Mobilní telefonyZe světa IT

Linux: Kali NetHunter pro Android

Open Source vývojáři operačního systému, který prolomí kdejakou WiFi síť či USB Host připravili další zajímavý software pro hackování sousedovi WiFi sítě, a nejen té. Určitě všichni uživatelé linuxových distribucí znají slovní spojení KALI Linux, teď jsou však o krok napřed. Představili linuxovou distribuci, která si poradí s ARM procesory. Mobilní software je nyní známý jako NetHunter, který běží zatím na zařízeních Google Nexus.

Ve zkratce, Kali Linux je Open Source operační systém založený na Debianu, pro testování a forenzní rozšíření, který je spravován a financován společností Offensive Security, poskytovatele vzdělávacích balíčků, informacích o prvotřídním zabezpečení a testováním služeb. Dodává také software pro monitorování sítě, nástrojů pro testování softwaru soukromí a bezpečnosti. Mnozí v tomto programu uvidí jen šedé podsvětí, avšak, není to jen tak, jak to vypadá.

Kali NetHunter

Kali Linux NetHunter, projekt, který nabízí hodně síly uživatelům řady Nexus, ty pak mohou svá zařízení testovat ve standardu HID útoků, BadUSB – infiltrace je uložena na paměťovém zařízení, ale třeba i na příslušenství k mobilnímu telefonu, Man-in-The-Middle, MITM – patří mezi nejznámější problémy v informatice a kryptografii, podstatou je snaha útočníka odposlouchávat komunikaci mezi účastníky tak, že se stane aktivním prostředníkem, tedy aktivní spojkou či bezdrátový provoz na normě IEEE 802.11 (WiFi). Mobilní software je také konfigurovatelný pomocí jednoduchého webového rozhraní.

Kali NetHunter je v současné době k dispozici pouze pro Nexus zařízení – Nexus 5, Nexus 7 2012 i 2013 či Nexus 10. Verze pro jiná zařízení se systémem Android jsou pravděpodobně na cestě. Stříbrný drak obsahuje plnou podporu systému Kali Linux včetně podpory sebedestrukce a schopnosti zahájit relaci Kali desktop VNC na Nexus telefonu. Drobným zpestřením pro ty, co nemají zařízení řady Nexus je výstižný wallpaper ke stažení.

Doporučujeme však software jen zkušeným uživatelům, kteří ví, co dělají. Hack, naloogování, infiltrace či jen pouze pokus o narušení soukromí může vést také k žalobě. Dejte tedy prosím na své prsty pozor. Věty jako – jak hacknout sousedovi WiFi, jak hacknout Facebook či jak hacknout PC nechte u ledu, předejdete tak nezdarům se soudy, nestojí to opravdu za to. Software zkoušejte jen na svých sítích, produktech či na svých mobilních telefonech – není to o tom, jak se ukázat světu, je to o tom, jak si otestovat soukromí a bezpečnostní díry svých zařízení.

Oficiální web: nethunter.com

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

VÍCE V RUBRICE ► Mobilní telefony