Ze světa IT

Za tokeny Kelta stojí Juraj Mác. Jaké jsou zkušenosti s touto platformou?

scam logo freebit
Foto: SCAM

Podvodných projektů, které těží z dobrého jména kryptoměn je na světě mnoho. Jedním z nich může být i projekt Kelta. Kdo je Juraj Mác a chystá se na nás další těžební scam týkající se kryptoměn? Shrnujeme to nejdůležitější v následujícím článku.

Kdo je Juraj Mác

Jmenuje se George Mac – pravým jménem Juraj Mác, pochází z Bratislavy a na internetu je poměrně známou postavou. Právě proto vyplavalo na povrch i jeho působení v hutnické společnosti Metalurg Steel, za které byl vyšetřován i policií kvůli neplacení zákonem daných odvodů.

Celkově tak za období od roku 2005 do 2010 dlužil svým slovenským zaměstnancům více jak 300 000 eur a dalších 1,3 miliony eur na sociálním a zdravotním pojištění. Pan Mác byl uznán vinným. Sám o sobě tvrdí, že je podnikatel a v současnosti také milionář a dopřává si mimořádného luxusu.

Za tokeny Kelta stojí Juraj Mác (Foto: Kelta.com)
Za tokeny Kelta stojí Juraj Mác (Foto: Kelta.com)

Jedním z údajných pramenů dnešního úspěchu by měl být projekt určený pro těžbu kryptoměn a prodej těžebního výkonu (tzv. mining). Někteří však skepticky tvrdí, že se v tomto oboru dají vydělat peníze. Těžební výkon a zisk z kryptoměn stěží doplatí účet za elektřinu.

Scam nebo snadná cesta k penězům?

Kelta slibuje až 135% výnos z těžby krypta, a to doživotně a bez jakýchkoli rizik. Podle webu navíc nemusí mít investor prakticky ani žádné zkušenosti.

Projekt je označen za podvodnou hru na bázi pyramidy. V principu se musíte registrovat přes příslušný link a dotyčný člověk má nárok na podíl 15 % z prvního vkladu, který realizujete. Posléze navíc dostává 5 % z každého dalšího vašeho vkladu. Navíc je v citovaném videu argumentováno i nerealistickými výnosy, které web slibuje.

Za webem stojí dle informací společnost KELTA Capital s.r.o. Pokud budete pátrat, narazíte také na nepřehlednou vlastnickou strukturu. V ní dle některých zdrojů figuruje jméno Martin Martiňák, ale také zmíněný bratislavský podnikatel George Mac (Juraj Mác).

Druhý zmiňovaný má přitom za sebou značně kontroverzní podnikatelskou minulost (dluhy pojišťovně a zaměstnancům). Svou firmu proto v čase proto přepsal na tzv. bílého koně. Dluhy se však opakovaly i u další založené společnosti, podnikatel proto nakonec od soudu odešel s podmínkou. Podobně skeptičtí jsou vůči tomuto projektu i někteří další uživatelé v internetových diskusích, kteří hovoří o podvodu.

Hvězda nebo podvodník? Aktivit má tedy internetová hvězda mnoho, přestože na řadu lidí působí značně nedůvěryhodně. Jemu to však nikterak nebrání v tom, aby svoje znalosti předával dál.

Pozoruhodné na tom je, že si Kelta dokáže od Rattaje pronajímat prostory, nemá však už na to, aby nakoupila počítače potřebné na těžbu. SME upozorňuje, že v datacentru sídlí také informační centrum Ministerstva financí, které odkoupilo patro za 14 miliónů euro.

Kelta je dle webu členem CryptoData

KELTA je členem rodiny CryptoData, skupiny společností specializujících se na poskytování výpočetní síly. CryptoData je vlastníkem budovy datového centra, zatímco KELTA Capital, s.r.o. je jejím provozovatelem a prodejcem tokenu KLT. Jeden Kelta token je prodávaný v rámci Etherea za 142 Kč (1 KLT = 0.0175 ETH).

Úkoly s vysokou zátěží, jako je těžba kryptoměn, používají hodně elektřiny a pro maximalizaci návratnosti je nejúčinnější použít speciálně navržené a zkonstruované architektury nalezené v datových centrech. Těžba kryptoměny pomocí nespecializovaného zařízení může snadno stát vyšší náklady na spotřebu elektřiny, než se vyrábí při těžbě měny, zdroj Kelta.com.

Miningové programy a jejich údajná ziskovost

  • Prémiová návratnost investic (ROI) až 135%: Nad 2500 KLT jsou „žraloci“ mezi členy KELTA. Zvýšení portfolia surových investic nad 2 500 KLT, což je přesně 43,75 ETH, vám přináší možnost těžby BitcoinCash (BCH) spolu s tím, že náklady na údržbu budou sníženy celkem o 15%.
  • Pro Return on Investment (ROI) up to 115%: Nad 500 KLT do 2499 KLT, což představuje více než 8,75 ETH. Tímto způsobem získáte třetí možnost, Zcash (ZEC). Být PRO přináší efektivitu výplat ještě vyšší díky 10% slevě za udržovací poplatek.
  • Základní návratnost investic (ROI) až 53%: Mezi 300 KLT a 499 KLT tokeny je věrnostní program pro členy se současným objemem investic, který je více než 300 KLT tokenů, což představuje 1,75 ETH. Tento program vám dává možnost vybrat si ze dvou kryptoměn, Ethereum (ETH) a Monero.
  • Akademie Méně než 100 KLT: Je tu pro všechny nové členy, kteří by se rádi dozvěděli, jak funguje aplikace KELTA pro těžbu kryptoměn. Je to pouze 14denní zkušební verze. To znamená, že na této úrovni věrnostního programu není možné provádět žádné výběry ani směnné transakce KLT nebo ETH. Přidružený program je také k dispozici pouze v základním věrnostním programu BASIC.

Jaké jsou tedy zkušenosti s projektem Kelta.com?

Projekt byl pro slovenské publikum nedostupný. Pokud jste měli slovenskou IP adresu, web informoval o tom, že je ve výstavbě. Mnoho článků na internetu je již nedostupných. Z webu zmizelo i několik informací a jména lidí, kteří jsou do projektu zapojeni. Vzhledem k historii zakladatele a informací zde dostupných nedoporučujeme do projektu investovat své volné peníze. Pro další informace můžete navštívit twitterový účet KELTA ICO Scam nebo si informace dohledat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Pokiaľ ani vám Kelta nesplnila záväzky, ktoré voči vám mala, kontaktujte nás na adrese deepweb.sk@gmail.com Nie ste v tom sami. Máme dostatočnú právnu a mediálnu podporu na vyvodenie adekvátnych dôsledkov.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT