Novinky ze světa IT

Tesla konečně získala české ceny a přidala Cybertruck

Foto: Tesla
Foto: Tesla

Tesla je společnost zabývající se elektromobily a energií obecně. Sídlí v Silicon Valley a jejím ředitelem je Elon Musk. V letošním roce dorazila i do České republiky a vy si můžete koupit elektromobil již za české ceny v oficiálním prodeji a nemusíte volit neoficiální či zahraniční prodej.

V letošním roce dorazila i do České republiky

Model 3 byl vytvořen, aby byl dostupnější pro veřejnost. Můžete jej sehnat ve třech variantách: Standard plus, Long Range, nebo Performance. První varianta má pohon zadní nápravy a dojezd je 409 kilometrů. Koupíte ho za 1 200 000 korun.

Tesla-Cybertruck
Tesla konečně získala české ceny a přidala Cybertruck #tesla

Druhá varianta má dva elektromotory, druhý posazený vepředu. Dojezd má až 560 kilometrů a vyjde vás asi o 200 tisíc korun více. Poslední varianta získala také dva elektromotory s navýšeným výkonem, díky tomu se zrychlení pohybuje kolem 3,4 sekundy. Dojezd je vyměřen na 530 kilometrů, což má za následek právě zvýšený výkon, a rozdíl v ceně oproti druhé variantě dosahuje taktéž částky 200 tisíc korun.

Tesla model 3 má na palubní desce pouze displej, kde ovládáte všechny funkce a kde se vám také zobrazuje rychlost. V základní verzi ovládáte zvuk, klimatizaci, sedadla, a dokonce i varianta Standard plus získala základního autopilota. Ten zvládá brzdit, zrychlovat a udržet se v daném pruhu.

Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek

Nový model Tesly vzbuzuje energii

Autopilot za příplatek 117 tisíc korun

Dražší varianty vám nabídnou navigaci s připojením k internetu a možnost streamování hudby. Autopilot za příplatek 117 tisíc korun zvládne i mnohem složitější funkce. Jde o nájezd na dálnice, sjezd, předjíždění pomalejších aut a automatickou změnu pruhu. Pomůže vám i s parkováním – kolmým i podélným. Samozřejmě na vše musí řidič dohlížet a dále musí věnovat pozornost jízdě.

Pokud si ale chcete pořídit jeden z dražších modelů, můžete zde taktéž sehnat Model X za 2 500 000 korun s dojezdem 500 kilometrů, nebo Model S v základní výbavě za 2 300 000 korun. Ve vylepšené verzi by vás pak mohl vyjít až o 400 tisíc korun více. Oba modely jsou však skvěle vybavené a jistě uspokojí všechny vaše potřeby.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] Tesla Cybertruck, první elektrický pick-up s velice nezvyklým vzhledem, již od začátku slavila úspěch. Byl představen 21. listopadu 2019 spolu s elektrickou čtyřkolkou Cyberquad. Přes víkend tato novinka oběhla celý svět a předobjednávek bylo více než 200 tisíc. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT