Internet

Jak rychle vydělat peníze na YouTube? Máme jednoduchý návod

Foto: YouTube
Foto: freebit.cz, Tag: YouTube

Chcete vědět, jak rychle a jednoduše vydělat peníze na videoportálu YouTube? Máme pro vás jednoduchý návod, jak si vydělat slušné peníze. Složte písničku a pošlete ji jako free do nějakého music portálu. Tím nahodíte udici, a bude nutné počkat.

Dejte ji pod free – open source licenci a počkejte na první internetové vlaštovky. Pokud máte webstránky, které se alespoň částečně zabývají muzikou, jste výherce. V opačném případě můžete využít webstránky někoho jiného, nebo služby, která se tímto zabývá (Spotify nebo Deezer). Samozřejmě je nutné optimalizovat texty u skladeb. SEO je král. Máme tip – free song, volná muzika bez licence, song free na YouTube ale také třeba free YouTube song.

Teď přichází na řadu čekání na rybu se slušnou návnadou. Domluvte se s firmou, která má Content ID smlouvu. Nechte pomocí algoritmu vyhledat všechny vaše písničky ve videích na YouTube. Zjistíte, kolik YouTuberů si do svých videí dalo písničku s free licencí. Pokud se tak stane, můžete si na videa nárokovat autorská práva a zisky z reklamy jdou na váš účet. Tomu se říká velice rychle a bez práce vydělané peníze. Pokud Yůtůb pomocí chytrého algoritmu Content ID najde alespoň pár sekund v jakémkoliv videu, můžete si bez větších problémů nárokovat zisky z celého videa.

Jak rychle vydělat peníze na YouTube? Máme jednoduchý návod

Jak rychle vydělat peníze na YouTube? Máme jednoduchý návod

K problematice se vyjadřuje více YouTuberů

Může si YouTuber nárokovat autorská práva na video i pokud je licence na melodii nebo podkres free – tedy volně ke stažení a ke komerčnímu použití? To samozřejmě může, pokud videoportálu doloží, že se v době použití jednalo o dostupnou muziku ke stažení bez autorských práv. Většina tvůrců obsahu se však bojí a raději věnují výtěžek z reklam nárokované společnosti. Jedná se už samozřejmě o videa, která mají to nejlepší za sebou. Autorské právo však při většině případů vzniká hned po nahrání videa. Pokud dojde ke sporu, videoportál YouTube zisky nevyplácí ani jedné straně, zisky si nechá a poté je připíše straně, která spor vyhrála.

K problematice se vyjadřuje kdekterý YouTuber. „Já mám za poslední týden 2 copyright claimy na písničky, které jsem stahoval pod free licencí a na 1 písničku, na kterou jsem si licenci dokonce kupoval. Mám se odvolat? Mám to riskovat? Zatím chtějí jen prachy z reklam, ale autor písničky může nárokovat i plnohodnotný strike…“, dodává Stanislav Hruška z kanálu StandaShow.

Fakt uvažuju nad tím, že smažu z YouTube všechna videa, ve kterých se vyskytují písničky: 7 dní ve tmě, Vánoční vlog, Kingdom Come realita vs. hra, Letecký simulátor, Silvestr ve Varšavě… atd. Jsou zkrátka moc riziková. Pokud bych byl YouTuber, který dělá hlavně vlogy… hmmm… fakt bych přemýšlel, co dál. Rozhovory jsou naštěstí relativně safe.“

Content ID web

Přišel mi copyright claim, že jsem ve videu použil hudbu

Dalším z YouTuberů, který má velice podobné zkušenosti je kanál JdemeŽrát. „Přišel mi copyright claim, že jsem ve videu použil hudbu na kterou si nárokuje práva některá bulharská společnost s divným židovským jménem, tak si říkám, jak se to mohlo stát, veškerá hudba, kterou používáme je copyright free, hudba nemá majitele, tedy někdo tu hudbu samozřejmě napsal. Přišlo mi, že použitá hudba majitele má. Spadá pod společnost s divným jménem. Nicméně, člověk, který hudbu vydal, už má na svých stránkách upozornění, že člověk, který si nárokuje autorská práva – píseň nahrál na Spotify a Deezer, a tím odkazem oslovil YouTube. Což má vrámci služeb váhu…“, prohlásil na svém kanálu JdemeŽrát.

Video s celou problematikou najdete zde pod tímto odkazem. Ano, samozřejmě se nejedná o návod, ale o to, co vše jsou schopni lidé kvůli financím udělat. Vezmou volnou muziku, s kterou si dal někdo práci a monetizují jí. Jaký na to máte názor?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet