Internet

Jak používat Google Překladač? Díky Googlu přeložíte cokoliv

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

Internet je plný informací a zajímavých textů. Jen minimální část z nich je však v češtině. Pokud chcete rozšířit svoje obzory a získat informace ze spolehlivých světových zdrojů, cizím jazykům se nevyhnete. Umět anglicky se v dnešní době vyplatí nejen na internetu. Pokud však tento jazyk plně neovládáte nebo jste narazili na text v jiné řeči, nezoufejte. Díky Googlu si můžete přeložit prakticky cokoliv.

Překlad části textu

Narazíte-li na internetu na text, kterému nerozumíte, není nic snazšího, než jej pomocí zkratek „Ctrl + C“ a „Ctrl + V“ zkopírovat na stránku „translate.google.cz“ do textového políčka. Překládaný obsah se může skládat z jednoho slova, věty, ale také z několika odstavců. Překlad do požadované řeči je velice rychlý a jednoduchý.

Jak používat Google Překladač? Díky Googlu přeložíte cokoliv
Jak používat Google Překladač? Díky Googlu přeložíte cokoliv

Stačí vybrat nad políčkem, do kterého jste zkopírovaný text vložili, jazyk, ve kterém je tento obsah napsaný. Nevíte-li, o jakou řeč se jedná, zvolte možnost „rozpoznat jazyk“. Detekce je velice přesná. Rozpoznání proběhne i dle velmi krátkého úryvku. Google vám napíše, o jakou řeč se jedná a rovnou text přeloží. Konkrétní jazyk, do kterého má být vše překládáno, si můžete vybrat ve voliči po pravé straně. Samozřejmě nechybí čeština. Pod přeloženým textem najdete ikonu mikrofonu, s jejíž pomocí si přehrajete výslovnost.

Překlad celé stánky

Pokud si chcete pročítat celou webovou stánku, je krajně nepraktické každou její část vkládat do překladače. Pro tyto případy pro vás máme řešení. Zkopírujte si odkaz webu, který chcete převést do češtiny (nebo i jiného jazyka) a vložte jej na „translate.google.cz“ do políčka, kam umisťujete texty k překladu. V přepisu v jakémkoliv jazyce se vám po pravé straně znovu objeví odkaz, který jste vložili. Klikněte na něj. Dostanete se na zadanou stránku a v horní liště budete mít umístěnou lištu Google překladače.

TIP na článek: Jak stáhnout a nainstalovat Překladač Google na telefon s iOS a Androidem?

Google Překladač je nástroj, který je dobré mít vždy při ruce. Proto se vám bude hodit i možnost nainstalovat ho do svého mobilního telefonu. Jak na to?

V ní si navolíte jazyky stejným způsobem jako u překladu části textu. Celá stránka se vám dle vašeho nastavení přeloží. Přepsání do češtiny nebo do jiné řeči bude probíhat i tehdy, pokud budete na daném webu procházet různé podstránky a proklikávat se obsahem. Díky tlačítkům „překlad“ a „původní text“ v pravé straně Google lišty můžete ihned přepnout mezi originální a přeloženou verzí.

Další chytré možnosti překladače od Googlu

Samotný vyhledávač Google má v sobě zabudovanou funkci překladače. Stačí, když do jeho vyhledávacího políčka napíšete slovo „překladač“. Na prvním místě mezi výsledky se vám zobrazí zkrácená verze služby, kterou najdete na adrese „translate.google.cz“. Google překladač také můžete nainstalovat jako aplikaci do vašeho chytrého telefonu. Stažení je zdarma a je dostupné pro různé operační systémy. Obsluha je velice jednoduchá.

Zakládá se na internetové verzi této služby. Obsah k překladu můžete přepsat ručně nebo zkopírovat. Aplikace podporuje také naskenování textu pomocí fotoaparátu nebo hlasového nahrání pomocí mikrofonu. Pro jazyky, které nevyužívají latinku, se vám možná bude hodit také možnost ručního přepsání pomocí tahů přes displej.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet