Ze světa IT

Jak správně identifikovat akcie, které čeká na finančním trhu růst

penize balik
Foto: pixabay.com, Tag: Peníze

Zjistěte, jak správně identifikovat akcie, které čeká na finančním trhu růst. Zároveň se informujte o více než desítce perspektivních akcií, o jejichž ceně se předpokládá, že strmě poroste nahoru. Zajímá vás, jak najít akcie, které vykazují růstový potenciál nebo jaké akcie se chystají v nejbližších měsících cenově explodovat? Pak čtěte dále.

Rok 2021 byl pro akcie historicky „výbušným“ rokem, přičemž mnohé z těchto akcií si vedly lépe než kdy jindy navzdory probíhající pandemii. A protože rok 2022 nabírá na síle, investoři chtějí najít nejlepší akcie dříve, než explodují, aby vydělali jmění.

Například v roce 2021 index S&P 500 vzrostl o 26,9 %, Dow Jones Industrial Average o 18,7 % a Nasdaq Composite o 21,4 %. Všude kolem byl rok 2021 rekordní. Bude akciový trh v roce 2022 pokračovat v růstu i nadále? Budou akcie, které si vedly dobře v roce 2021, v roce 2022 i nadále růst?

V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších akcií, které mají v roce 2022 potenciál růst! Podíváme se také na to, jak identifikovat výnosné akcie a od čeho akcie odvozují svou hodnotu.

Jak vybrat nejlepší akcie na trhu?

Akciový trh je neuvěřitelně obrovský a pokrývá širokou škálu společností poskytujících téměř jakékoliv zboží či služby. Nalezení správných akcií, do kterých lze investovat – bez ohledu na rok – tedy pochopitelně vyžaduje spoustu času a úsilí.

Jak správně identifikovat akcie, které čeká na finančním trhu růst
Jak správně identifikovat akcie, které čeká na finančním trhu růst

Podle odborníků je při výběru akcií třeba zvážit hned několik věcí, mezi které patří:

 • trendy v růstu zisku,
 • síla společnosti ve srovnání s konkurenty,
 • poměr dluhu k vlastnímu kapitálu v souladu s průmyslovými normami,
 • tržní hodnota,
 • jak společnost nakládá s dividendami,
 • efektivita výkonného vedení,
 • dlouhodobá síla a stabilita.

Pokud je akcie vhodná ke koupi, měla by splňovat všechny výše uvedené body. Kromě toho však mějte na paměti, že hledání nejlepších akcií, do kterých lze investovat, není jen o akciích – je také o investorovi. Před investicí do jakékoli akcie musíte mít jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout.

Možná si jen chcete uchovat své bohatství, v takovém případě možná budete chtít investovat do něčeho méně rizikového nebo možná hledáte větší zisky, v takovém případě by vaše chuť riskovat mohla být větší. To vše má vliv na druhy akcií, do kterých byste mohli mít zájem investovat, a na to, jak vyvažujete své portfolio.

A pak je tu faktor času. Kolik let můžete čekat na zisk, se kterým budete spokojeni? Opět to může také ovlivnit vaši chuť riskovat a to, čeho se snažíte dosáhnout.

Rovněž byste se měli vyhnout běžným chybám při investování. Mezi hlavní z nich patří tzv. komplex „zamilování se do společnosti“. Musíte být schopni vybírat akcie bez zaujatosti – neměli byste si vymýšlet výmluvy pro nákup akcií špatně fungující ch společností jen proto, že se vám líbí. Pokud nebudete brát problémy společnosti vážně, mohla by vaše investice skončit ztrátou peněz. Pokud máte nějakou společnost příliš rádi, může to být znamení, že byste do ní neměli investovat, dokud jí lépe neporozumíte.

Dvě další klíčové chyby, kterým je záhodné se vyvarovat při výběru akcií, jsou:

 • Nízká diverzifikace s vysokým rizikem. Pokud investujete do této akcie, jste řádně chráněni před rizikem? Přinese tato akcie příliš velké riziko do vašeho portfolia?
 • Emoční investování. Výběr akcií by nikdy neměl být iracionálním rozhodnutím. Pokud si všimnete, že vás přemáhají vaše vlastní emoce, dejte si oddech a začněte uvažovat o nákupu akcií, až když budete mít chladnou hlavu.

Investoři působící na akciovém trhu by si také měli být vědomi skutečnosti, že se akciím v roce 2021 obzvláště dařilo.

Výzkumem nejlepších akcií roku 2021 by se měl investor informovat o tom, jakým společnostem by se mohlo dařit v roce 2022 a na jaké trendy si dát pozor. Například jsme viděli, že akcie související s EV (elektrickými vozidly), jako je Tesla, si v posledních několika letech vedou obzvláště dobře. Kromě toho si mnoho akcií vedlo dobře kvůli pandemii – Zoom, Amazon, PayPal atd.

Ujistěte se však, že na tuto metodu příliš nespoléháte – rok 2022 by mohl být rokem, kdy skončí „lockdown“, což by mohlo zcela změnit akciový trh. Navíc mnozí očekávají korekci trhu po skvělém roce 2021. To je opět důvod, proč je tak důležité mít diverzifikované portfolio.

Nakonec se držte toho, co víte, ale nejen toho, co víte. Neobchodujte s akciemi jen proto, že vám to někdo doporučil – například protože nevíte nic o sektoru, ve kterém působí, což může být vysoce rizikové.

Může se dokonce stát, že se rozhodnete neinvestovat, protože si nejste dostatečně jisti nabízenými možnostmi, a to je zcela v pořádku – někdy nás průzkum může odradit od investičního rozhodnutí. Neměli byste cítit potřebu být tlačení do investice, která vám nevyhovuje.

Investování do akcií vyžaduje velký výzkum. Pamatujte, že znalosti jsou moc a při investování do akcií (nebo čehokoli jiného) to platí dvojnásob. Než investujete, informujte se o dané společností, jejím vedení, ale i o širších okolnostech, jako je daný sektor, ve kterém společnost působí apod.

Jaké jsou nejperspektivnější akcie současnosti?

V následující části článku se zaměříme na akcie, které vykazují vysoký potenciál růstu v roce 2022.

 • Tesla (TSLA)
 • Moderna (MRNA)
 • IonQ (IONQ)
 • Block (SQ)
 • Nvidia (NVDA)
 • Lucid Group (LCID)
 • Unity Software (U)

Pojďme se na jednotlivé společnosti zaměřit podrobněji.

Tesla (TSLA)

Akcie Tesly exponenciálně explodovaly v roce 2021 a mnozí se domnívají, že i v roce 2022 by společnost mohla pokračovat v růstu.

Proč mohou být akcie Tesla dobrou investicí

Tesla pravděpodobně zůstane lídrem v oblasti elektromobilů v roce 2022, protože pokračuje v uvádění nových vozů. Akcie Tesly byly v posledních několika letech extrémně výbušné a vyskočily z ceny pod 100 USD na začátku roku 2020 na maximum nad 1 200 USD v roce 2021. Na základě své předchozí výkonnosti má největší potenciál k explozi v roce 2022.

Proč mohou být akcie Tesla špatnou investicí

Elon Musk může být oslavován v mnoha kruzích, ale jeho příliš aktivní přítomnost na Twitteru poškozuje akcie Tesly. Doufejme, že se poučil, ale vzhledem k tomu, že je právem označován jako jeden z nejbohatších mužů na planetě (což nutně posílí ego každého člověka) to tak nemusí být.

Mezi další rizika patří nejistota ohledně samořídící technologie Tesly a rostoucí obavy ohledně toho, jak získává lithium pro napájení baterií svých vozidel.

Moderna (MRNA)

Farmaceutický gigant stojící za vakcínou Spikevax by mohl opět růst, pokud bude pandemie v roce 2022 i nadále řádit.

Proč mohou být akcie Moderna dobrou investicí

Z pandemie ještě nejsme venku. V listopadu 2021 byla poprvé detekována varianta COVID-19 „Omicron“ a od té doby bylo zjištěno, že je mnohem nakažlivější. Společnost Moderna nabízí booster dávky k ochraně před nákazou.

Proč mohou být akcie Moderna špatnou investicí

Můžná, že vakcíny nebudou účinkovat podle plánu. Možná to ani nebude vina Moderny. Mohlo by se stát, že se objeví další varianta COVID-19 a boostery budou méně účinné. Rostoucí antivakcinační nálada by se navíc v roce 2022 mohla stát větším problémem.

IonQ (IONQ)

Tento lídr v oblasti kvantových počítačů by mohl vzít akciový trh útokem, pokud v roce 2022 vykáže silný růst.

Proč mohou být akcie IonQ dobrou investicí

V IonQ se toho děje hodně rychle. Kromě toho, že dominují sektoru kvantových počítačů, mění své vedení a přivádějí na palubu spoustu nových talentů.

Proč mohou být akcie IonQ špatnou investicí

Změna vedoucích rolí může být také známkou problémů nebo dokonce způsobit nové. Pokud společnost funguje dobře, proč najednou dělat tak velké změny? Může to být známka toho, že něco nejde tak dobře?

Block (SQ)

Block, dříve známý jako Square, vede zakladatel Twitteru Jack Dorsey a silně se zaměřuje na stále rostoucí sektor plateb kryptoměnami.

Proč mohou být akcie Block dobrou investicí

Na konci roku 2021 Jack Dorsey oznámil, že opustí Twitter, aby se mohl více soustředit na práci na Blocku. Block plánuje vybudovat decentralizovanou kryptoburzu s názvem „tbDEX“ a chce se zapojit do těžby bitcoinů.

Trh s kryptoměnami v roce 2021 masivně rostl a mnozí očekávají, že tento trend bude pokračovat i v roce 2022. Společnosti jako Block by mohly poskytovat služby, které přivedou více obyčejných lidí k vlastnictví kryptoaktiv.

Proč mohou být akcie Block špatnou investicí

Velký hazard společnosti Block s kryptoměnami může vždy selhat. Existují tři hlavní důvody proč. Za prvé, kryptotrh je stále velmi volatilní. Za druhé, regulace kryptoměn je z velké části stále ve vzduchu. A za třetí, kryptotrh nemusí přilákat tolik nových uživatelů, jak nadšenci doufají.

Nvidia (NVDA)

Nvidia, oblíbená mezi obchodníky s cennými papíry, by mohla v roce 2022 způsobit revoluci v počítačové grafice.

Proč mohou být akcie Nvidia dobrou investicí

Nvidia nedávno vydala svou platformu „Omniverse“, která by mohla zcela změnit způsob, jakým lidé spolupracují na simulaci 3D designu. Její aplikace jsou obsáhlé a mohla by se stát standardem pro vizualizaci mnoha různých programů jako je předpověď počasí, samořídící auta a vizuální efekty.

Proč mohou být akcie Nvidia špatnou investicí

Zatímco Nvidia si vedla excelentně, někteří experti na akciové trhy si nyní kladou otázku, o kolik výš může společnost dále růst. Dosáhla podobného bodu jako Microsoft nebo Apple – v roce 2022 může mít potíže s dalším růstem.

Lucid (LCID)

Lucid Group je nadějným potenciálním rivalem Tesly, který vyrábí elektrická vozidla v Kalifornii.

Proč mohou být akcie Lucid dobrou investicí

Akcie elektrovozidel EV, jako je Lucid, si v roce 2022 pravděpodobně vedou velmi dobře kvůli zvýšeným cenám ropy. Lucid také plánuje uvedení SUV v roce 2023. Další zprávy o uvedení na trh by mohly zvýšit zájem o akcie Lucid.

Proč mohou být akcie Lucid špatnou investicí

Elektrická SUV jsou většinou prodávána do Číny, kde Tesla dominuje vedle Nio a XPeng a pro Lucid by mohlo být těžké prolomit tento trh.

Lucid by také mohl podlehnout konkurenčnímu tlaku zavedenějšího automobilového průmyslu, kterému čelí i Tesla. Zatímco však Tesla začíná upevňovat své kořeny, Lucid teprve začíná.

Unity Software (U)

Unity Software by mohl být nejlepší metaverse akcií, který se vám dostane do rukou v roce 2022.

Proč mohou být akcie Unity Software dobrou investicí

Unity Software „pohání doslova miliony her, včetně 71 % z 1 000 nejlepších mobilních her a polovinu všech her pro počítače a konzole. Díky tomu je dokonale umístěn pro vmanévrování do oblasti metaverse.

Proč mohou být akcie Unity Software špatnou investicí

Zatímco Facebook způsobil velký rozruch, když oznámil, že se přejmenuje na „Meta“ a bude pracovat na vytvoření metaverse, teprve uvidíme, jak se akcie orientované nebo spojené s metaverse budou vyvíjet. Může to být jen výstřelek nebo něco, na co akciový trh není zcela připraven (alespoň v roce 2022). Možná že bude zapotřebí více času.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT