Internet

Nové tipy a triky pro úspěšný Instagram! Zkuste to trochu jinak

instagram social
Foto: pixabay.com, Tag: Instagram

Kdo nemá Instagram jako by snad v dnešní době ani nežil! Za posledních několik let tato aplikace zaznamenala přímo raketový nárůst uživatelů. Kvantita však neznamená kvalitu a objevují se účty nebo fotografie, které nestojí za nic. Pokud však chcete mít Instagram populární a zároveň vylepšit jeho celkovou image, rozhodně čtěte dál!

Úskalí velmi špatné přezdívky

Když si otevřete ve svém chytrém telefonu aplikaci Instagram, zobrazíte si svůj profil, máte možnost ho upravit. Jak? Samozřejmě můžete zvolit své uživatelské jméno neboli také nick. Pokud na svůj Instagram chcete přivést nějaké sledovatele/followery, zvolte přezdívku, která je úměrná vašemu věku. Přezdívky typu Adelililinka9 nebo AdáMek2005 působí nedospěle až přímo dětsky.

I přesto, že by se na Instagramu neměly objevovat účty dětí mladších třinácti let, samozřejmě to v takovém množství uživatelů uhlídat nejde. Lidé tyto účty často přeskakují s tím, že účet je malého dítěte, tudíž pro ně nezajímavý.

instagram
Nové tipy a triky pro úspěšný Instagram! Zkuste to trochu jinak

Vaše instagramové jméno se nemusí odvíjet od toho křestního. Pokud jste například vášniví rybáři a často budete uploadovat úlovky, můžete název koncipovat jako Petr chodí na ryby. Tato přezdívka je zajímavá a lidé budou hned vědět, co uvidí, když na přezdívku kliknou.

Méně na Instagramu znamená někdy více

Dále si máte možnost upravit svůj životopis (takzvané BIO). Do této kolonky nezadávejte dlouhý text popisující celý váš život. Nejvíce zaujmou lidé, kteří se popíší krátce a zajímavě. Co tedy napsat? Nejlépe informace, které zhruba popíší, jakým směrem se bude odvíjet vaše působení na Instagramu. Pokud milujete jídlo, fotografování nebo máte jinou vášeň, uveďte jí! Nebojte se používat emotikony, ale přiměřeně. Dále můžete dopsat věk, krátkou charakteristiku své osobnosti nebo zmínit oblíbený citát.

Vyhněte se samozřejmě snadno zneužitelným informacím. Neuvádějte adresu bydliště, rodné číslo ani jiné osobní údaje! To samozřejmě neplatí pouze pro Instagram, ale pro celý virtuální svět.

Buď zajímavý, to je to oč tu běží

Pokud máte Instagram už delší dobu, ale počet sledujících není podle vašich představ, zřejmě bude chyba v obsahu. Není důležité přidávat denně velké množství fotografií, ale měly by nést nějakou myšlenku. Pokud každý den přidáváte ta samá selfie, nebo okamžiky ze svého dne, které nejsou ničím výjimečné, lidé vás budou sledovat chvilku a pak je opakující se příspěvky začnou nudit.

Fotografie je vhodné doplnit trefným textem bez gramatických chyb. Není důležité vždy psát slohy na čtyři odstavce, ale stejně jako fotografie, tak i obsah textu by měl mít, jak se říká, hlavu a patu.

Velmi originální Instagramové cosi

Myslíte si, že přidáváte zajímavé příspěvky, ale stejně váš profil není sledován optimálním počtem lidí? Může to být následkem špatných, nekvalitních fotografií. Logicky se lidé budou raději dívat na hezké světlé fotky než na tmavé rozostřené „cosi“. Samozřejmě, nejste profesionální fotograf. O kompozici a perspektivě nejspíš máte jen matné tušení. Většina chytrých telefonů je ovšem schopna udělat hezkou fotografii, stačí vědět jenom pár základních informací.

Dejme tomu, že byste chtěli na Instagram přidat doporučení na vaší oblíbenou knihu, kterou rádi čtete při dobré kávě. Nápoj i čtivo tedy postavíte na nějakou hezkou podložku. Stůl nebo dřevěný parapet. Místo, které si vyberete, musí být hlavně dobře osvícené, nejlépe denním světlem. Jinak bude obraz tmavý a zrnitý. Při světle umělém lze fotografovat také, ale snímek bude mít nádech do žluto-oranžova. Mimo jiné IG představil vlastní režim Portrét, ke kterému není třeba duální fotoaparát.

Shadowban na Instagramu filtruje obsah, co je příčinou penalizace?

Teď, když jsme řešili alternativní možnosti nákupu followerů na Instagramu přichází kladivo na čarodejnice. Oficiální Shadowban je pokus Instagramu o filtrování účtů, které nejsou v souladu s jejich podmínkami. Insta Shadowban činí váš účet prakticky neviditelným a brání schopnosti oslovit nové uživatele Instagramu.

Další amatérská chyba často bývá neostrost snímku. Přitom dnešním mobilem je zaostření při dobrém světle tak snadné. Namiřte mobilním telefonem na kávu s knihou, klepněte na displej pro zaostření a potom zmáčkněte tlačítko, které expozici provede. Vaše zátiší by teď mělo být docela hezké. Pokud ho chcete posunout ještě o level výš, přečtěte si na internetu nějaké články o zlatém řezu a kompozici. Velikým pomocníkem může být také pinterest. Fotek nabízí „bambilion“ a napodobit některou z nich je hračka!

Je zapotřebí používat hashtag? ANO!

Hashtag. Volně přeloženo jako symbol klíčového slova. V souvislosti s Instagramem velmi probíraná věc. Příspěvky, ke kterým je přidán nejméně jeden jsou populárnější cirka o 12%, proto pokud se svým účtem, máte nějaké vyšší cíle, nevyhnete se jim. Jak je však použít v praxi?

Hashtagy fotografie třídí do různých kategorií, aby si je mohli prohlížet lidé se stejným zájmem. Pokud chcete, aby měly hashtagy nějakou tažnou sílu, přidávejte je s rozmyslem a zaměřením na cílovou skupinu. Vyfotíte-li vašeho psa, bude mít větší dosah například #mops, namísto #pes. Lze zadat do příspěvku, ale také do komentáře pod samotný příspěvek. Budete-li využívat možnost uvedení v příspěvku, doporučuje se oddělit text od hashtagů pěti tečkami. Na Instagramech zkušených uživatelů běžná věc.

Zejména se píší proto, aby byl příspěvek nenarušený. Pokud chcete text oprostit od hashtagů zcela, zadejte je do komentáře pod příspěvkem. Tato možnost má také tu výhodu, že je lze zaznamenat i přes počítač.

Doufám, že vám rady budou užitečné při tvorbě vašeho vlastního účtu. Sbírat nekonečnou inspiraci, komunikovat s různými zajímavými lidmi a prohlížet miliony nádherných fotografií. Žádná aplikace k tomu nemá právě tak blízko jako Instagram, tak proč toho nevyužít?!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Ahoj skvělý článek 🙂 Já jsem zvýšila počet followerů během měsíce o tisíce reálných uživatelů a jsem naprosto spokojená.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet