodinu, den a sedm dní. Litecoin se svou kapitalizací obsadil 6. místo. Pokud jste vsadili na jednu z nich, pořád je ještě malá šance na vrácení investic. Pokud jste do rozjetého vlaku naskočili pozdě, nebo jste si na měny půjčili v bance, vypadá to na celkem velký problém. Je možné, že se kurzy v panice nových uživatelů posunou ještě o něco dolů.

Maijoor, šef European Securities and Markets Authority (ESMA), jež je hlavním evropským regulátorem finančních trhů, uvedl, že investoři do kryptoměn by měli být srozuměni s tím, že mohou přijít v podstatě o všechny vložené prostředky. Zmíněné varování se týkalo především projektů ICO – tedy emise mincí. Tento investiční segment nepodléhá v podstatě žádné regulaci a investoři jsou při něm zcela bez jakékoli ochrany běžné například u akciových IPO. Podobnost s akciovými úpisy je čistě pouze názvová a dále se už obě možnosti investování diametrálně odlišují, což může být pro některé investory silně matoucí.

Za propad může Čína, ale i odchod těžařů a značná regulace

Viceguvernér čínské centrální banky PBOC Pan Gongsheng uvedl, že autority by měly zcela zakázat jakoukoli formu centralizovaného obchodování s virtuálními měnami stejně jako jakékoli podnikatelské aktivity jednotlivců či firem v tomto směru a přilehlých službách jako je tvorba trhu, vypořádávání obchodů, elektronické peněženky a podobně. Podle Gongshenga by vláda měla pokračovat ve svém tlaku na obchodování s virtuálními měnami a bránit tak růstu rizika na trhu virtuálních měn.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny