Software

POS: Aktualizace pro Windows XP

microsoft logo freebit
Hlavní TAG » Microsoft

Objevuje se zajímavá informace o dostupnosti aktualizací pro operační systém Windows XP, který společnost Microsoft v dubnu přestala svými aktualizacemi podporovat. Nejedné společnosti tak s licencemi řádně znepříjemnila život. Společnosti tak musely přejít na novější operační systém – buďto na Windows 7, 8 (8.1) nebo na linuxové distribuce.

S aktualizacemi ale není všem dnům konec

S bezpečnostními aktualizacemi ale není všem dnům konec. Podpora servis packu SP3 by měla být dle dostupných informací podporována až do roku 2019 za splnění podmínky zásahu do registrů osobních počítačů. Jedná se o neoficiální cestu pro získání aktualizací na dalších 5 let. Tato informace mění děj celého ekosytému operačních systémů jako takových.

POS: Aktualizace pro Windows XP

POS: Aktualizace pro Windows XP

POS stroj s pravděpodobností používá operační systém XP

Proč se tak děje? Windows Embedded (POSReady 2009) je nainstalován na takzvaných POS systémech (Point of Sale), jako jsou stroje v restauracích, bankomaty, na automatech na jízdenky nebo jiné upravené verze systému Windows Embedded. POS stroj s největší pravděpodobností používá operační systém XP, proto se jim ještě po skončení podpory dostává aktualizací, které jsou dodávány společností Microsoft pro již oficiálně nepodporované verze systému Windows XP.

Jak postupovat pro otevření a zpřístupnění aktualizací pro Windows XP? Otevřete poznámkový blok a vytvořte nový soubor s příponou .reg, do něj vložte následující řádky:

 • Windows Registry Editor Version 5.00
 • [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ WPA \ POSReady]
 • ”Installed” = dword: 00000001

Soubor klasicky uložte na plochu a dvojklikem otevřete (komprimovaný soubor ke stažení také zde, je nahraný na našem serveru). Po této akci by se na váš počítač měly začít hrnout aktualizace, které byly společností vydány po skončení podpory desktopových XPček. Pro čtenáře, berte prosím na vědomí, že se nejedná o oficiální cestu pro stahování aktualizací. Nesete tak riziko s tím spojené. Nevybízíme vás k akci, ale pokud se tak stane, určitě se o funkčnost podělte do komentářů nebo dejte vědět o této novince i ostatním, mohla by zabezpečit počítač na dalších pět let.

Aktualizace článku

Dle serveru Zdnet.com a prohlášení jednoho z mluvčí společnosti Microsoft se prolomení registrů již aktivně řeší. Společnost vyzývá k opatrnosti, jelikož by se na váš počítač mohly dostat aktualizace, které mohou způsobit závažné problémy v chodu operačního systému. V žádném případě tedy nezkoušejte zápis do registrů provést, pokud se řadíte mezi neznalé uživatele systému. V květnu roku 2019 vydal Microsoft pro Windows XP další velkou bezpečnostní záplatu. Divné, když už několik let nejsou XPčka v aktualizačním programu.

Zdroj: zdnet.com/registry-hack-enables-continued-updates-for-windows-xp/

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

9 Comments

 1. Ano, funguje to, i když jsem na tento fígl přišel na jiných stránkách a sbíral dodatečné informace.

  1. Nějak Microsoftu nedošlo, že jsou ještě v domácnostech staré stroje.. které novější Windows nestíhaj… a linux… jmenovitě Ubuntu a jeho novější verze jsou také na straší PC moc náročné.

 2. Microsoft nezajímá, zda člověk na to má! Doba pokročila tak prostě nezájem, člověk proste musí. Jaká je jejich vize? Člověk bude otrokem pokročilé doby a začne vydělávat na jejich system a pokaždé si koupí nové PC aby si ti šmejdi kolem toho namastili kapsy. Už nevědí, jak si nahrabat tak si vymysleli co nová základní deska tak nový system u mě jsou to zm*di.

 3. Když už chtějí pokročit tak nechápu, proč za staré PC nedají slevu na nové a to samé se systémem? Je to nejrychleji stárnoucí zboží mezi elektronikou! Když máte kvůli základní desce měnit a koupit asi 5 dalších komponent při koupi nového systému je fakt debilní výmysl a zákony takovým tleskají. Kdyby měl člověk pokaždé jít podle jejich pravidel, tak nevím kolik lidí, kteří jsou sociálně slabší by mělo počítač. A nemyslím si, že by to mělo být jen pro lidi, kteří jsou bohatí jen z nich mít takový odbyt nebudou.

 4. Michal: Bohužel s vámi skoro ve všem souhlasím… opět (bohužel) máte pravdu v tom, že společnost Microsoft společně s firmami vyrábějícími počítače (samozřejmě mám teď na mysli ty „nepřenositelné“) absolutně kašle na ty zákazníky, kteří nemají na to každý rok (v některých případech i půl) „vyhodit“ peníze za další počítač, popř. za nový operační systém!

  I když to možná většině majitelů PC přijde nepochopitelné či nemožné, tak třeba já jakožto zanícená hráčka PC her (RPG, strategie – z nejoblíbenějších: série HoMaM, série Thief 1-3, Gothic 1-3, Risen, Warcraft, Drakensang, Diablo, Icewind Dale a mnoha dalších) jsem od svých 17 let toužila (ve svých nejdivočejších snech) po tom získat moje vlastní PC! Tenkrát (v roce 1987) to bylo skoro nemožné… Ale, světe div se, tato „touha“ se pro mne stala nemožnou až do roku 2009, kdy mi pár přátel věnovalo jeden ze svých starých PC, který jim do té doby jentak někde ležel v koutě.
  Byla to sice strašná konfigurace (pospojovaná takříkajíc na koleně), ale já jsem byla štěstím bez sebe… Nemělo to žádnou grafiku, ale i přes minimální RAM paměť (1 GB) polovinu zabírali XP Professional (mimochodem celkovou paměť to mělo celé 4 GB a běželo to na Intel Pentium 3)… Jak už jsem řekla byl to můj první počítač, který mi „vydržel“ celkem 2 roky, byl v porovnání s tím druhým (který mám teď) příšerný, ale…alespoň jsem už nějaký počítač měla… Sice se nestal zázrak a já stále nic nezdědila a ani jsem nevyhrála ve sportce, ale…povedlo se mi ze „sociálky“ ušetřit na další (tenkrát jsem to nevěděla…) starý krám, na kterém hraju a „dělám hokusy-pokusy“ doteď…

  Jedno jsem se ale za těch 5 let naučila, když nemáš peníze (většinou ani na opravu natož na nový OS nebo nový počítač) musíš si vystačit sám/sama a naučit se o počítačích, operačních systémech, grafických kartách, zvuku, ovladačích, virtuálních mechanikách a plno dalších věcech co nejvíc, protože…jak už tady bylo několikrát řečeno, ti, co ty počítače vyrábějí a popřípadě do nich instalují operační systémy a kupu dalších placených programů, vám určitě nepomohou, natož abyste je zajímali…TO NIKDY…

  Letos mi bude 44 a díky mým zdravotním problémům se špatně pohybuji (a auto samozřejmě nemáme), takže u svého počítače trávím spoustu času (i manželovi už lezu na nervy).

 5. Jsem prostý uživatel, který má PC pro práci. Nejsem nijak honěný v SW správě PC, a mnoho věcí je pro mne španělskou vesnicí.
  Přesto bych chtěl poznamenat, že jsem neotvíral žádný blok, nevytvářel žádný soubor s příponou .reg, a nevkládal žádné řádky. Aktualizace Win XP Pro probíhají automaticky dále, a to jak v květnu, tak i teď v červnu. No vyznej se v tom.

 6. Píši Vám přesně totéž, doslova a do písmene … Jde o WIN XP SP 3, je mi 76 let a zdravím Vás. Poznamenávám, že aktualizace jsou co do počtu až nezvykle v bohatém množství – (Framework 1,2,3).

 7. Jak by to šlo dát nazpět na klasické XP z POSREADY 2009? Nejedou mě některé programy, které jsou pro mě důležité. Má někdo postup jak to vrátit do původního stavu? Dík za info.

 8. Kdo takhle znehodnotil XP systémem Win 8, tomu bych dal fakt korunu! Win 8 si myslím, že měl být určen pouze pro tablety, iPada iFony, nebo jak se to píše, ale nikoliv pro PC. Zde udělal Microsoft chybu. Vyvinul Visty – katastrofa a rychle zanikl. Win 7 dobrý, Win 8 – katastrofa!!! Lidi, neblbněte, kupovat si 8, kde je vše přednastaveno a čeká se jen, až se někam zaregistrujete, či přihlásíte…. Víte co se vše uvnitř skrývá? Jakmile PC zapnete, jste všude on-line, ani nevíte kde….

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software