Kryptoměny

Zprávy o Bitcoinu posílají cenu dolů. Můžeme už levně nakupovat?

Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Nedělní výprodeje opět posílají ceny kryptoměn dolů. Trh ochladnul a velké ryby své Bitcoiny prodávají. Může je prodávat i Elon Musk. Ten svými tweety poslal Bitcoin pod své letošní minimum.

Na začátku letošního roku se digitální krypto-aktivum prodávalo za 660 000 Kč. Letošní maximum je ale o dost výše. Kryptoměna potvrdila svoji cenou na hranici 1 400 000 Kč. Nyní se propadá na cenu 710 000 Kč – upsal tedy více jak 50 % své tržní ceny. Můžeme už levně nakupovat nebo se cena propadne ještě dolů?

Jaké státy částečně regulují nebo zakazují Bitcoin?

Regulace digitálních aktiv je krokem bezesporu nepopulárním, avšak podle mnohých bohužel nezbytným. Kryptoměny jsou využitelné v mnoha oblastech současného života.

Zprávy o Bitcoinu posílají cenu dolů (Foto: Bitcoin)
Zprávy o Bitcoinu posílají cenu dolů (Foto: Bitcoin)

Tento silný vliv si regulaci prakticky automaticky vynucuje, neboť z pohledu zdanění či trestního práva může jistě docházet k mnoha problematickým situacím. Kryptoměny mohou být používány mimo jiné i na financování různých nelegálních aktivit, jako je terorismus nebo distribuce návykových látek.

TIP na článek: Jak danit kryptoměny v Česku dle legislativy

Pokud kupujete kryptoměny jako fyzická osoba, dopadá i na vás daňová povinnost. Proč tomu tak je a které daně byste měli zaplatit?

Dalším problémem je nezařaditelnost kryptoměn. A to jak z pohledu nejednoznačně vymezené terminologie, tak navíc i po stránce faktické, neboť kryptoměny v sobě spojují vlastnosti řady digitálních aktiv. Další informace o tomto tématu najdete zde.

Cena Bitcoinu padá. Kde se cena zastaví?

Bitcoin si po období růstu aktuálně zažívá propad. Jak dlouho bude takováto situace trvat a kdy se cena Bitcoinu zastaví? Jak dlouho se trh s kryptoměnami ještě bude propadat.

V květnu roku 2021 Bitcoin musel překousnout hořkou pilulku, odepsal plných 25 % za jediný den. Cena Bitcoinu se propadla pod hodnotu 40 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 830 tisíc korun. Ještě v dubnu, konkrétně 14. dubna, se Bitcoin úspěšně vyšplhal na své maximum, které činilo 64 895 dolaru.

Cena spadla až ke 30 tisícům dolarů za jednu virtuální minci. Během 35 dní však ze svého rekordu musel odepsat plných 50 %. Další informace o tomto tématu najdete zde.

Dogecoin (DOGE) a Shiba Inu (SHIB). Pozor na Muskovi pejsky

Doslova mánie se aktuálně strhla kolem „psí“ kryptoměny Dogecoin. Ten už si vydobyl pozici mezi nejhodnotnějšími kryptoměnami světa.

Dogecoin, kryptoměna, která si do svého vizuálu vetkla japonské plemeno shiba-inu, psa známého z internetových memů, byla původně myšlena jako do značné míry recesistický počin, jakási parodie na Bitcoin.

Digitální měna vznikla v roce 2013 coby derivát Litecoinu. Vytvořili ji marketér z Adobe Systems Jackson Palmer a Bill Markus z IBM. Záměrem obou tvůrců však současně bylo vytvořit kryptoměnu, která bude přístupnější pro běžné uživatele. Proto ostatně dostala „tvář“ roztomilého psíka. Další informace najdete zde.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny