Kryptoměny

FUD. Čína už po několikáté zakázala Bitcoin

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Čína už po několikáté zakázala kryptoměnu Bitcoin. Tentokrát jsou podle tamních úřadů nelegální transakce. Říká se tomu Fear, Uncertainty, Doubt – zkráceně FUD. Lidé se bojí a mají nejistotu v danou komoditu – digitální aktivum. Bitcoin díky tomu oslabil, ale během několika málo hodin se dostal na svou původní hodnotu.

Lidé, ale také firmy, jako je Grayscale, vždy po dipu skočí po levných bitcoinech. Grayscale ve svém depozitu drží více jak 114 000 BTC. Je to jedna z největších institucí, která se plně do kryptoměn angažuje. Mohli bychom pokračovat dále. Digitální aktivum láká stále více investorů už jen díky tomu, že jím mohou pokrýt inflaci a nebo uložit peníze do nebankovního sektoru.

FUD. Čína už po několikáté zakázala Bitcoin
FUD. Čína už po několikáté zakázala Bitcoin

Maximální počet Bitcoinů: 21 milionů

Bitcoiny už znají svůj konečný počet. Nikdy jich nebude moci být více než 21 milionů. Od počátku je tato kryptoměna navržena jako deflační. Maximálního objemu mincí v oběhu by mělo být dosaženo přibližně v roce 2140. Co přijde pak?

Bitcoin se jednoduše bez těžby stane funkčním ekonomickým systémem, který bude stále existovat jako etablovaný nástroj. Dál se tedy bude používat pro transakce nebo jako platební prostředek u zboží či služeb. Vytěžením veškerých mincí se zvýší jejich hodnota.

Vše má řešení, a rychlé řešení – Lightning Network

Aby byl Bitcoin flexibilní a uměl si za pár sekund poradit s více transakcemi najednou, vznikla nová síť – nadstavba nad bitcoinovou sítí. Jmenuje se Lightning Network a již Satoshi Nakamoto ji zmínil ve White Papperu BTC. No není to úžasné? Nadčasová měna, zlatý digitální standard. Bitcoin se nikdy nehodil na platbu, transakce byly drahé a nebylo s ním možno instantně zaplatit. Teď už to jde a El Salvador si na to udělal svou peněženku Chivo.

Proč je nutné kryptoměny regulovat

Regulace digitálních aktiv je krokem bezesporu nepopulárním, avšak podle mnohých bohužel nezbytným.

Kryptoměny jsou využitelné v mnoha oblastech současného života. Tento silný vliv si regulaci prakticky automaticky vynucuje, neboť z pohledu zdanění či trestního práva může jistě docházet k mnoha problematickým situacím. Kryptoměny mohou být používány mimo jiné i na financování různých nelegálních aktivit, jako je terorismus nebo distribuce návykových látek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny