InternetZe světa IT

Google blokuje škodlivé stránky

Google ve svém vyhledávání přitvrdil proti nebezpečným webům, které nabízejí nelegální či nějakým způsobem zavádějící obsah. Ve vyhledávání se objevuje nyní pod doménovým jménem hláška – Tyto stránky mohou poškodit váš počítač. Z vyhledávače se nyní na tyto webové stránky nedostanete, musíte zadat adresu přímo do svého prohlížeče – adresního pole.

Blokovani vyhledavani Google

Při vyhledávání např. Ulož.to na monitoru vyskočí chybové přesměrování Error 403 – „Your client does not have permission to get URL /interstitial?url=http://uloz.to/ from this server. That’s all we know.“ To je znakem toho, že Google ve svém hledání blokuje tuto doménu – respektive její doménové jméno a přidělenou IP adresu.

Doporučení je jednoduché, vyvarujte se těmto stránkám, popřípadě, přistupujte k nim s větší obezřetností. Doporučujeme také mít ve svém počítači či smartphonu nainstalovaný a plně aktualizovaný antivir. Navštívením takovéto stránky vystavujete váš počítač možnému riziku.

Nedávno podobným způsobem dopadly i webové stránky Českého rozhlasu, Google je označil jako rizikové, nicméně po nahlášení, že se nejedná o problémový web, na klíčové sousloví „český rozhlas“ stránky z vyhledávání nebyly dostupné. Vše se však vyřešilo v nespokojenost majitelů a webmasterů stránek, webové stránky byly manuálně a vícenásobně nahlášené jako rizikové.

Podle slov ředitele centra zpravodajství ČRo Tomáše Pancíře problém vznikl na základě toho, že společnosti Google někdo hromadně hlásil, že jsou stránky rozhlasu závadné. Celý problém byl pak vyřešen druhým dnem v odpoledních hodinách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. I kdyby to mělo zachránit jediný lidský život“ je oblíbenou složkou obhajovacích vět užitečných idiotů pro podobné praktiky. Kdyby byl Google jen vyhledávač, ale on je i prodejce reklamy. Existují pochybnosti o jeho nestrannosti.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet