HardwareTiskové zprávy

AMD Llano pro desky Asus

ASUS představil základní desky řady F1A75 určené pro čipovou sadu AMD A75. Modely řady F1A75 byly navrženy tak, aby optimalizovaly výkon jednotek APU procesorů AMD Llano.

Desky nabízejí možnosti přetaktování univerzální jednotky APU a řadu grafických řešení integrovaných přímo do stejného čipu. Řada F1A75 je také vybavena funkcemi a technologiemi od společnosti ASUS, včetně technologie Dual Intelligent Processors 2 (DIP2) se systémem DIGI+ VRM* pro přesné řízení napájení, grafického systému UEFI BIOS ovládaného pomocí myši a automatického ladění, které zvyšuje výkon.

Desky řady ASUS F1A75 disponují speciálním systémem napájení DIGI+ VRM a intuitivním systémem UEFI BIOS. Model F1A75-V EVO je první základní deskou na světě s paticí FM1 se dvěma porty x8/x8 PCI-Express pro podporu technologie AMD CrossFireX. Všechny modely základních desek řady ASUS F1A75 obsahují nativní podporu nejnovějších standardů USB 3.0 a SATA 6 Gb/s.

Novinky z řady F1A75 fungují na nejnovější čipové sadě AMD A75 a patici FM1, přičemž podporují nové jednotky APU od společnosti AMD, které obsahují grafický procesor řady AMD Radeon HD 6000 s podporou technologie AMD Dual Graphics. S dalším grafickým procesorem Radeon zapojeným přes rozhraní PCI-Express je možné aktivovat režim Radeon Dual Graphics a navýšit tak výkon až o 128 procent.**

Grafické procesory Radeon jednotek APU nabízejí technologie DirectX 11, OpenCL Direct Compute a vysoký výkon s nízkou spotřebou, takže jsou ideálním řešením pro domácí multimediální zábavu a hraní, aniž by bylo potřeba pořizovat další grafickou kartu připojenou přes rozhraní PCI-Express.

ASUS MB F1A75 M PRO

Integrovaná technologie ASUS Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM

Základní desky řady F1A75 mají ve výbavě technologii DIP2, která kromě jednotek TPU a EPU obsahuje i technologii DIGI+ VRM. Systém napájení DIGI+ VRM uživateli umožňuje přesně digitálně upravovat a řídit nastavení napájení. Digitální řízení se od analogového liší tím, že odpadá zpoždění způsobené převodem digitálního signálu na analogový, což zlepšuje možnosti přetaktování. To zaručuje možnost přesné úpravy a správy toku energie, stejně jako snadné ladění, navíc včetně řízení napájení DRAM pro platformu AMD.

Zásluhou funkce regulace tepla, která obsahuje fázované řízení teploty, je zaručena rovněž vyšší stabilita systému. Uživatelé mohou mít kontrolu nad celým systémem, neboť všechny funkce jsou dostupné prostřednictvím systému UEFI BIOS nebo aplikace AI Suite II. Tento multifunkční software nabízí různé funkce, takže není nutné přepínat mezi různými utilitami v systému Windows.

Systém UEFI BIOS

Všechny základní desky řady F1A75 obsahují rozhraní UEFI BIOS. Tento systém uživateli umožňuje řídit a upravovat nastavení systému BIOS prostřednictvím počítačové myši. Integrovaná volba EZ Mode umožňuje určovat prioritu při zavádění systému pomocí přetahování myši, takže spravovat zaváděcí zařízení je snadnější. V režimu Advanced Mode mohou zkušení uživatelé ladit pokročilejší systémová nastavení nebo stiskem klávesy F12 uložit snímek svých nastavení na USB flash disk.

*Systém ASUS DIGI+ VRM je dostupný u vybraných modelů
** (Testovací konfigurace: Základní deska: F1A75-V PRO/Jednotka APU: AMD A8-3850
Operační paměť: DDR3-1333 2048 MB*2/ Grafická karta: ASUS-EAH6670/DIS/1GD5/ Operační systém: Win7 64bitový)

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware