Software

Nejlepší antiviry pro Android (3/2015)

android logo freebit
Foto » Android

Chraňme si svá zařízení. Zahraniční server AV-Test opět nabídl kompletní test a seznam nejlepších (rozuměj nejbezpečnějších) antivirů pro operační systém Android. Výsledky jsou platné k březnu 2015. Již ze začátku je patrné, že se na prvních příčkách neumisťují známé a ostřílené značky jako je například AVG, ESET či Norton.

Prvním z těch známějších je Avast se svým produktem Mobile Security 4.0, i ten ale před nedávnem sklízel velkou nevoli od uživatelů, kteří byli dle zahraničních serverů sledováni, jednalo se však o antivir pro desktop. Tyto informace byly nakonec potvrzené. Jak se k samotnému používání antiviru pro Android postavíte?

Nejlepší antiviry pro Android (3/2015)
Nejlepší antiviry pro Android (3/2015)

Tak kdo je lepší, nebo spíše, jaký je lepší volbou? Kvalita v podobě antiviru od ESETu sklízí v březnovém testu deváté místo. Na trhu se softwarem samozřejmě jsou antiviry zdarma, ale i ty placené. Pokud si připlatíte nějakou tu korunu, do telefonu dostanete poměrně kvalitní antivir s řadou nadstandardních funkcí. Za lepší SW výbavu si připlatíme cirka 300 Kč ročně, antivir zdarma však také splní svůj účel.

Za zmínku stojí například proaktivní Anti-Theft (ztráta či odcizení zařízení) s možností vzdáleného ovládání prostřednictvím portálu, naplánování kontroly obsahu zařízení, kontrola obsahu zařízení při nabíjení, automatické aktualizace, blokování hovorů & SMS/MMS, monitorování důležitých nastavení systému a audit aplikací. Využijete veškeré funkce aplikace?

Tohle už asi neplatí, mrkni sem – Souhrn nejlepších antivirů pro Android (11/2015)

Každý antivir toho nabídne poměrně dost, jde o to, co vám přesně v zařízení sedne. Máte zájem o přehledné menu a nebo propracované skenování telefonu? Důležitá je samozřejmě celková bezpečnost. Pokud antivir poměrně dost vytěžuje telefon, nejedná se o dobrý antivir. Vše má své pro a proti, důležitý je dobrý poměr výkonnosti v zařízení a vliv na akumulátor. Ještě lepší je pak osobní zkušenost či doporučení.

A nyní to nejdůležitější, kompletní test a pořadí bezpečných antivirů:

  • V3 Mobile 2.1 (AhnLab)
  • Mobile Security 2.0 (Alibaba)
  • AVL 2.3 (Antiy)
  • Mobile Security 4.0 (Avast)
  • Free Android Security 3.9 (Avira)
  • Mobile Security 5.5 (Baidu)
  • Mobile Security 2.26 (Bitdefender)
  • Mobile Security 14.0 (BullGuard)
  • Mobile Security & Antivirus 3.0 (Eset)
  • Internet Security 25.7 (G Data)

Zdroj: av-test.org

Používáte ve svém smartphonu nějaký antivir? Ani jeden z tohoto seznamu? Určitě se do komentářů pod článkem podělte o své zkušenosti s používáním antivirů pro Android. Děkujeme za vaše názory či postřehy k tématu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Jo s výběrem antiviru to není jednoduchá záležitost. Nejen, že je poměrně náročným činitelem na výkon operační paměti, ale i je zde otázka, zda se vůbec takové omezování paměti vyplatí. Přeci jen útoků na mobilní telefony hackery není zas až tolik a tak se nedivím, že obři jako ESET nebo Norton se do něčeho takového moc nehrnou, protože zájem vlastníků mobilních telefonů není tak drastický jako v případě počítačů. Je to ale jenom můj názor a třeba mě mnozí větší znalci poučí 🙂

  2. Antivir v telefonu je pro mně dost podstatný, již několikrát mne upozornil na hrozbu. Ale problém je s bezplatností. Nejsem žádný manager abych musel využívat placené app. myslím že mi stačí free, ale ještě jsem nenašel z těch lepších žádnou která by mně po 1 – 3 měsících neupozornila na to že mně zruší dostupnost pokud nezaplatím. Nevím tedy kterou jako free a nebo když mně donutí k zaplacení tak jakou abych za půl roku nemusel platit novou??

    1. Zkuste AVG pro Android Free.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software