» Hardware

Video na YouTube: Tim Cook představil HomePod mini

apple logo sede final
Foto: Apple

Apple na včerejší konferenci představil nový, malý reproduktor HomePod mini. Jedná se o nového nástupce již představeného HomePodu.

Oproti předchůdci je opravdu malý, nabízí Siri a poskytne plně dynamický hudební projev. Na vrchní straně je plast, který je nasvícený pomocí vestavěných LED diod a barevně imituje Siri či jiné zvuky. Umí do různé polohy nastavit rolety nebo zamkne dům pomocí chytrého zámku.

Další novou funkcí je rozpoznání hlasu jednotlivých členů rodiny a tím personifikovat nabízené informace.

Chytrý reproduktor bude dostupný v Americe za 99 dolarů

Nový HomePod mini podporuje vnitřní intercom (vysílačku), můžete v domě předat vzkaz pomocí funkce do další místnosti, kde je další chytrý reproduktor. Je to taková domácí vysílačka pro svolání rodiny k večeři. Chytrý reproduktor bude dostupný v Americe za 99 dolarů, což je cirka 2 300 Kč.

HomePod mini. Malý a levný reproduktor (Foto: apple.com)
HomePod mini. Malý a levný reproduktor (Foto: apple.com)

Na Apple produkty je to dost zajímavá cena, která slibuje propracovaný zvuk a spoustu nových technologií.

Reproduktor je ve znamení kompaktního designu a pracuje s čipem Apple S5. Je vybavený pokročilým softwarem pro analýzu jedinečných charakteristik hudby a použití komplexních modelů pro optimalizaci hlasitosti. Apple HomePod mini se oficiálně v České republice nebude prodávat.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  You may also like

  2 Komentáře

  1. […] na dnešní konferenci představil nový, malý reproduktor HomePod mini. Jedná se o nového nástupce již představeného HomePodu. Oproti předchůdci je opravdu malý, […]

  2. […] Keynote přinesla dva produkty, a také HomePod mini. Jedná se o menší variantu a stojí 99 dolarů. Jedná se o chytrý reproduktor, který umí […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Hardware