V Brně byli korunováni nejlepší hráči počítačových her. Třetí prosincovou sobotu proběhlo v Brně další pokračování herní show s názvem ASUS FINALS.
Do moravské metropole zamířili na vyvrcholení nejdotovanější české soutěže v PC hrách hned čtyři nejlepší hráči populární strategie StarCraft 2 a legendární střílečky Quake Live, aby před zraky plného sálu s 300 diváky soupeřili o mistrovský titul a věcné ceny v celkové hodnotě 80 tisíc korun.
Kromě komentovaných zápasů s projekcí na plátno byl pro diváky tradičně připraven bohatý doprovodný program a soutěže. K vidění byl nejvýkonnější herní stroj ASUS ROG Tytan, na kterém běžely populární závody aut DIRT 3. Návštěvníci si mohli vyzkoušet i další herní novinky, včetně Call of Duty Modern Warfare 3 nebo Zaklínač 2 ve 3D. Střílelo se také proti člence nejlepšího dívčího Counter Strike týmu ASUS Ladies.
K dalším lákadlům patřila overclocking show, kde se borcům okolo Flankera podařilo pokořit pomocí tekutého dusíku frekvenci procesoru 7 GHz. Nechyběl ani DJ či možnost zakoupit si trička s herní tematikou od eSubaWear.
Samotné zápasy nabídly atraktivní podívanou a nebyla nouze o napínavé momenty. Nadšené publikum vytvořilo společně s dvojicí komentátorů v zápasech opravdu bouřlivou kulisu, kterou bylo doposud možné sledovat pouze na zahraničních turnajích. Atmosféra byla skvělá a potvrdilo se, že profesionální hraní PC her se u nás stává stále populárnější zábavou. V průběhu finále diváci povzbuzovali své favority a odměňovali potleskem každou podařenou akci či dramatický moment.
Finálový duel Quake Live nabídl opakování z premiérové sezóny. Kryštof „Krysa“ Černý v něm dokázal svou dlouhotrvající dominanci, když nedal svému soupeři Lukášovi Chrtovi téměř žádnou šanci. Závěrečná bitva ve StarCraft 2 byla zlatým hřebem celé akce a přinesla souboj obhájce titulu Jana „Rikytana“ Kusáka proti Tomášovi „Harpnerovi“ Burštíkovi. Výhrou 3:1 si před domácím publikem vychutnal radost z vítězství Rikytan, který si stejně jako Krysa odnesl špičkový herní notebook ASUS G74SX.
O společnosti ASUS
ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.
Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.
Asus je bohužel to nejhorší s čím se můžete v oblasti HW setkat. Marketing je pro Asus alfou i omegou. Funkčnost, kvalita a servis výrobků je už bohužel naprostá zoufalost. Se svým aušusovým pozlátkem, se snaží působit jako TOP výrobce. Za sebe můžu prohlásit, že Asus už mi domů, ani k někomu ze zákazníků nesmí přes práh.
Každý má na komponenty asi jiný pohled. Já osobně bych se asi taktéž společnosti nezastal. Stavěl jsem kamarádovi nový case s deskou od společnosti Asus a v celku mě překvapilo, co na ně montují za větráčky. Již po pár měsících se z bedny začaly linout krásné a v celku rušící zvuky, které vydával krásný malý větráček čipové sady. Možná, že se jednalo o vadný kus. Toť otázka…
Já jsem opačného názoru, zajímali by mě ty „mizerné“ zkušenosti s jejich produkty…Sám jsem recenzent a uživatel těchto desek a s žádnou jsem neměl nějaký větší problém. Třeba větráček an Rampage III Extreme jsem ani nepoužil, zbytečné…A s novými x79 doposud hlučnost je přijatelná (dá se i nastavit v BIOSu). Navíc pokud někdo má v bytě bordel, nemůže čekat, že se mu na větráčky nedostanou vrstvy prachu.