Mobilní telefony

Ohebný smartphone Galaxy Z Flip poškrábete nehtem

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Je tomu jenom pár dní, co se na trhu objevil inovativní Samsung Galaxy Z Flip s ohebným displejem, a už se na jeho adresu snesla vlna kritiky.

Tedy abychom byli objektivní, tak nejenom jí, dočkal se i celé řady kladných reakcí, uživatelé si nemohou vynachválit kupříkladu jeho praktičnost či skvělý fotoaparát. Ale zpátky k problémům – tím nejpalčivějším je skutečnost, že se dá snadno poškrábat, a to i přes to, že jeho výrobce tvrdí přesný opak.

Samsung si tak na své konto připisuje další vroubek, ač se smartphone v edici Thom Browne vyprodal. Trable měl v nedávné době například s ohebným telefonem Galaxy Fold, který trpěl na úplně stejný problém jako nový Galaxy Z Flip, tedy jeho displej nebyl tolik rezistentní vůči škrábancům, jak tento jihokorejský výrobce sliboval. Kauzu s vybuchujícím Galaxy Note 7 snad ani netřeba připomínat.

Galaxy-Flip-Flip-Thom-Browne

Nejnovější testy odolnosti pak poukazují na to, že nejnovější mobil od Samsungu lze poškrábat dokonce i nehtem, což je u telefonu jehož cenovka se pohybuje kolem 40 tisíc minimálně lehce zarážející.

První výměnu displeje u Galaxy Z Flip budete mít zdarma

Bohužel této situaci nejvíce škodí samotná „velkohubá“ prohlášení ze strany Samsungu, který ještě výslovně zmínil, že sklo displeje je imunní vůči poškrábání. Což jak se ukazuje není úplně pravda – přesvědčit se o tom můžete třeba na videuzde.

O to smutnější je pak to, že stejné chyby se dopustil i v případě modelu Galaxy Fold, byť následně přeci jen přiznal svou chybu a vydal zprávu, že displej je možné při neopatrném používání poškrábat.

Bohužel z chyb se Samsung evidentně nepoučil a takříkajíc vstoupil dvakrát do stejné řeky. O tom, že je něco v nepořádku se kupující přesvědčí hned při vyndání telefonu z krabičky, neboť telefon kryje fólie upozorňující na křehkost displeje proti poškrábání. Drobnou záplatou je pak to, že se Samsung rozhodl tento model zařadit do programu první výměny displeje zdarma.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony