Software

George od České spořitelny. Umí jen pohlídat datum na občance?

george ceska sporitelna logo
Foto: Česká spořitelna

Internetové bankovnictví George využívá dnes většina klientů České spořitelny. Vystřídal původní Servis 24 a snaží se zapůsobit především nabídkou inovativních funkcí a snahou uživatelům co nejvíce ulehčit práci.

Jedná se o službu určenou nejen pro tuto zemi, ale i pro dalších 6 zemí skupiny Erste. Jaké funkce tedy George nabízí a dokáže splnit potřeby svých uživatelů?

Přihlášení

Kromě zadání klientského čísla vám nabízí George možnost vlastního uživatelského jména, které vám ulehčí přihlašování. Bezpečnostním prvkem navíc je pak zadání data narození. V mobilní aplikaci si pak můžete nastavit již jen kód, jelikož si váš účet aplikace pamatuje – aplikace pro Android zde a pro iOS zde.

Bezpečnost

George se snaží upozornit na svou vysokou úroveň bezpečnosti. Kromě některých prvků při přihlášení si můžete do svého telefonu stáhnout George klíč, který vás upozorní na všechny akce na vašem účtu. Zvolíte si šestimístný PIN, který následně můžete využívat v dalších aplikacích České spořitelny. Při platbách tedy nově nemusíte zadávat SMS kód, ale postačí klíč. Stejně tak si můžete takto nastavit přihlašování k účtu otiskem prstu či rozpoznáním tváře.

George od České spořitelny
George od České spořitelny

Přehled o financích

Velikou výhodou je také možnost snadného vyhledávání dle data či klíčového slova. Všechny platby se postupně rozdělují do kategorií, které můžete měnit a platby poté přesouvat. Budete mít tedy přehled o výši vašich útrat a nebudete je muset obtížně zpětně dohledávat.

Další šikovnou funkcí je také ukládání účtenek. Stačí čitelně vyfotit účet, který přiložíte k dané platbě. V případě potřeby ji budete mít po ruce.

Funkce Rozpočet

Další z mnoha funkcí, které vám bankovnictví přinese, je funkce Rozpočet. Pomocí grafu můžete vidět, zda-li nejsou vaše výdaje příliš vysoké. Aplikace vás na to sama upozorní a pomocí přehledu, který si George vytváří u plateb, zjistíte, jaké jsou vaše nejvyšší útraty a zda-li se nedá někde ušetřit.

Rychlá a snadná platba

U zadání plateb stačí napsat jméno příjemce, což se vám zpětně může hodit pro vyhledávání. Pokud má číslo účtu předčíslí, automaticky to George rozpozná, stejně tak vás upozorní, pokud bude číslo zadané ve špatném formátu. Po zadání platby se příjemce uloží do adresáře. Při případných dalších platbách vám již stačí zadat pouze částku.

Co George umí?
Co George umí?

Při zadávání trvalých plateb zadáte navíc pouze informace, kdy se platba odešle poprvé, jak často a jaký den v měsíci bude odesílána.

Online rádce

Bankovnictví nabízí také online rádce, který vám například pohlídá platnost vašeho občanského průkazu. Pohlídá vám vaše finance, případně pomůže spravovat limity u výběrů, aby zabránil případným ztrátám, pokud dojde ke zneužití karty. Rádce by měl pomoci ušetřit vám peníze na základě vašich útrat, ale také nabídne další rady založené čistě na vašem hospodaření s penězi.

Moje zdravé finance

Za tuto službu si již připlatíte, avšak pouze 100 korun. A to pouze v případě, že nesplníte ani jednu z podmínek. Tou první je, aby vám na účet přišlo měsíčně alespoň 7 tisíc korun a vy s kartou alespoň jednou do měsíce zaplatili. Tak ušetříte 50 korun. Zadarmo tuto službu získáte, pokud využijete jiný z nabízených produktů.

Samotná služba nabízí osobního bankéře, se kterým byste měli alespoň jednou ročně sjednat schůzku, ale také další výhody v podobě vyjednání nižších cen u dodavatelů energií a druhý účet zdarma. Zdravé finance vám pomohou správně rozdělit své výdaje a příjmy a poradí, jak podpořit vaši budoucnost.

Jednoduché prostředí

George je navržen tak, abyste vše měli po ruce. Pokud si budete potřebovat nastavit limit platby, můžete to jednoduše změnit ve své aplikaci. Kromě doplňků, které si sami zvolíte, je celé bankovnictví zcela zdarma a v blízké době plánuje Česká spořitelna všechny své klienty převést do tohoto bankovnictví. A vzhledem k možnostem, které George nabízí, není vůbec třeba strachovat se o své finance.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software