Kryptoměny

Jak získat Bitcoin spolu s největší finanční bublinou světa?

bitcoin logo final
Foto: freebit.cz, Tag: Bitcoin

Virtuální měna, která se počítá za největší bublinu se nazívá Bitcoin. Je to měna, která udělala z lidí milionáře. Je to měna, která startovala na deseti dolarech za kus a dnes atakuje hranici 5000 USD za jednu jednotku této virtuální měny. Pokud věříte v tuto měnu, má smysl s ní obchodovat. Ale nemůžete v tom být sami.

Pokud se počet lidí věřící v tuto kryptoměnu sníží, padne její tržní potenciál, a tím samozřejmě její hodnota. Bitcoin se často přirovnává ke zlatu, je ho omezené množství, a dojde k jeho vytěžení. Po pádu díky KLDR nastává opět změna kurzu. Virtuální Bitcoin je na dětské houpačce, padá a roste o desítky procent. Reaguje tak na nálady Pekingu.

Jak získat Bitcoin spolu s největší finanční bublinou světa?
Jak získat Bitcoin spolu s největší finanční bublinou světa?

Červená Čína je velkým hráčem na poli těžby a distribuce

Čína v současné době zprostředkovává přes 80% ryzí těžby celé bitcoinové sítě. V situaci, že by se Čínská centrální banka rozhodla vydat opatření, ve kterém by těžbu bitkoinů omezila, celou síť by to citelně zasáhlo a došlo by k pádu hodnoty.

Od počátku září 2017 prochází čínská bitcoinová scéna výrazným bounce efektem. Zákaz ICO (Initial Coin Offering), výrazná omezení velkých čínských burz a současný nejistý stav ohledně těžařů neovlivní pouze čínské minery, ale decentralizovaný bitcoinový svět. Na čísla ohledně objemu financí (celkový počet jednotek měny v dolarech) v bitcoinovém světě se můžete podívat zde.

Virtuální měna Bitcoin sklízí slovní negace také v Americe

Tato měna nebude fungovat. Kdybychom měli bankéře, který by obchodoval s bitcoiny, ve vteřině bych ho propustil, a to ze dvou důvodů. Zaprvé je to proti našim pravidlům, zadruhé je to hloupé,“ prohlásil Dimon na konferenci v New Yorku.

Je zajímavé, že někdo tak vysoce postavený přišel s tak silným prohlášením,“ okomentoval Dimonova slova Jeffrey Gundlach, zakladatel investiční firmy DoubleLine Capital, podle něhož je bitcoin zranitelný kvůli hrozbě manipulace. „Možná už jsem moc starý, ale já se do této mánie nezapojím,“ říká.

Jak rychle získat Bitcoin nebo jinou kryptoměnu?

Návodů a informací, jak získat Bitcoin je na internetu hodně. Není nic jednoduššího, než zajít na oficiální stránky a vybrat si jednu z nabízených peněženek. Mezi ty známější patří ArcBit, Bitcoin Knots, Bitcoin Core, BitGo, Green Address, mSIGNA, Armory, Bither či Electrum. Jedná se o privátní peněženky.

Těžba Bitcoinu pomocí výkonného hardware. Registrace na světové burze, kde koupíte Bitcoiny přímo u zdroje. Internetové služby, kde si můžete koupit Bitcoin za peníze (USD nebo EUR). Lze využít i BTC bankomaty. Bitcoiny můžete koupit také online ve směnárně nebo bance. Také pomocí ICO, volných hmotných peněz v oběhu (veřejná nabídka akcií ještě před uvedením na burzu).

Nevýhodou těchto peněženek je to, že se musí instalovat, většinou jsou jen v angličtině a jejich ovládání není úplně user-friendly. Komu to vadí nebo se na to necítí, má jednodušší alternativu: využít služeb specializovaného e-shopu nebo směnárny, kde se dají Bitcoiny i další kryptoměny velmi snadno nakoupit, aniž by si člověk musel něco instalovat nebo se něco učit.

Druhou možností je burza nebo bitcoinová banka. Někteří spekulanti mají rádi finance pod pokličkou, pokud nepatříte mezi ně, můžete s ledovým klidem vyzkoušet ověřenou bitcoinovou banku Coinbase. Jedná se o krytou banku s vysokým kapitálem. Zkušenosti, popřípadě reference si můžete dohledat na internetu nebo v jednom z našich článků, kde jsem si banku za své vlastní náklady otestoval.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Zvláštní, každý den čtu o Bitcoinu, že je to bublina a největší podvod v dějinách, a přesto jeho hodnota neustále stoupá (aktuálně 7200 dolarů). Osobně si myslím, že BTC není bublina, jen ohrožuje finanční monopol velkých institucí, které mají pod palcem média. Známí investoři zase nemůžou rozdýchat, že se na začátku mýlili a BTC stále stoupá. Jasně zažije ještě nějaké pády a možná bude jednou nahrazen jinou kryptoměnou, nicméně samotnou myšlenku decentralizované měny nezničí žádná finanční instituce.

    1. Fajn den, ByznysLab, děkujeme za komentář. Uvidíme, zda Bitcoin bublina splaskne a nebo se ji bude dále dařit. To vše samozřejmě ukáže pouze čas a samotní uživatelé. Prima den, s pozdravem redakce FreeBit.cz

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny